امروزه همه می‌دانند که Cloudflare یک شرکت فراهم کننده بستر CDN است که باعث افزایش سرعت بارگذاری وب‌سایت شده و عملکرد سایت را بهبود می‌بخشد. خیلی از صاحبان سایت به راهنمای استفاده از Cloudflare (کلودفر) نیاز دارند تا سرعت لود سایت خود را بهبود بخشند که ما در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

راهنمای استفاده از Cloudflare و مراحل آن

Cloudflare خدمات CDN را به صورت پیشرفته ارائه می‌دهد. وقتی یک وب سایت با Cloudflare تنظیم شود، تمامی ترافیک آن سایت از شبکه‌ی وسیع این شرکت عبور می‌کند. همچنین از تهدیدهای امنیتی و مشکلاتی که باعث می‌شوند منابع سرور و پهنای باند به هدر بروند، جلوگیری می‌کند.

مرحله اول: اضافه کردن سایت در کلودفلر

ثبت راهنمای استفاده از Cloudflare (کلودفر)

 

۱) قبل از هرچیز اگر اکانت Cloudflare ندارید، باید نسبت به ثبت نام در کلودفلر اقدام کنید.

۲) سپس وارد اکانت کاربری خود در وب سایت Cloudflare شوید و روی « Add Site» کلیک کنید.

۳) آدرس وب سایت وردپرسی و یا غیر وردپرسی خود را وارد کنید و پلن free را انتخاب نمایید. اگر سایت تجاری دارید گزینه Business را انتخاب کنید. برای پرداخت هزینه پنل‌های غیر رایگان از خدمات پرداخت ارزی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

۴) سپس باید روی «Confirm plan» کلیک کنید.

۵) حدود چند دقیقه فرایند Scan طول می‌کشد.

مرحله دوم: تنظیم DNS

دی نی اس راهنمای استفاده از Cloudflare (کلودفر)

 

کلودفلر برای DNS ها به شما دو سرویس ارائه می‌کند (On Cloudflare و Off Cloudflare) که اولین سرویس استفاده از CDN و امکانات امنیتی است و دیگری نیز تنها متصل‌کردن یکی از رکوردها از طریق کلودفلر به سروری دیگر است و در این سرویس هیچ امکان CDN و امنیتی به شما تعلق نمی‌گیرد و شما مستقیم به سرور مقصد متصل می‌شوید.

۱) به ابر جلوی رکورد DNS نگاه کنید و مطمئن شوید که نارنجی رنگ است و اگر نارنجی رنگ نیست با یک کلیک روی ابر، آن را به ابر نارنجی تغییر دهید تا امکانات DNS کلودفر فعال شود.

۲) همچنین اگر شما رکوردهای اضافه‌ای مانند رکوردهای MX در دامنه‌ی خود دارید سعی کنید که آن رکوردها را از Cloudflare جدا کنید و برای جداسازی باید امکان استفاده از خدمات CDN را در آن رکورد Detet کنید.

۳) هنگامی که تمامی رکوردها را وارد کردید روی Continue کلیک کنید. این رکوردها را بعدا نیز می‌توانید در هرزمان که خواستید تغییر دهید.

مرحله سوم: تنظیمات NameServers

نیم سرور راهنمای استفاده از Cloudflare (کلودفر)

 

۱) در این مرحله، شما باید نیم‌سرورهای دامنه (NS) خود را به آنچه Cloudflare تعریف کرده است، تغییر دهید.

۲) بعد از تغییر نیم سرورها به آن‌چه که Cloudflare تعریف کرده است، روی Done and check nameserver کلیک کنید.

۳) پس از تغییر نیم سرورهای وبسایت، سایت شما هیچگونه قطعی و یا به اصطلاح DownTime نخواهید داشت.

مرحله چهارم: تنظیم  مجدد IP و DNS در صورت نیاز

تنظیمات ت راهنمای استفاده از Cloudflare (کلودفر)

 

 

در بخش تنظیمات DNS در کلودفلر می‌توانید اگر زمانی انتقال هاست صورت گرفت، IP هاست قدیم را در این بخش به IP هاست جدید تغییر دهید.

حالا که از راهنمای استفاده از Cloudflare (کلودفر) استفاده کردید، لازم به ذکر است که برای پرداخت هزینه پریمیوم کلودفر می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی با پی پال مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

خدمات پرداخت ارزی با پی پال

 

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید