عملکرد قیمت بیت کوین چشمگیر نیست، اما آلت‌ کوین‌های انتخابی نشانه‌ هایی از شکستن سطوح مقاومت مربوطه خود را نشان می‌دهند. در این پست به تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد ۱۴۰۲ می پردزایم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد ۱۴۰۲

افزایش 25 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در 26 جولای و تفسیر بعدی توسط جروم پاول، رییس فدرال رزرو، نتوانست بیت کوین را از محدوده رنج خود خارج کند. این نشان می دهد که این رویداد هیچ هیجانی به همراه نداشته و نتیجه از قبل توسط بازارها قیمت گذاری شده است.

پس از اینکه چاپ شاخص هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) کمتر از انتظارات تحلیلگران بود، بازار ارزهای دیجیتال به عملکرد ضعیف خود در 28 جولای ادامه داد. PCE معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است. از این رو ناظران بازار به دقت آن را رصد می کنند.

اگرچه اقدام کوتاه مدت قیمت، معامله گران را بر سر دو راهی قرار داده است و حدس و گمان هایی ایجاد کرده است، اما مهم است که مراقب عملکرد بلند مدت بازار کریپتو و قیمت ارزهای دیجیتال باشید. جف کندریک، رئیس تحقیقات Standard Chartered ، هنگام صحبت با CNBC گفت که انتظار دارد بیت کوین در سال 2024 در محدوده 100000 تا 120000 دلار معامله شود. او معتقد است که بیت کوین احتمالا شاهد الگوهای قیمتی است که در چرخه های هاوینگ قبلی دیده شده است.

حتی با ادغام بیت کوین، آیا آلت کوین های انتخابی می توانند به پر سود ترین ارز دیجیتال تبدیل شوند؟ بیایید نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین (BTC)

افزایش قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ساده 50 روزه (29,250 دلار) نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29,743 دلار) اتفاق افتاده است که نشان می دهد سطوح بالاتر فروشندگان را جذب می کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها تسلط کمی دارند.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر سطح حمایت فوری در 28861 دلار کاهش دهند، جفت BTC/USDT ممکن است حرکت نزولی را تا 27500 دلار و سپس به 26000 دلار آغاز کند. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در سطح 24800 تا 31000 دلار نوسان داشته باشد.

سطح مهمی که باید در صورت رالی صعودی زیر نظر داشت، میانگین متحرک نمایی 20 روزه است. اگر این مقاومت با خرید بیت کوین توسط گاو ها از بین برود و به سمت بالا شکسته شود، جفت ممکن است تا 31000 دلار افزایش یابد. در چنین شرایطی احتمالا خرس ها در سطوح 31000 تا 32400 دلار وارد عمل می شوند.

تحلیل اتریوم (ETH)

اتریوم در چند روز گذشته بین میانگین های متحرک در حال نوسان است. این نشان می‌دهد که گاوها با کاهش قیمت به SMA 50 روزه (1854 دلار) برای خرید اتریوم اقدام می کنند، اما نتوانسته‌اند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1881 دلار) برسانند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

بعید به نظر می رسد که این حرکت بدون روند برای مدت طولانی ادامه یابد و ممکن است به زودی با شکست قوی، مسیر خود را مشخص کند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار دهند، جفت ETH/USDT ممکن است به 1930 دلار و در نهایت به 2000 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها قدرت را در دست دارند. سپس این جفت ممکن است برای مدتی طولانی تر در محدوده بین 1626 تا 2000 دلار نوسان کند.

تحلیل ریپل (XRP)

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

پس از انفجار قیمت در 13 جولای، XRP ممکن است وارد دوره تثبیت شود. سطوح حمایت و مقاومت این محدوده می تواند 0.67 دلار و 0.85 دلار باشد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.68 دلار) به تدریج در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها قدرت کمی دارند. جفت XRP/USDT می تواند تا 0.75 دلار افزایش یابد و در صورت غلبه بر این سطح، رالی می تواند تا 0.85 دلار ادامه یابد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.67 دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها کنترل را در دست گرفته اند. سپس این جفت می تواند تا سطح شکست 0.56 دلار کاهش یابد. این سطح احتمالاً خریداران را برای خرید ریپل جذب می کند.

تحلیل بایننس کوین (BNB)

عملکرد قیمت بایننس کوین در داخل مثلث تصادفی و بی ثبات بوده است زیرا هم گاوها و هم خرس ها برای برتری مبارزه می کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

اگر خریداران با خرید بایننس کوین قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک برسانند، جفت BNB/USDT می تواند تا خط مقاومت مثلث افزایش یابد. این یک سطح مهم برای خرس‌ها برای دفاع است، زیرا شکستن بالاتر از آن می‌تواند قیمت را به 265 دلار و سپس به هدف الگوی 290 دلار برساند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها فشار فروش خود را حفظ می‌کنند. سپس جفت می تواند به خط حمایت سقوط کند. این سطح ممکن است خریداران را جذب کند، اما اگر آنها نتوانند به یک جهش معنادار دست یابند، این جفت ممکن است بیشتر کاهش یابد و حمایت حیاتی را در 220 دلار دوباره آزمایش کند.

تحلیل کاردانو (ADA)

کاردانو از سطح شکست 0.30 دلار در 26 ژوئیه بازگشت، که نشان می دهد گاوها با خرید کاردانو در تلاش برای دفاع از حمایت با قدرت هستند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.30 دلار) و RSI نزدیک به نقطه میانی، مزیت واضحی برای گاوها و خرس ها ایجاد نمی کند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، جفت ADA/USDT می تواند تا مقاومت پیش رو در 0.34 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما در صورت عبور، جفت ADA/USDT می تواند به 0.38 دلار برسد.

اگر خرس‌ها بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر خط روند صعودی بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ممکن است به 0.27 دلار و سپس به 0.26 دلار سقوط کند.

تحلیل سولانا (SOL)

سولانا در 25 جولای از سطح 22.30 دلار کاهش یافت و در 26 ژوئیه به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24.07 دلار) صعود کرد، که نشان می دهد قیمت در یک محدوده رنج نوسان دارد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده مزیت برای سرمایه گذارانی است که برای خرید سولانا اقدام کرده اند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد جفت SOL/USDT را به مقاومت پیش رو در 27.12 دلار برسانند. شکستن و بسته شدن بالای این مانع ممکن است نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید باشد.

در مقابل، شکستن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند قیمت را به حمایت مهم 22.30 دلار برساند. این یک سطح مهم است که باید مراقب آن بود زیرا اگر شکست بخورد، جفت ممکن است به SMA 50 روزه (20.22 دلار) سقوط کند.

تحلیل دوج کوین (DOGE)

دوج کوین در 25 جولای از مقاومت پیش رو در 0.80 دلار بالاتر رفت، اما گاوها نتوانستند این حرکت را حفظ کنند. این نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر است. خرس ها قیمت را به زیر سطح شکست 0.08 دلار در 26 جولای بازگرداندند. جفت DOGE/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار)، که سطح مهمی است، سقوط کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می دهد که احساسات مثبت شده و معامله گران در حال خرید دوج کوین با کاهش قیمت ها هستند. این احتمال شکست بالای 0.08 دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ممکن است تا 0.10 دلار افزایش یابد. این دیدگاه مثبت در صورتی که قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر 0.07 دلار سقوط کند، نفی خواهد شد.

تحلیل پالیگان (MATIC)

پالیگان در سه روز گذشته بین میانگین های متحرک نوسان دارد که نشان دهنده وضعیت عدم تصمیم گیری بین گاوها برای خرید ارز ماتیک و خرس ها برای فروش این رمز ارز است.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه (0.69 دلار) برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها برای کنترل شرایط به میدان بازگشته اند. سپس جفت MATIC/USDT می تواند تا 0.65 دلار و بعداً به حمایت قوی 0.60 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت بالا برود و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، نشان می دهد که گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. این می تواند شروع به بهبودی تا 0.80 دلار و متعاقباً به 0.90 دلار کند.

تحلیل لایت کوین (LTC)

لایت کوین در حال تلاش برای بهبود است، اما گاوها با مقاومت سختی در متحرک نمایی 20 روزه (92 دلار) روبرو هستند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد و به زیر 87 دلار برسد، نشان دهنده از سرگیری حرکت نزولی خواهد بود. جفت LTC/USDT می‌تواند به 81 دلار سقوط کند، جایی که گاوها ممکن است سعی کنند این کاهش را متوقف کنند.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. یک مقاومت جزئی در 96 دلار وجود دارد، اما اگر گاوها با خرید لایت کوین بر آن غلبه کنند، جفت ممکن است به سمت 106 دلار افزایش یابد.

تحلیل پولکادات (DOT)

گاوها در سه روز گذشته پس از تلاش های مداوم نتوانسته اند با خرید پولکادات قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.24 دلار) برسانند، که نشان می‌دهد خرس‌ها در رالی‌های کوچک می‌فروشند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال ۸ مرداد

خرس ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر SMA 50 روزه (5.05 دلار) موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت DOT/USDT می تواند به حمایت بعدی در 4.74 دلار و سپس به 4.65 دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر برود، خرید ثابت در سطوح پایین تر را پیشنهاد می کند. این می تواند محدوده جفت را برای چند روز دیگر بین SMA 50 روزه و 5.64 دلار حفظ کند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید