مهارتی در رشته‌ی مدیریت پروژه با نام تجاری pmp به طور بین المللی شناخته شده است که توسط موسسه مدیریت پروژه (PMI) ارائه می‌شود. این مدرک مانند سایر مدارک بین المللی نظیر  CELTA ، TEFL و … یکی از معتربرترین و حرفه‌­ای­ ترین مدارک در زمینه­‌ی مدیریت پروژه است که نقش موثری در افزایش میزان حقوق و دستمزد دارد. به منظور کسب اطلاع بیشتر از جزییات  آزمون PMP‌ و  نحوه‌ی شرکت در آن با اول پرداخت همراه باشيد.

برنامه آموزشی آزمون PMP‌

آزمون PMP‌ شامل 200 سوال چند گزینه ای است که بر اساس مشخصات PMBOK و کدPMP نوشته شده است. اين امتحان در 4 ساعت انجام مي‌شود و هر آیتم امتحان دارای حداقل دو مرجع از کتاب‌های استاندارد یا سایر منابع مدیریت پروژه ميباشد. بسیاری از سوالات مرجع از كتاب راهنمايProject Management Body of Knowledge مي‌باشد اما با اين حال اين آزمون داراي هيچ منبع مشخصي نمي‌باشد.

محتواي PMBOK عبارت است از:

 • شروع پروژه (13٪)
 • برنامه ریزی پروژه (24٪)
 • اجرای پروژه (31٪)
 • نظارت و کنترل پروژه (25٪)
 • بستن پروژه (7٪)

5 سطح عملکرد یا فرآیند این آزمونشامل 10 زمينه‌ي مديريت پروژه و حوزهی دانش هستند كه عبارتند از:

 • مدیریت یکپارچه سازی پروژه‌ها
 • مدیریت دامنه پروژه
 • برنامه ریزی پروژه
 • مدیریت هزینه پروژه
 • مدیریت کیفیت پروژه
 • مدیریت منابع پروژه
 • پست های مرتبط
  رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در سال 2018
  رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

  تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. برای اینکه بتوانید بیشتر بخوانید

  CV یا رزومه حرفه ای را چگونه بنویسیم و در کجا استفاده کنیم
  CV یا رزومه

  CV یا رزومه چیست؟ حتما برای شما هم پیش آمده است که در جریان استخدام در شرکت یا پذیرش در بیشتر بخوانید

 • مدیریت ارتباطات پروژه
 • مدیریت ریسک پروژه
 • مدیریت تدارکات پروژه
 • مدیریت مشارکتکنندگان پروژه

فرايندهاي اين حوزه‌ي دانش با ورودي‌، ابزار و تكنيك، و خروجي توصيف مي‌شود كه بر تعامل و وابستگي متقابل بين گروه‌هاي مختلف فرآيند تاكيد دارد. به عنوان مثال، خروجی‌های یک فرآیند ممکن است توسط یک یا چند فرآیند دیگر به عنوان ورودی مورد استفاده قرار گیرد.

آزمون PMP‌
آزمون PMP‌

هدف از برگزاری آزمون PMP‌ چیست؟

هدف از برگزاری آزمون PMP‌ بهبود سطح كيفيت مدیریت دانش و پروژه‌ها در سازمان‌ها، دولت‌ها و تمامي صنايع مختلف در سراسر جهان است. علاوه بر چارچوب كلي و بهبود روند پروژه‌ها، اين مدرك در افزايش موفقيت‌هاي شغلي و گشودن فرصت‌هاي پيش رو براي رسيدن به مديريت منظم پروژه‌ها و دانش مي‌باشد. از اين رو سازمان‌های دولتی، تجاری و سایر سازمان‌ها افرادي را كه داراي مدركPMPهستند را به منظور بهبود میزان موفقیت پروژه‌ها در تمام زمینه‌های دانش، با استفاده از یک مجموعه استاندارد و کامل از اصول مدیریت پروژه که در راهنمایPMBOK PMIموجوداست، استخدام می‌کنند.

تمامی افرادی دارای تجربه ی کاری در مدیریت پروژه متناسب با ميزان سابقه‌ي كاري و مدرك مي‌توانند در اين آزمون شركت نمايند. قبل از ثبت نام در اين آزمون، متقاضيان بايد ميزان شايستگي خود را نزد PMI ثايت كنند و با دريافت شماره شايستگي در اين آزمون ثبت نام و شركت نمايند.

بهترین راه برای آمادگی آزمون pmp چیست؟

آزمون pmpبه 2 صورت كتبي و كامپيوتري ابرگزار مي‌شود و در زمان ثبت نام  داراي يك جدول زمانبندي براي مطالعه است. یکی از بهترین روش‌های آماده شدن برای اين امتحان، تست تمرین است. این راهکار به شما کمک می کند تا با انواع سوالاتی که با آن روبرو خواهید شد، آشنا شوید. قبل از حاضر شدن بر سر جلسه امتحان سعی کنید فضای آن را برای خود بازسازی کنید تا در روز امتحان از میزان استرس خود بکاهید.

در صورتیکه در اين امتحان قبول نشوید، قادر به شركت كردن در آن تنها 3 بار در سال خواهيد بود.  با این حال هزینه‌ي شركت كردن در هر جلسه بيش از 400 دلار براي اعضاي PMI و بيش از 500 دلار براي عموم است. اگر در امتحان اول موفق به قبولي نشديد، مي‌توانيد با توجه به گزارش نمره‌ي خود نقاط ضعف‌تان را در امتحان بعدي پوشش دهيد.

در صورت قبولي در امتحان تنها 3 سال قادر به استفاده از آن خواهيد بود و پس از 3 سال بايد مجددا آن را تمديد نماييد كه براي تمديد آن بايد 60PDU(واحد توسعه حرفه‌اي) را كامل كنيد.

خدمات اول پرداخت برای ثبت نام آزمون PMP‌

در صورت تمايل به ثبت نام در سايت PMI و نداشتن كارت اعتباري  تنها كافي است لينك آدرس را براي همكاران ما در اول پرداخت ارسال نماييد تا در سريع‌ترين زمان، هزينه‌ي شما را پرداخت نمايند. علاوه بر ان در صورت تمايل به شركت در آزمون PMP نيز مي‌توانيد به راحتي لينك پرداخت هزينه آزمون را از طريق اكانت كاربري خود ارسال نماييد تا در سريع‌ترين زمان هزينه‌ي آن ارسال شود.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید