سرمایه گذار و میلیاردر بزرگ جهانی تیم دراپر، حامی بیت کوین، در توییتر خود در برابر توییت اخیر ایلان ماسک (که اظهار داشت که تسلا از پذیرش بیت کوین به عنوان هزینه برای وسایل نقلیه خود منصرف شده) ایستادگی کرده است. در ادامه به تیم دراپر و مخالفت او با ایلان ماسک می‌پردازیم.

تیم دراپر یکی از اعضای خانواده مشهور سرمایه گذار Draper مستقر در Silicon Walley است. او موسس شرکت Draper Fisher Jurvetson است، زمینه فعالیت این شرکت سرمایه گذاری است و هزاران سرمایه گذاری پر خطر تا کنون انجام داده است. او گفت: در سال ۲۰۱۴، ۲۹۶۵۶ بیت کوین را که توسط مارشال‌های ایالات متحده مصادره شده بود، از طریق بازار سیاه به قیمت ۱۸/۷ میلیون دلار خریداری کرد (قیمت: هر ارز فقط ۶۳۲ دلار بود). Draper در یک ایمیل به Forbes گفت: دلار واحد پول گذشته است. بیت کوین واحد پول آینده است. آنچه اکنون شاهد آن هستیم انتقال جهانی از دلار به بیت کوین است. من همچنان یک نگهدارنده و یک خریدار هستم. Draper درخواست‌های Forbes برای مصاحبه را رد کرد. با فرض این که Draper هرچه در سال ۲۰۱۴ خریداری کرده بود را  نگهداری کرده است، ارزش رمز ارز‌های وی هم اکنون ۱/۱ میلیارد دلار است.

تیم دراپر در مخالفت با ایلان ماسک از بیت کوین دفاع می‌کند

1 تیم دراپر در مخالفت با ایلان ماسک از بیت کوین دفاع می‌کند

تیم دراپر پاسخی دیرهنگام به توییت اخیر الون ماسک ارسال کرده است که در آن تأکید بر ردپای بزرگ کربن توسط معدنچیان BTC است. مدیر عامل تسلا با انتشار توئیتی اعلام کرد که این شرکت به دنبال ارزهای رمزنگاری شده دیگری خواهد بود، زیرا ایلان ماسک به رمزنگاری اعتقاد زیادی دارد (طبق توییت دیگر وی).

روایت ضد بیت کوین ایلان ماسک، شاخص ارز رمزنگاری شده‌ی بیت کوین را به زیر سطح ۵۰،۰۰۰ دلار رسانده و بیت کوین هنوز نتوانسته است دوباره بالاتر از ۴۹،۰۰۰ دلار بیاید.

سایر ارزهای دیجیتال (altcoins) مسیر قرمز بیت کوین را در فروش ناشی از توییت ماسک دنبال کردند.

مانند بسیاری دیگر از تأثیرگذارهای رمزنگاری که از این چرخش تسلا در BTC خشمگین شده‌اند، Draper توییت کرده است که سیستم مالی فعلی با تمام بانک‌هایی که شامل آن است و غیره از انرژی زیادی استفاده می‌کند که مقدار زیادی CO2 نیز منتشر می‌کند.

تیم دراپر توصیه می‌کند که اگر تسلا پذیرش بیت کوین را متوقف کرد (در حالی که BTC را در ترازنامه خود نمی‌فروشد)، ممکن است این شرکت پذیرش دلار را نیز متوقف کند.

حال که دلایل مخالفت با ایلان ماسک توسط دراپر و دفاع او از بیت کوین را متوجه شدید، اگر قصد فعالیت در این حوزه را دارید، پیشنهاد می‌شود برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال معتبر از مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می‌شود مقاله «آموزش معامله ارز دیجیتال» را هم مطالعه فرمایید. اگر هم به دنبال کیف پول‌های سخت افزاری هستید، اول پرداخت خدمات فروش کیف پول لجر (LEDGER) و کیف پول ترزور (TREZOR) را هم به مشتریان خود عرضه می‌دارد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید