اگر اندکی در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت کرده باشید، یا حتی کاربری باشید که قصد خرید از یکسری سایت های خارجی داشته است، بدون شک نام پی پل را شنیده اید. حساب پی پال در واقع یک حساب بانکی اما از نوع اینترنتی است که دارای قابلیت دریافت و پرداخت پول از طریق اینترنت می باشد. این کمپانی آمریکایی است و تعداد کاربرانی که از حساب پی پل استفاده میکنند تا سال 2016، 188 میلیون اعلام شده که این رقم در حال افزایش است. این کاربران در سطح جهان پراکنده هستند و از حساب پی پال برای خرید، فروش، نقل و انتقال پول و تبدیل ارز در شبکه ای بسیار امن، سریع و با کاربری آسان استفاده می کنند. با اندکی اغماض می توان پی پل را وسیله ای برای نقل و انتقال پول از طریق ایمیل نامید. به عنوان مثال برای ارسال پول به شخصی در دورترین نقطه از خودتان، تنها کافی است آدرس ایمیلی که او برای ساخت اکانت پی پل از آن استفاده کرده است را، داشته باشید. به همین شکل می توانید با دادن آدرس ایمیلی که اکانت پی پل شما بر مبنای آن ساخته شده است از دیگران، پول دریافت کنید. در این مقاله با اول پرداخت همراه باشید تا به بررسی حساب پی پال (PayPal) چیست و چگونه کار می کند؟ بپردازیم.

حساب پی پال چیست؟

پی پال در سال 1998 توسط پیتر تیل (Peter Theil) و مکس لوچین (Max Levchin) ایجاد شد. ایده اولیه، ایجاد یک واحد پولی بین الملی بود که از کنترل دولت ها خارج باشد. پی پل در ابتدا به علت عدم وجود شناخت کافی توسط مردم، مورد سوء استفاده کلاهبرداران اقتصادی و هکرها قرار گرفت به نحوی که در همان ماه های اولیه فعالیت، فعالیت پی پل در یکسری از ایالت های آمریکا ممنوع اعلام شد.

همکاری پی پال و ebay

با اینحال راحتی و امن بودن پی پل باعث شد مورد توجه خریداران و فروشندگان اینترنتی قرار بگیرد و روز به روز به تعداد مشترکان آن افزوده شود. این امر باعث شد توجه مسئولان شرکت eBay که بزرگترین سایت حراجی اینترنتی در دنیاست به پی پل جلب شود. استفاده شرکت eBay از پی پل بعنوان درگاه پرداخت پول، باعث رشد بسیار سریع و همه گیر شدن آن شد. میزان رشد به حدی سریع بود که در طی دو ماه، تعداد کاربران پی پل از 100هزار نفر به یک میلیون نفر افزایش پیدا کرد.

حساب پی پال (PayPal)
حساب پی پال (PayPal)

در سال 2002 شرکت eBay تصمیم گرفت با خرید عمده سهام پی پل، مالکیت این شرکت را از آن خود کند. تلفیق این دو شرکت باعث شد که eBay بتواند بر کلیه مراحل فروش کالا در این سایت نظارت داشته باشد و در صورت عدم رضایت هر یک از طرفین بتواند نسبت به بازگرداندن پول اقدام کند. این امر در نهایت پی پل را به یکی از محبوب ترین سرویسهای آنلاین پرداخت تبدیل کرد.

در سال 2014، شرکت eBay اعلام کرد قصد دارد پی پل را به یک شرکت جداگانه به سهامی عام تبدیل کند. در نهایت این امر در 19 ژانویه 2015 اتفاق افتاد.

پی پل چگونه کار میکند؟

ساخت حساب در پی پل ، در وهله اول کار آسانی است. در ابتدا تنها با اندکی اطلاعات شخصی یا شرکتی، و استفاده از یک آدرس ایمیل،اکانت پی پل شما ساخته میشود. لازم است اطلاعات وارد شده برای ساخت اکانت واقعی باشد، زیرا اگرچه در این مرحله بررسی ای بر روی اطلاعات وارد شده شما صورت نمی گیرد، اما در نهایت به آن نیاز خواهید داشت.

در مرحله بعد، برای استفاده از خدمات پی پل، نیاز به فعال سازی اکانتتان دارید. این امر با اتصال یک حساب بانکی یا کارت اعتباری (مثل ویزا یا مستر کارت) به اکانت شما اتفاق می افتد. پس از وریفای شدن (Verify) اکانتتان، میتوانید از امکانات حساب پی پال استفاده کنید.

مزایای عملکرد حساب پی پال در ایران

  • از آنجایی که پی یال در ایران به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، نه تنها افراد بسیاری با آن اشنا هستند بلکه از دیدگاه آن ها پی پال بسیار قابل اعتماد می باشد.
  • کار با حساب پی پال بسیار ساده و آسان است، چرا که تنها با استفاده از یک ایمیل آدرس می توان از آن استفاده کرد. 
  • با استفاده از حساب پی پال اطلاعات مربوط به کارت اعتباری از دید سایرین پنهان باقی می ماند.
حساب پی پال (PayPal)
حساب پی پال (PayPal)

موارد مورد نیاز برای استفاده از پی پال

به منظور بهره مندی از امکانات حساب پی پال، به یک تکنولوژی خاص و یا مجوزی که نشان دهد شما صاحب یک شغل خاص هستید نیازی نیست. شما تنها با دارا بودن یک حساب بانکی و یک آدرس ایمیل قادر به استفاده از حساب پی پال خواهید بود. دوستان همراه، شما می توانید با استفاده از آموزش افتتاح حساب پی پل برای افتتاح حساب به صورت شخصی اقدام نمایید، اما به منظور وریفای کردن حساب خود به ویزا کارت نیاز خواهید داشت که در صورتی که ویزا کارت ندارید می توانید این کار را به ما بسپارید.

موارد استفاده ازحساب پی پال

  • حساب پی پال امکان خرید به صورت آنلاین را برای شما فراهم می کند. از طریق خرید با حساب پی پل ،می توانید خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.
  • با استفاده از حساب پی پال، شما قادر به انتقال وجه به حساب افراد دیگر خواهید بود.

افتتاح حساب پی پال
خرید با استفاده از پی پال

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید