یکی از روش‌هایی که برای پرداخت آنلاین و همچنین انتقال وجه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از شبکه آنلاین پی پال است. این سیستم آنلاین انواع حساب را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که هر کس متناسب با نیاز خود باید گزینه‌ای را انتخاب کند؛ به عنوان مثال حساب پرسونال (personal) و حساب بیزینس از جمله این موارد است. با توجه به این که عملکرد هر کدام از این حساب ها متفاوت است، کارمزدی که برای انجام امور مختلف برای شما به عنوان کاربر پی پال، محاسبه می‌شود نیز متفاوت است. با توجه به اینکه بسیاری از شما عزیزان در رابطه با کارمزد پی پال سوال دارید، در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

انواع کارمزد پی پال :

کارمزد پی پال و هزینه انتقال چقدر است

کارمزد پی پال در حالت استاندارد

اگر شما در داخل امریکا تراکنش مالی خود را با پی پال انجام دهید باید علاوه بر مقدار ثابت ۳۰ سنت، ۲/۹ درصد از مبلغ کل را به صورت کارمزد پرداخت کنید.

اگر شما در آمریکا نباشید، کارمزد برابر است با جمع مقدار ثابتی که بسته به ارز مورد نظر متفاوت است و ۴/۴ درصد مبلغ کل را شامل می‌شود.

کارمزد برای انتقال وجه

برای انتقال وجه اگر شما در امریکا باشید باید ۲/۹ درصد از مبلغ کل به علاوه ۳۰ سنت کارمزد پرداخت نمایید؛ اما اگر در سایر کشورها حضور داشته باشید مبلغ کارمزد بین ۰/۳ الی ۳/۹ درصد متغیر است. این که کدام مقدار به شما تعلق می‌گیرد بسته به ارز مورد نظر و مقدار وجهی که قصد انتقال آن را دارید بستگی دارد.

کارمزد برای دریافت وجه

اگر شما به عنوان فرستنده وجه (این نوع کارمزد تنها در حساب پرسونال در نظر گرفته می‌شود)، پرداخت کارمزد را به عهده گیرنده قرار دهید، فرد گیرنده باید پرداخت کارمزد را انجام دهد تا قادر به استفاده از مبلغ مورد نظر باشد چرا که در غیر این صورت انتقالی انجام نخواهد شد. اما اگر شخص فرستنده کارمزد را پرداخت نماید، دیگر نیازی به پرداخت توسط گیرنده نخواهد بود.

مبلغ این کارمزد بسته به ارز مورد نظر و مبلغ متفاوت خواهد بود.

کارمزد هنگام خرید آنلاین

بسیاری از کاربران پی پال، تنها برای خرید آنلاین از این سیستم استفاده می‌کنند. در حالت کلی شما برای هر خریدی که انجام می‌دهید، نیازی به پرداخت کارمزد ندارید مگر اینکه ارز موجود در حساب شما با ارز مقصد یکی نباشد. کارمزدی که در این حالت پرداخت می کنید مقدار زیادی نخواهد بود.

سقف انتقال وجه در پی پال

کارمزد پی پال و هزینه انتقال در هر تراکنش

معمولا پی پال هر از چندگاهی با توجه به معیارها و بازخوردهایی که از کاربران خود دریافت می‌کند، حداقل و حداکثر مقداری را که می توان با پی پال انتقال داد را تغییر می‌دهد. در حال حاضر این مقدار بین ۱۰ الی ۱۰ هزار دلار متغیر است.

اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار در حال فعالیت باشید، استفاده از حساب پرایمر یا بیزینسی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که از ۲۵ کشور مختلف مشتری داشته باشید چرا که پی پال از ۲۵ ارز مختلف پشتیبانی می‌کند و جالبترین نکته این است که مشتریان شما می‌توانند بدون داشتن حساب پی پال از شما خرید انجام دهند.

یا اگر به عنوان یک فریلنسر در حال فعالیت هستید می‌توانید حقوق خود را بدون هیچ مشکلی از هر جایی که هستید با استفاده از حساب پرایمر دریافت نمایید. با توجه به تمام مزیت‌هایی که این سیستم پرداخت در اختیار شما قرار می‌دهد، پرداخت کمی کارمزد پی پال ارزشش را دارد. لازم به ذکر است که مجموعه اول پرداخت خدمات مختلف افتتاح حساب پی پال، شارژ حساب پی پال و خرید با پی پال را به کاربران خود عرضه می‌کند.

 

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید