هر کدام از آزمون های بین المللی در زمینه های مختلف و با اهداف متفاوت کاری یا تحصیلی در سراسر دنیا برگزار می شود و شما پس از شرکت در آزمون و کسب نمره قابل قبول، موفق به دریافت مدرک آن خواهید شد و می توانید آن را به دانشگاه یا موسسه و … در کشوری دیگر که قصد ادامه تحصیل یا کار در آن جا را دارید، تحویل دهید. قطعا با نمونه هایی از این آزمون ها از جمله NCLEX، PTE  و … آشنا هستید. در این مقاله قصد داریم آزمون MCAT را به شما معرفی کنیم. با اول پرداخت همراه شوید.

معرفی آزمون MCAT : آزمون های بین المللی

آزمون MCAT یا Medical College Admission Test ، آزمون پذیرش کالج پزشکی و یک آزمون استاندارد ، چند گزینه ای و مبتنی بر کامپیوتر است و بیش از 90 سال است که بخشی از فرایند پذیرش دانشکده های پزشکی بوده است. هر ساله بیش از 85000 دانشجو برای دریافت مدرک آن در آزمون MCAT شرکت می کنند. تقریباً برای ادامه تحصیل در تمام دانشکده های پزشکی در ایالات متحده و چندین دانشگاه در کانادا به نمرات ازمونMCAT نیاز است و بسیاری از مدارس بهداشت و برنامه های تحصیلات تکمیلی اکنون به جای سایر آزمون های استاندارد، نمرات MCAT را ملاک پذیرش در آن مرکز قرار داده اند.

در آزمون MCAT ،مهارت ها و دانش اساتید پزشکی ، پزشکان ، دانشجویان پزشکی و دستیاران پزشک به عنوان پیش نیازهای اصلی موفقیت در دانشکده پزشکی و طبابت، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

آزمون MCAT شامل چه بخش هایی است؟

مطالب این آزمون به چهار بخش تقسیم شده است که عبارتند از :

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
  • مبانی بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی
  • مبانی شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی
  • مبانی روانشناختی ، اجتماعی و زیست شناختی رفتار
  • مهارت های تحلیل انتقادی و استدلال

AAMC آزمون MCAT را مدیریت می کند و هر ساله این آزمون چندین بار ، از اواخر ژانویه تا سپتامبر ، در صدها سایت آزمون در ایالات متحده و کانادا و در مکان های منتخب در سراسر جهان نیز برگزار می شود.

ثبت نام آزمون MCAT
ثبت نام آزمون MCAT

نکاتی در مورد اهمیت آزمون MCAT

شرکت در آزمون MCAT گام مهمی در روند درخواست دانشجویان  برای ورود به دانشگده پزشکی است. اما این تنها بخشی از آن است؛ کمیته های پذیرش بسیاری از جنبه های دیگر را نیز مورد سنجش قرار می دهند. مثلا نقاط قوت علمی ، نحوه عملکرد شما هنگام قرار گرفتن در معرض مراقبت های بهداشتی و محیط تحقیقات پزشکی ، تجربیات و علایق شخصی ، توانایی کمک به دانشگاه و جامعه و ویژگی های شخصی مانند بلوغ و انگیزه برای کمک به دیگران و مواردی از این قبیل را در شما بررسی می کنند.

هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون MCAT

قطعا می دانید که ثبت نام و شرکت در آزمون مستلزم پرداخت هزینه آن می باشد. البته AAMC معتقد است که هزینه درخواست  ورود به دانشکده پزشکی نباید مانعی برای کسانی باشد که رویای پزشک شدن را در سر می پرورانند.

به همین دلیل AAMC یک برنامه کمک هزینه در نظر گرفته است برای دانشجویانی که بدون کمک مالی نمی توانند در آزمون MCAT شرکت کنند و واجد شرایط دریافت کمک هزینه هستند. طبق این برنامه هزینه ثبت نام برای آن ها کاهش خواهد یافت. همچنین آن ها می توانند از منابع آمادگی آزمون به صورت رایگان استفاده کنند.

پست های مرتبط
رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در سال 2018
رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. برای اینکه بتوانید بیشتر بخوانید

CV یا رزومه حرفه ای را چگونه بنویسیم و در کجا استفاده کنیم
CV یا رزومه

CV یا رزومه چیست؟ حتما برای شما هم پیش آمده است که در جریان استخدام در شرکت یا پذیرش در بیشتر بخوانید

نمره ی آزمون MCAT

شما از آزمون MCAT پنج نمره دریافت خواهید کرد، چهار نمره برای هر کدام از چهار بخشی که پیش تر گفتیم، و یک نمره ی کل.

  • نمرات بخش: هر یک از نمرات چهار بخش از 118 تا 132 خواهد بود. داوطلبان آزمون برای هر چهار بخش نمره دریافت می کنند.
  • نمره کل: نمرات چهار بخش برای ایجاد یک امتیاز کلی با هم ترکیب می شوند. امتیاز کل از 472 تا 528 است.

معمولا نمرات 30-35 روز پس از تاریخ برگزاری امتحان شما گزارش می شود.

اگر از نمره MCAT خود راضی نبودید، می توانید با کمک مشاوران آزمون MCAT تصمیم گیری کنید تا دوباره در آزمون شرکت کنید و نمره بهتری کسب کنید. این مشاوران اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهند که می توانید به کمک آن ها بهتر تصمیم گیری کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون MCAT

اگر شما دوست عزیز قصد شرکت در آزمون را دارید و امکان پرداخت آنلاین هزینه برای شما وجود ندارد، می توانید از طریق لینک زیر درخواست دهید تا ما در تیم اول پرداخت؛ پرداخت هزینه را برای شما انجام دهیم.

[maxbutton id=”4″ ]

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید