تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه 3 دقیقه

از زمانی که در ماه ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، کاردانو (ADA) را به عنوان یک اوراق بهادار معرفی کرد، قیمت این ارز دیجیتال چندین تلاش‌ ناموفق برای رسیدن به سطح قیمتی ۰.۳ دلار انجام داده است. حال، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که کاردانو احتمالاً در روزهای آتی فرصت خرید دیگری را ارائه خواهد داد. اما آیا این بار، گاوها قادر به کنترل قاطعانه اوضاع خواهند بود؟ در این پست به تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲ می پردازیم.

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

بررسی داده‌ها نشان می‌دهد که نگرش اجتماعی درباره کاردانو در طول ماه گذشته به تدریج بهبود یافته است. با این حال، گاو‌ها با مقاومت ۰.۳ دلاری مواجه شده‌اند. آیا رالی کنونی فرصت خرید دیگری است؟

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که احساس پیرامون کاردانو پس از پرونده قضایی SEC علیه کوین‌بیس در تاریخ ۹ ژوئن به حداقل تاریخی خود یعنی منفی ۳.۰۱ رسید. در این میان، موسس کاردانو، چارلز هاسکینسون، و تیم توسعه‌دهندگان سعی کرده‌اند نگرانی‌های مربوط به متمرکزسازی را که توسط کمیسیون SEC مطرح شده، برطرف کنند.

در تاریخ ۳ جولای، شاخص وزن‌دار احساسات (Weighted Sentiment) کاردانو در منفی ۱.۱۱ قرار داشت. این عدد نشان می‌دهد که چشم‌انداز کلی هنوز تا حد زیادی منفی است، اما نسبت به پایین‌ترین سطح ثبت‌شده در تاریخ ۹ ژوئن، حدود ۶۳ درصد بهبود داشته است. شاخص وزن‌دار احساسات، با مقایسه نسبت نظرات مثبت به منفی، ادراک کلی بازار در مورد یک دارایی را اندازه‌گیری می‌کند.

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

نمودار فوق نشان می‌دهد که خوش‌بینی پیرامون کاردانو در چند هفته گذشته به افزایش خود ادامه داده است. هرچند نگرانی‌های نظارتی هنوز به طور کامل حل نشده‌اند، اما سرمایه‌گذاران استراتژیک می‌توانند این موقعیت را به عنوان یک زمان امن برای ورود دوباره به بازار تفسیر کنند.

اگر تیم کاردانو تضمین‌های بیشتری را درباره غیرمتمرکزسازی و پایبندی به مقررات ارائه دهد، قیمت ADA می‌تواند با بهبود بیشتر دوباره سطح ۰.۴ دلار را آزمایش کند.

پس از هفته‌ها روند نزولی، به نظر می‌رسد که گاوها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. دفترهای سفارش کل صرافی‌ها، هرچند به صورت اندک، نشان می‌دهند که گاوها اکنون سفارش خرید بیشتری نسبت به عرضه در بازار داشته‌اند.

در حال حاضر، خریداران سفارشات خرید ۵۷.۷ میلیون کاردانو را ثبت کرده‌اند. در صورتی که فروشندگان فقط ۵۷.۱ میلیون از این دارایی را برای فروش گذاشته‌اند.

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

عمق بازار درون زنجیره‌ای صرافی (Exchange on-chain market depth) مجموع سفارش‌های محدود خرید و فروش را نشان می‌دهد که برای یک دارایی در صرافی‌های رمزارزی شناخته‌شده ارسال شده است. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود، حرکت بین سفارشات خرید و فروش تقریباً در تعادل است. به طور کلی، تقاضا تنها با تفاوت کوچکی به مقدار ۶۰۰٬۰۰۰ کاردانو نسبت به عرضه بیشتر است.

با این حال، با توجه به بهبود احساسات در بازار، گاوها می توانند از فرصت خرید کاردانو استفاده کنند و سفارشات بیشتری را در هفته‌های آینده ثبت نمایند.

با اینکه کاردانو برخی از سیگنال‌های مثبت درون زنجیره‌ای را نشان داده است، برای خریداران هنوز زمان زیادی تا رسیدن به هدف بلندمدت ۰.۴۰ دلار باقی مانده است؛ زیرا کاردانو ممکن است در نواحی ۰.۳۲ دلار با مقاومت قابل‌توجهی مواجه شود. در آن منطقه، ۴۲۱،۱۷۰ سرمایه‌گذاری که ۳.۴۴ میلیارد کاردانو را با میانگین قیمت ۰.۳۲ دلار خریداری کرده‌اند، ممکن است مقداری سود کنند.

با این حال، اگر گاوها بتوانند این مقاومت را کنار بزنند، کاردانو می‌تواند به سرعت سطح ۰.۳۵ دلار را پس بگیرد.

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

تحلیل کاردانو تیر ۱۴۰۲

اما اگر قیمت کاردانو به سمت ۰.۲۵ دلار سقوط کند، خرس‌ها نیز شانس خوبی برای ایجاد یک روند نزولی دیگر دارند. با این حال، ۹۶٬۴۸۰ سرمایه‌گذاری که ۳.۱ میلیارد کاردانو را با حداقل قیمت ۰.۲۷ دلار خریداری کرده‌اند، می‌توانند از سقوط قیمت جلوگیری کنند.

با این حال، اگر این ناحیه حمایتی شکسته شود، قیمت کاردانو می‌تواند تا ۰.۲۵ دلار کاهش یابد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT