پیدا کردن یک شغل مناسب کار آسانی نیست، اما زمانی که بدانید چگونه به استخدام‌کنندگان نزدیک شوید، آسان‌تر میشود. در این مقاله به نحوه نوشتن ایمیل برای درخواست شغل میپردازیم. همچنین شما را با اولین کارهایی که باید قبل از ارسال ایمیل‌ درخواست شغل انجام دهید، آشنا می‌کنیم.

خرید با پی پال

4 کاری که قبل از نوشتن ایمیل برای درخواست شغل باید انجام داد

پست های مرتبط
استارتاپ ها و افسانه هایی که می تواند ایده پردازان را ثروتمند کند
استارتاپ

امروزه به دفعات شنیده اید که اگر می خواهید بیزنس موفقی راه اندازی کنید، باید ایده جدید داشته باشید. داشتن بیشتر بخوانید

Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

خرید با ویزا و مستر

رزومه خود را به روز کنید

اولین چیزی که یک استخدام کننده از شما میپرسد درباره رزومه شما است، بنابراین بهتر است قبل از ارسال هر گونه ایمیل درخواست شغل، رزومه خود را به روز کنید. شما می‌توانید تمام مهارت‌هایی را که آموخته‌اید، دستاوردهایی که کسب کرده اید را به رزومه خود اضافه کنید.

اگر رزومه شما مهارت ها و ویژگی های شما را نشان نمیدهد، توصیه میکنیم رزومه خود را اصلاح کنید. بهتر است مهارت ها و دستاوردهای خود را به صورت کمی در روزمه ذکر کنید، زیرا به اعداد و ارقام راحت تر میتوان اعتماد کرد.

اهداف شغلی خود را اصلاح کنید

ممکن است اهداف شغلی شما در طول سال ها تغییر کرده باشد و به دنبال تغییر شغل خود باشید. در این صورت باید اهداف جدید شغلی به رزومه اضافه کنید.

نوشتن ایمیل برای درخواست شغل 
نوشتن ایمیل برای درخواست شغل 

به احتمال زیاد اهداف شغلی یکی از سؤالاتی است که مصاحبه کننده از شما میپرسد و می خواهد اهداف و شایستگی شما را ارزیابی کند. ایجاد یک لیست از اهداف شغلی به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید در مورد یک شغل جدید تصمیم بگیرید.

شرایط خود را ذکر کنید

قبل از ارسال ایمیل‌ باید تصمیم بگیرید که تا چه حد می‌خواهید برای به دست آوردن این کار با شرایط کنار بیایید. درست مانند اهداف شغلی، شرایط خود ذکر کنید تا تصمیم بگیرید آیا پیشنهاد کارفرما برای شما قابل قبول است یا خیر.

شرایط خود را بر اساس بودجه، سبک زندگی، نیازهای پزشکی، افراد وابسته به شما و موارد دیگر انتخاب کنید. علاوه بر حقوق پایه مزایای ارائه شده توسط هر کارفرما را نیز در نظر بگیرید.

درباره شرکت تحقیق کنید

به‌جای ارسال ایمیل‌های یکسان، برای هر شرکت یک ایمیل جداگانه بنویسید تا تأثیر اولیه بهتری ایجاد کنید. به عنوان مثال می توانید نگاهی به وبلاگ، بیانیه ماموریت و چشم انداز شرکت یا صفحه درباره ما شرکت بیندازید. می‌توانید از اطلاعاتی که از این منابع پیدا می‌کنید برای شخصی‌سازی ایمیل‌ استفاده کنید، مثلاً چقدر چشم‌انداز شرکت با شما هماهنگ است. با این کار میتوانید از سایر متقاضیان متمایز شوید.

چک لیست برای نوشتن ایمیل های درخواست شغل

اکنون که می‌دانید قبل از ارسال ایمیل‌ درخواست شغل چه کاری باید انجام دهید، وقت آن است که شروع به نوشتن ایمیل کنید. به این 6 نکته برای نوشتن ایمیل توجه کنید.

نوشتن ایمیل برای درخواست شغل 
نوشتن ایمیل برای درخواست شغل 
  • موضوع ایمیل را ساده بنویسید

موضوع باید به گونه ای باشد که هدف ایمیل شما مشخص باشد. برای مثال ” درخواست شغل برای طراح ارشد | نام و نام خانوادگی”. البته برخی از کارشناسان می گویند که این روش بسیار قدیمی است و منابع انسانی می توانند ایمیل شما را صرفاً به این دلیل که ایمیل شما علاقه ای ایجاد نمیکند نادیده بگیرند. شما می توانید از یکی از این موضوعات زیر ایده بگیرید:

  • لینکدین فکر می کند که من بهترین گزینه برای شرکت شما هستم.
  • کمپین بازاریابی سبز شما را دوست داشتم. می خواهید آن را به سطح بعدی ببرید؟
  • اگر وب سایت شما می توانست صحبت کند، حتما از من می خواهد که آن را دوباره طراحی کنم.

مراقب باشید زیاده روی نکنید. عنوان ایمیل باید موضوع کاری را بیان کند و قصد فریب افراد را برای کلیک کردن بر روی ایمیل نداشته باشد. همچنین اگر برای یک موقعیت مدیریتی یا مشابه درخواست می دهید، بهتر است از روش قدیمی استفاده کنید.

  • هدف خود از نوشتن ایمیل و اینکه چگونه شرکت را پیدا کردید را بیان کنید

نوشتن ایمیل برای درخواست شغل 
نوشتن ایمیل برای درخواست شغل 

قبل از معرفی خود بیان کنید چرا این ایمیل را نوشته اید و چگونه این شرکت را پیدا کرده اید. با اینکار تاثیر مثبتی ایجاد می‌کنید و شرکت ها متوجه میشوند کدام کانال های استخدام برای آنها کار می کند.

  • خودتان را معرفی کنید و درخواست مصاحبه دهید

بخش معرفی را توصیفی و کوتاه بنویسید. استخدام کنندگان فقط توضیحات لازم مانند تجربه، جایی که فارغ التحصیل شده اید و دستاوردهای شما را میخواهند در مورد شما بدانند. اگر پروفایل شما برای استخدام کننده جالب باشد، ممکن است شما را به مصاحبه ای دعوت کند. در مصاحبه می توانید در مورد حرفه و علایق خود بیشتر صحبت کنید. فراموش نکنید که از استخدام کننده درخواست مصاحبه کنید تا یک زمان را برای مصاحبه مشخص کنید.

  • اطلاعات تماس خود را به اشتراک بگذارید

اگر قصد دارید بعداً ایمیل دیگری بفرستید، حتماً به آنها اطلاع دهید. هیچ کس از دریافت ایمیل های ناخواسته خوشش نمی آید، اگر استخدام کننده بداند که در صورت دریافت نکردن پاسخ به زودی ایمیل دیگری را ارسال خواهید کرد، ممکن است وسوسه شود که فوراً به شما پاسخ دهد.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس و لینکدین ایمیل خود را در ایمیل ذکر کرده اید تا استخدام کننده بتواند به راحتی با شما در تماس باشد.

  • ایمیل را با تشکر و یک امضای رسمی پایان دهید

از استخدام کننده تشکر کنید و ایمیل را با امضای رسمی پایان دهید.

  • ایمیل خود را تصحیح و ویرایش کنید

بهتر است ایمیل خود را قبل از ارسال از نظر علائم نگارشی و انتخاب کلمات تصحیح کنید.

شغل رویایی خود را با ارسال ایمیل مناسب پیدا کنید

هیچ کس دوست ندارد ایمیل های طولانی را بخواند، بنابراین سعی کنید ایمیل ها را تا جایی که می توانید کوتاه بنویسید تا وقت زیادی از استخدام کنندگان نگیرید. همچنین برخی از افراد از پیوست کردن رزومه خود در اولین ایمیل خودداری می کنند و برخی دیگر آن را توصیه می کنند.

منبع : makeuseof

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید