امروزه در کشورهای استرالیا و نیوزلند فرصت‌های عالی شغلی برای رشته‌های پرستاری و مراقبت‌های پزشکی وجود دارد. در این راستا، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشورها آزمون PTE برای پرستاری به منظور بررسی توانمندی زبان انگلیسی را ضروری می‌دانند.

اهمیت آزمون PTE برای پرستاری و مراقبت‌های پزشکی

در کنفرانس RPS Migration ویژه پرستارها (۲۰۱۸) که در کشور سنگاپور برگزار شد، کاملا به این موضوع اشاره می‌شد که آزمون PTE Academic، یکی از ضروریاتی خواهد بود که پرستاران برای فعالیت‌های بین‌المللی خود علاوه بر توامندی در حرفه خود به مدرک آن نیاز جدی خواهند داشت.

به طور کلی بیشتر مراکز پزشکی و پژوهشی استرالیا، نیوزلند و برخی مراکز انگلستان و کانادا، آزمون PTE Academic برای همکاری یا تحصیل را می‌پذیرند و خیلی از این مراکز آزمون PTE را مهمتر از آزمون IELTS در نظر می‌گیرند.

آزمون PTE برای پرستاری مهاجرت

لازم به ذکر است که سفارت استرالیا هم برای کسانی که تقاضی ویزای کاری یا مهاجرتی دارند، باید مدرک زبان آیلتس یا مدرک زبان PTE را به سفارت ارایه دهند. به خصوص آنکه رشته‌های پرستاری و پزشکی که تقاضای کاری دارند، در برخی شرایط بنا بر ارتباط مراکز درمانی با سفارت، ممکن است برای سفارت فقط آزمون PTE مورد قبول باشد. مراکز The Australian Nursing و Midwifery Accreditation Council’s که به ANMAC معروف است، از سال ۲۰۱۶ فقط آزمون PTE را برای ارزیابی توانمندی زبان پرستاران در نظر می‌گیرند.

لیست بردهای پزشکی و پرستاری که آزمون PTE مورد قبول است

بردهای پزشکی و پرستاری که در استرالیا آزمون PTE مورد قبول است شامل موارد زیر است:

  • Chinese Medicine, Chiropractic, Dental, Medical, Medical Radiation Practice, Nursing and Midwifery, Occupational Therapy, Optometry, Osteopathy, Paramedicine, Pharmacy, Physiotherapy, Podiatry, Psychology

بردهای ایالتی پرستاری که در آمریکا آزمون PTE مورد قبول است شامل موارد زیر است:

  • Arizona, Arkansas, Florida, Iowa, Massachusetts, Minnesota, Nevada, New Hampshire, Ohio, Pennsylvania, South Carolina and Texas

بردهای تخصصی که در نیوزلند آزمون PTE مورد قبول است شامل موارد زیر است:

  • Dispensing Opticians و Optometrists

پرستار PTE

در صورتی که به دنبال شرکت آزمون PTE برای پرستاری و مراقبت‌های پزشکی جهت مهاجرت به استرالیا، نیوزلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان هستید، می‌توانید با کمک مجموعه اول پرداخت برای پرداخت هزینه ثبت‌نام PTE اقدام نمایید. همچنین مجموعه اول پرداخت، به عنوان اولین پرداخت کننده تخصصی هزینه ثبت‌نام آزمون‌های پرومتریک در ایران شناخته می‌شود.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید