میم کوین 

یکی از بحث های مهم در عرصه ی ارز های دیجیتال، جامعه ای است که از یک ارز پشتیبانی می کند. در گروه میم کوین ها و موضوعات مربوط به میم این مسئله کاملا مشهود است. اکثرا میم کوین ها را بخاطر پشتوانه ای از اشخاص مشهور یا حضور فعال در شبکه های اجتماعی می شناسند. در این مقاله به بررسی میم کوین و آشنایی با میم کوین های موجود در بازار ارز دیجیتال می پردازیم. با اول پرداخت همراه باشید.

مشاهده قیمت میم کوین ها

میم به چه معناست ؟

الگوی رفتاری، که معمولاً به عنوان میم شناخته می شود ، یک ایده ، رفتار یا سبک است که از طریق اینترنت و اغلب از طریق شبکه های اجتماعی و به ویژه برای اهداف طنز منتشر می شود. اکنون که اینترنت یک جامعه جهانی را ایجاد کرده است. میم ها می توانند در کشورها و فرهنگ های سراسر جهان گسترش یابند. به میم هایی که به صورت آنلاین پخش می شوند ، «میم های اینترنتی» می گویند.

کاربرد میم کوین در شبکه بلاکچین و ارز های دیجیتال

در بازاری که هرروز پروژه های جدیدی برای ارائه انواع  خدمات به کاربران و سرمایه گذاران دارد، همه چیز بنظر جدی و در چارچوب دیده می شود، البته تا زمان ظهور میم ها در این مارکت.

وجود محتوایی مانند میم ها که با پشتوانه ای مردمی و محبوبیت در فضای مجازی حضور دارند، می تواند هر عرصه ای از امور اجتماعی را جذاب تر و عامه پسندتر کند. نمونه ای از تاثیرات و کاربرد این میم ها را در بازار ارز دیجیتال نام برده ایم.

نقش میم ها در دیجیتال مارکتینگ کریپتو

امروزه ، از میم ها به طور منظم به عنوان بخشی از پروژه های مختلف آنلاین، در سطح های متفاوت استفاده می شوند. موارد بسیاری وجود داشته است که محبوبیت آنها حتی فراتر از اینترنت نیز بوده است. میم ها را روی مجله ها ، طرح های تلویزیونی و غیره مشاهده می کنیم. به همین ترتیب ، جای تعجب نیست که آنها در بازاریابی دیجیتال نقشی مهم ایفا کنند، به ویژه هنگامی که تاثیری را که یک تصویر یا فیلم می تواند بر محبوبیت یک برند ایجاد کند، می بینیم.

اگر به یاد داشته باشید تا مدت ها بعد از ایجاد اولین رمز ارز بر پایه بلاکچین، خیلی از افراد پتانسیل و ارزش بازار ارز دیجیتال را در نظر نمی گرفتند بعد ها قابلیت این بازار به عنوان شبکه ای مستقل و پر سود برای همه آشکار گشت.

در این میان دیجیتال مارکتینگ از طریق شبکه های اجتماعی یکی از اصلی ترین دلایل معروف شدن کریپتو در میان عموم مردم بود که میم های وابسته به بازار رمز ارز بیشتر این بازاریابی اینترنتی را در بر می گرفت.

پیدایش میم کوین ها

بعد از تاثیرات کاملا مثبت میم بر بازار رمز ارزها، نوبت این بود که این الگو های رفتاری به صورت مستقیم وارد بازار شوند تا ارزش خالص آن ها برای همگان مشخص شود.

شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که یک شوخی مضحک چگونه می تواند بدون داشتن هیچ گونه پشتوانه فنی و دستاورد کاربردی در تکنولوژی با دیگر ارزهای با سابقه که شرکت های قدرتمند با بودجه های میلیونی توسعه و پشتیبانی شان می کنند، رقابت کند.

پشتوانه ی اصلی میم کوین ها دقیقا خود جوامعی از مردم و اشخاص خاصی هستند که به عنوان محتوایی جذاب میم ها و میم کوین ها را می پسندند.

ویژگی های میم کوین ها

  1. بلاکچین شبکه ای کاملا آزاد و برای دسترس عموم مردم است.
  2. حضور مردمی در هر بحثی می تواند مثبت واقع شود.

باید این را هم مد نظر داشته باشید که میم کوین ها یکی از پایه های اصلی در ایجاد موسسات کمک های بشر دوستانه در مارکت ارز دیجیتال هستند و به میزان قابل توجهی از مبالغ معاملاتی آنها صرف کمک های بشردوستانه می گردد.

میم کوین های موجود در بازار

دوج کوین

میم کوین

ارز دوج کوین بر اساس میم  معروف “دوج” ساخته شده و از سگ Shiba Inu بر روی شکل خود استفاده می کند. این ارز دیجیتال منبع باز توسط بیلی مارکوس از پورتلند و جکسون پالمر از سیدنی ، استرالیا ایجاد شد و در دسامبر 2013 به صورت هارد فورکی از لایت کوین، شکل گرفت. سازندگان دوج کوین آن را به عنوان یک ارز دیجیتالی سرگرم کننده قلمداد می کنند و از آنجا که بر اساس میم سگ شیبا ساخته شده است جذابیت بیشتری برای طرفدارانش نسبت به مخاطبان اصلی بیت کوین داشته است.

دوج کوین طرفداران خاص خود را دارد و در میان دیگر ارز ها به جامعه ای خوب و فعالیت های بشر دوستانه ی طرفدارانش معروف است و محبوبیت فراوان دارد. ایلان ماسک مدیر عامل تسلا نیز به عنوان یک طرفدار چندین توییت در شبکه های اجتماعی منتشر کرد مبنی بر اینکه دوج کوین ارز مورد علاقه وی است.

شیبا اینو

میم کوین

در حقیقت توکن شیبا اینو، جدا از شکل لوگوی آن، برخی  موارد مشترک با دوج کوین دارد. در واقع، شیبا خود را به عنوان نسخه بهتر دوج کوین و “قاتل دوج کوین” معرفی می کند.

مونا کوین

مونا کوین،از معروف ترین میم کوین ها در کشور ژاپن است. این رمز ارز یک شبکه پرداخت همتا به همتا است. وقتی در شبکه تلویزیونی WBS توکیو به نمایش درآمد ، مورد توجه قرار گرفت. که درآن گزارش داده شد، مردی با مونا کوین می خواهد یک زمین خریداری کند. ایده مونا کوین از طریق تابلوی اعلانات مستقر در ژاپن به نام 2-Channel توسط کاربری به نام “آقای Watanabe” نامگذاری شده است.

ایلان گیت

میم کوین

ایلان گیت یک رمز ارز دیجیتالی  در بلاک چین هوشمند بایننس است. این رمز ارز 10٪ از کارمزد معامله را به دارندگان پاداش می دهد و مبالغ قابل توجهی را به امور خیریه اهدا می کند. هر هفته ، بودجه حاصل از این کارمزد ها به یک امر خیرخواهانه شایسته اهدا می شود. نام این رمز ارز مربوط به توییتری است که توسط میلیاردر معروف ایلان ماسک منتشر شده است.

ماسک که مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس است. چندی است چهره ای آشنا در فضای مجازی و تلویزیون شده، در اکانت توییتر خود گفته بود: اگر هرگز رسوایی در مورد من رخ داد، * لطفا * آن را ایلان گیت بنامید. و این باعث شد که این میم کوین به جهت شوخی با این موضوع نام خود را ایلان گیت بگذارد.

میم ها و توکن های NFT

میم کوین

همانطور که NFT ها به سرعت در حال همه گیر شدن هستند با حضور هنرمندان ، لیگ های ورزشی ، افراد مشهور و بسیاری دیگر به این بازار، سازندگان میم ها تصمیم گرفتند وارد این اقدام شوند.

به تازگی میمی معروف در اینترنت تبدیل به توکن NFT شد و در مزایده به قیمت 500 هزار دلار به فروش رفت.

این نشان دهنده ی محبوبیت فراوان میم ها حتی در بین دوستداران NFT و جوامع هنری است.

اما به هر حال، درست کردن NFT از میم ها بیشتر شبیه یک امضای دیجیتال از سازنده میم است ، که اصالت را تایید کند نه چیزی بیشتر.

کارشناسان می گویند تمایل به خرید میم به عنوان NFT همانند خرید یک قطعه هنری اصلی است.

NFT به عنوان نوعی گواهی اصالت عمل می کند. و علاقه به خرید NFT های ضرب شده باعث شده است که برخی میم های قدیمی که از یاد رفته اند به اصطلاح دوباره جان بگیرند.

شما برای خرید انواع میم کوین می‌توانید از خدمات مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید