تعداد سایت‌های تخصصی فروش عکس استوک بسیار زیاد و متنوع هستند و ما در وبلاگ موارد بسیار زیادی از آنها را به صورت جداگانه بررسی کرده‌ایم. برخی سایت‌ها سخت‌گیری‌هایی در موضوعات برای فروش عکس استوک دارند و برخی این محدودیت‌ها را کمتر دارند. در این بین، فروش عکس استوک در سایت Alamy یک گزینه مناسب برای عکاسانی خواهد بود که به دنبال درامد پسیو (Passive Income) هستند.

سایت Alamy چیست؟

 دلار فروش عکس استوک در سایت Alamy

سایت Alamy یک سایت بریتانیایی فروش آنلاین عکس استوک است که با هدف فروش عکس عکاسان تازه‌کار و حتی دانشجویان مستعد عکاسی شکل کرفته است. این سایت روزانه ۱۰۰ هزار عکس جدید را از ۱۷۳ کشور دنیا به مجموعه خود اضافه می‌کند و بنابر گفته سایت، ماهیانه یک میلیون دلار مبلغ حاصل از فروش عکس را به عکاسان فعال در این سایت واریز می‌نماید.

سایت Alamy مجموعه متنوعی از انوع عکسها با موضوعات مختلف به همراه تصاویر وکتوری و فوتیج را هم برای فروش در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

تقسیم بندی کلی عکس‌ها در سایت Alamy چگونه است؟

فرایند فروش عکس استوک در سایت Alamy

سایت Alamy به روش‌های مختلف در صفحه اول خود عکس‌ها را تقسیم بندی کرده است. به عنوان مثال برای حالت جستجوی عکس، عکس‌ها را بر اساس کیفیت، و نوع عکس‌برداری تقسیم بندی کرده است. یک تقسیم بندی دیگر سایت Alamy، شامل تقسیم بندی موضوعی است که به چهار دسته تقسیم می‌شود:

  • دسته اخبار و سرگرمی: در این دسته می‌توان عکس‌های خبری روز دنیا یا عکس‌های هنرمندان، بازیگران، سیاستمدارن و ورزشکاران را برای چاپ در مجلات و یا وبلاگ خبری یافت.
  • دسته تصاویر وکتوری و نقاشی دیجیتال: در این دسته می‌توان نقاشی‌‌های دیجیتال (به صورت پیکسلی) یا تصاوی وکتوری را جستجو و آنها را دانلود کرد.
  • دسته سبک زندگی: این دسته تصاویر کلی از زندگی افراد، مسافرت، آشپزی، تفریح و مناظر طبیعی و … را یافت.
  • دسته عکس‌ تاریخی: در این دسته عکس‌های بسیار قدیمی و سیاه و سفید و البته با کیفیت خوب را می‌توان پیدا کرد و دانلود نمود.

فروش عکس استوک در سایت Alamy

نحوه فروش عکس استوک در سایت Alamy

یکی از مزایای سایت Alamy این است که سختگیری‌های زیادی مانند برخی سایت‌های استوک ندارد و راحت‌تر می‌توان برای فروش فعالیت کرد. مراحل فروش عکس استوک به صورت زیر است:

۱) وارد سایت Alamy شوید و در پایین صفحه واقع در فوتر سایت روی گزینه Become a contributor کلیک کنید.

۲) در صفحه جدید روی گزینه Get started واقع در وسط صفحه کلیک کنید.

۳) فرم مربوط به Sign up as a contributor را باید پر کنید. شماره تلفن غیر واقعی از یک کشور دیگر را وارد نمایید و آدرس و کد پستی غیر واقعی همان کشور را هم وارد نمایید (بهتر است فرایند ثبت نام با VPN یا VPS انجام گیرد).

دورکاری فروش عکس استوک در سایت Alamy

۴) در بخش Are you a گزینه Photographer را انتخاب کنید و همچنین بهتر است در بخش Email preferences گزینه Yes, I’d like to receive emails انتخاب شود. همچنین Distribution offer و Novel use offer هم Yes باشد.

۵) بعد از ساخت اکانت، به شما راهنمایی خواهد شد که استاندارد عکسها با چه فرمت‌ها و سایزهایی باید ارایه شود.

۶) شما می‌توانید عکس‌‌هایی برای فروش در نظر دارید را آپلود کنید. برای آپلود عکس می‌تواند با استفاده از نرم افزار Filezilla، آنها را FTP کنید.

۷) بعد از آپلود عکس‌ها، تیم کنترل کیفیت سایت، عکس‌ها را بررسی می‌کنند تا شما استاندارد لازم را رعایت کرده باشید. فرایند بررسی چند روزه طول خواهد کشید.

۸) اگر از مرحله کنترل کیفی عکسی عبور کرد، باید برای عکس عنوان و همچنین تگ گذاشته شود تا در هنگام سرچ مشتری آن را پیدا کند.

۹) بعد از ۲۴ ساعت، عکس جهت فروش در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.

۱۰) شما به عنوان عکاس به مرور زمان با افزایش فروش یا قرار دادن عکس‌های بسیار خاص و جذابی که توجه تیم کنترل کیفی سایت را جلب کند، می‌توانید رنک معتبر (QC Rank) دریافت کنید که فرایند بررسی عکس شما راحت‌تر شده و همچنین محدودیت کمتری در آپلود عکس خواهید داشت.

۱۱) پس از فروش عکس استوک در سایت Alamy ، میزان ۵۰ درصد مبلغ فروش به سایت تعلق می‌گیرد و ۵۰ درصد دیگر به اکانت شما ذخیره می‌شود. در پایان هر ماه تسویه پرداخت انجام می‌گیرد که شما می‌توانید به راحتی با استفاده از خدمات نقد کردن درآمدهای ارزی مجموعه اول پرداخت، درآمد دلاری خود را به ریال تبدیل کنید.

نقد کردن درآمد ارزی پی پال

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید