بین نام دامنه و وب هاستینگ وب

تفاوت بین نام دامنه و وب هاستینگ وب در چیست؟

زمان مطالعه 4 دقیقه

هنگامی که بسیاری از افراد قصد ایجاد یک سایت برای خود دارند، تفاوت بین نام دامنه و وب هاستینگ (میزبانی وب) را نمی­‌دانند. در این مقاله از اول پرداخت به بررسی دو مفهوم نام دامنه و میزبانی وب می‌پردازیم.

تفاوت بین نام دامنه و وب هاستینگ چیست؟

برای آشنایی با تفاوت بین نام دامنه و وب هاستینگ بهتر است که در ابتدا به تعریف هر کدام بپردازیم. سپس به سوالات رایج شما دوستان عزیز پاسخ می‌دهیم.

نام دامنه و وب هاستینگ وب تفاوت

نام دامنه چیست؟

نام دامنه، آدرس وب سایت شما است که مردم در نوار آدرس مرورگر هنگام بازدید از سایت شما مشاهده می­‌کنند. به عبارت دیگر، اگر وب سایت شما یک خانه باشد، نام دامنه شما آدرس آن خواهد ­بود.

اینترنت اساسا یک شبکه عظیم کامپیوتری است که از طریق کابل به یکدیگر متصل هستند. برای آن که بتوانید به راحتی آن‌ها را شناسایی کنید، به هر کامپیوتر یک سری از اعداد به نام IP آدرس اختصاص داده می‌­شود. این آدرس شامل یک سری از اعداد است که با استفاده از علامت “دات” از یکدیگر جدا شده‌اند.

وب هاست چیست؟

وب هاست جایی است که باید تمامی فایل­‌های سایت خود را در آن قرار­ دهید. پس می­‌توان از هاست، تعبیر خانه‌ای را داشت که سایت شما در آن زندگی می‌کند. بنابراین برای این که تمامی سایت‌ها وجود خارجی داشته باشند، وب هاستینگ یک نیاز اصلی است.

ارتباط بین نام دامنه و وب هاستینگ چیست؟

بین نام دامنه و وب هاستینگ وب تفاوت

نام دامنه و وب هاستینگ دو سرویس متفاوت هستند که با یکدیگر باعث ایجاد یک سایت می‌شوند. پشت هر نام دامنه، آدرس سرویس وب هاستینگ که محل ذخیره‌سازی فایل­‌های وبسایت است، وجود دارد. بدون نام دامنه، افراد قادر به پیدا کردن وب سایت­ نخواهند ­بود و بدون وب هاستینگ، شما نمی­توانید یک وب سایت را بسازید.

برای ساخت سایت به نام دامنه نیاز است یا وب هاستینگ؟

برای ساخت یک وبسایت شما باید نام دامنه و وب هاستینگ را با هم در اختیار داشته‌ ­باشید. معمولا نام دامنه‌­ای که خریداری می‌­کنید دارای اعتبار یک ساله است. برای ذخیره فایل‌­های وبسایت، نیاز به وب هاستینگ دارید. پس از این که میزبانی را دریافت کردید، باید تنظیمات نام دامنه خود را به روز کنید و آن را به ارائه‌دهندگان خدمات وب هاستینگ خود اختصاص دهید. خوشبختانه برای خریداری نام دامنه و میزبانی وب ، شرکت‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

شما می‌توانید نام دامنه و میزبانی وب را از دو شرکت مختلف خریداری کنید. با این وجود، در این صورت باید با تغییر تنظیمات DNS خود، نام دامنه­‌تان را به شرکت میزبانی وب خود بدهید. از سوی دیگر، اگر نام دامنه و میزبانی وب خود را از همان شرکت خریداری کنید، مجبور نیستید تنظیمات نام دامنه را تغییر دهید. همچنین تنظیم نام دامنه و میزبانی وب از طریق یک داشبورد مسلما کار راحت‌تری است.

آیا می توان نام دامنه را به یک شرکت دیگر انتقال داد؟

جواب این سوال مثبت است. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید نام دامنه خود را به شرکتی که مد نظر دارید، تغییر دهید. برای انجام این کار می‌توانید از دستورالعمل­‌های هر دو شرکت، جهت راحتی کار خود استفاده کنید.

آیا می‌توانم میزبانی وب سایت خود را به شرکت دیگری انتقال دهم؟

مشابه با نام دامنه، هر زمان که احساس کردید می­‌خواهید خدمات هاستینگ خود را تغییر دهید، می‌­توانید کمپانی مورد نظرتان را تغییر دهید. توجه داشته باشید که پس از آن، باید تنظیمات نام دامنه خود را ویرایش کنید و آن‌ها را به ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی وب جدید خود اختصاص دهید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا تفاوت بین نام دامنه و میزبانی وب را به خوبی متوجه شده باشید. اگر سوالی دارید می‌توانید از طریق روش‌های ارتباطی موجود در سایت، با ما در ارتباط باشید. برای خرید انواع هاست و دامنه، می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید. 

خدمات پرداخت ارزی برای خرید دامین و هاست

امتیاز 5/5 - از 2 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT