آیا می‌خواهید مطالعه بعدی شما خوب باشد؟ اینها وب سایت های توصیه کتابی هستند که باید به دنبال کتاب هایی برای خواندن بعدی بگردید. بهترین سایت برای یافتن کتاب‌ را در ادامه معرفی کرده ایم.

آیا سعی می کنید در طول رفت و آمد خود کتاب های خوبی برای خواندن پیدا کنید یا برای مطالعه تابستان خود در اوایل برنامه ریزی دارید؟ هیچ چیز دلهره آورتر از رفتن به یک کتابفروشی بدون فهرست خرید نیست. بنابراین، مطمئن شوید که مطالعه بعدی شما خوب خواهد بود.

سایت های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای جستجوی کتاب ها بر اساس سلیقه شخصی، نویسندگان و عناوین مورد علاقه خود یا حتی بر اساس خلاصه داستان یا شخصیت خاص استفاده کنید.

چه توسط کاربر تولید شده باشد، چه بر اساس توصیه‌ها، یا با استفاده از موتور جستجوی توصیه کتاب، راه‌های مختلفی وجود دارد که این سایت‌ها می‌خواهند به این سؤال پاسخ دهند: بعداً چه چیزی بخوانم؟

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

1.بهترین سایت برای یافتن کتاب‌: Gnooks

Gnooks احتمالا ساده ترین این سایت ها برای استفاده است. شما می توانید حداکثر سه نام نویسنده را وارد کنید و Gnooks نویسنده دیگری را که ممکن است دوست داشته باشید توصیه می کند.

رابط کاربری تمیز و بدون حواس پرتی است، اما اگر می خواهید درباره نویسندگان توصیه شده بیشتر بدانید، باید جستجوی خود را به جای دیگری ببرید.

تنها ویژگی دیگر در Gnooks این است که یکی از سه انتخاب را انجام دهید: آن را دوست دارم، آن را دوست ندارم و نمی دانم. انجام این انتخاب ها احتمالاً به بهبود الگوریتم Gnooks کمک می کند.

2. Goodreads

شما باید از قبل با این جامعه کتاب آشنایی داشته باشید. Goodreads دارای ویژگی هایی است که فراتر از توصیه های کتاب است. برای استفاده از توصیه های کتاب سایت، باید برای یک اکانت کاربری ثبت نام کنید.

راه های مختلفی برای کشف کتاب با استفاده از Goodreads وجود دارد. می‌توانید عنوانی را جستجو کنید و فهرستی از عناوینی که کاربران نیز از آنها لذت می‌برند را مشاهده می‌کنید. اگر برای یک اکانت رایگان Goodreads ثبت نام کنید و به کتاب هایی که خوانده اید امتیاز دهید، این سایت همچنین می تواند توصیه هایی را بر اساس سابقه مطالعه شما ارائه دهد.

علاوه بر این ویژگی ها، با توجه به اینکه گودریدز یک شبکه اجتماعی است، می توانید لیست مطالعه سایر کاربران و دوستان را نیز برای یافتن توصیه های کتاب اسکن کنید.

برخی از کاربران همچنین فهرست‌هایی با موضوع ایجاد کرده‌اند که می‌توانید از آنها برای کشف مطالب بعدی خود استفاده کنید. می توانید عناوینی را که دوست دارید جستجو کنید و ببینید در کدام لیست ها ظاهر می شوند و عناوین دیگری را که ممکن است دوست داشته باشید بیابید.

برای مثال، جستجوی «کوارتت اسکندریه» در فهرست‌های مختلفی مانند بهترین داستان‌های داستانی پس از جنگ جهانی دوم، در کنار دیگر بزرگان مانند «گرفتن 22» قرار دارد. اما پس از آن در فهرست بهترین کتاب‌های تاریخ، در کنار «گرگ و میش» قرار می‌گیرد.

Goodreads تنها سایتی نیست که می‌توانید از آن برای فهرست‌نویسی مجموعه کتاب‌های خود استفاده کنید و همچنین از خرد جامعه در مورد مطالب بعدی استفاده کنید. LibraryThing یک مثال خوب دیگر است.

3.بهترین سایت برای یافتن کتاب‌: What Should I Read Next؟

پست های مرتبط
خرید ریالی از وب سایت 3DOcean با استفاده از خدمات پی پال
خرید از وب سایت 3DOcean

3DOcean یکی دیگر از سایت های زیر مجموعه Envato Market است. 3DOcean وب سایتی است جهت فروش بهترین فایل ها برای ساخت گرافیک بازی های بیشتر بخوانید

آموزش های تجارتی در سایت skillcrush وپرداخت با پی پال
سایت skillcrush

شاید تا الان برای بسیاری از ما اتفاق افتاده باشید که تصمیم گرفته باشیم تجارتی را آغاز کنیم. در ابتدا بیشتر بخوانید

بعد چه بخوانم؟

بعد چی بخونم؟ (WSIRN) یک موتور جستجوی توصیه کتاب است. از شما می خواهد که کتاب مورد علاقه خود را وارد کنید و کتاب های مشابهی را پیشنهاد می کند که ممکن است برای شما جالب باشد. همچنین به شما امکان می دهد کتاب ها را بر اساس موضوع مرور کنید.

WSIRN از کاربران می خواهد که لیست خواندن کتاب های مورد علاقه خود را ایجاد کنند. به لطف این لیست های خواندن و الگوریتم آن، می تواند بفهمد کدام کتاب ها به یکدیگر مرتبط هستند.

همچنین می‌توانید کتاب‌ها را به سه فهرست پیش‌فرض اضافه کنید: کتاب‌هایی که دوست داشتید، کتاب‌هایی که دوست نداشتید، کتاب‌هایی که می‌خواهید بخوانید. این نه تنها به بهبود الگوریتم کمک می کند، بلکه توصیه های بهتری دریافت خواهید کرد. علاوه بر این سه لیست، می توانید لیست های سفارشی ایجاد کنید و لیست های خود را خصوصی کنید. WSIRN یک بخش نقل قول نیز دارد، که در آن می توانید نویسندگان جدید را کشف کنید و نقل قول های مربوطه را بخوانید.

4. Litsy

بر خلاف بسیاری از سایت های دیگر لیست شده در اینجا، Litsy به یک الگوریتم متکی نیست. در عوض، برای این اطلاعات کاملاً به پایگاه کاربری خود متکی است. اگرچه می‌توانید بدون ثبت‌ نام کتاب‌ها را جستجو کنید، ایجاد یک اکانت کاربری Litsy به شما امکان دسترسی به ویژگی‌های بیشتری را می‌دهد. می‌توانید کتاب‌ها را جستجو کنید، نظرات را بخوانید، دوستان اضافه کنید، پست‌هایی ایجاد کنید و البته مطلب بعدی خود را پیدا کنید.

پس از ثبت نام، لیستی از کاربرانی که توصیه می کند دنبال کنند دریافت خواهید کرد. همچنین می‌توانید با جستجوی کتاب‌های مورد علاقه‌تان و دیدن اینکه چه کسی برای آن‌ها نظر گذاشته است، سایر کاربران را جستجو کنید تا دنبال کنند. وقتی می‌خواهید کتاب‌هایی را به کاربران دیگر توصیه کنید، نمی‌توانید کتاب را به سادگی نشان دهید. شما باید یک بررسی کوتاه بگذارید.

و به این ترتیب می‌توانید توصیه‌های خود را پیدا کنید – با دیدن مطالبی که سایر کاربران Litsy می‌خوانند. کاربران عکس‌های کتاب (یا اسکرین شات‌هایی از کتاب الکترونیکی) را همراه با نظرات خود ارسال می‌کنند.

برای یافتن یک کتاب خوب برای خواندن، احتمالاً می خواهید مستقیماً به نمایه شخصی بروید که کتاب های دیگری را خوانده است که از آنها لذت برده اید و همچنین به او تأیید زنگ زده است. علاوه بر این، Litsy یک برنامه تلفن همراه برای توصیه کتاب دارد.

دانلود: Litsy برای اندروید | iOS (رایگان)

5.بهترین سایت برای یافتن کتاب‌: AllReaders.com

AllReaders.com یکی دیگر از وب‌سایت‌های بی‌زحمت و بدون رابط کاربری است، اما برای کسانی از شما که طرفدار فیلم‌های هیجان‌انگیز هستند، گزینه‌ای عالی است. با عملکرد جستجوی پیشرفته AllReader.com، می‌توانید کتاب‌ها را بر اساس طرح، تنظیمات یا حتی جزئیات شخصیت‌های اصلی جستجو کنید. عناوین همچنین با خلاصه داستان و همچنین اطلاعات محیط و شخصیت همراه هستند.

طرح‌ها یا تم‌ها شامل انواع هیجان‌انگیز، ترسناک و ماجرایی هستند—بنابراین اگر به دنبال چیزی کمی ادبی‌تر هستید، این ویژگی چندان کاربردی نخواهد بود.

همچنین می‌توانید دوره‌ای که داستان در آن اتفاق می‌افتد، ویژگی‌های قهرمان و آنتاگونیست، محیط و سبک نوشتن کتاب را انتخاب کنید. علاوه بر جستجوی پیشرفته، گزینه ای برای جستجوی کتاب ها بر اساس عنوان یا نویسنده دارد.

6. Amazon

آمازون باید یک گزینه واضح برای جستجوی توصیه های کتاب باشد. می‌توانید عناوین مشابهی را برای هر کتابی بیابید، زیرا نتیجه جستجو با فهرست مشتریانی که این مورد را خریده‌اند نیز همراه است.

در حالی که آمازون از این ویژگی در درجه اول برای ترغیب شما به خرید کالاهای بیشتر استفاده می کند، می توانید به توصیه هایی برای مواردی که اغلب با هم خریداری می شوند نیز نگاهی بیندازید:

و، فراموش نکنید که آمازون همچنین خانه Kindle و جامعه گسترده خواندن آن است.

7.بهترین سایت برای یافتن کتاب‌: TasteDive

TasteDive (که قبلا TasteKid نامیده می شد) یک سایت عالی برای توصیه های کتاب و نویسنده، همراه با سایر اشکال سرگرمی است. فقط عنوان کتاب مورد علاقه خود یا نویسنده مورد علاقه خود را وارد کنید تا TasteDive توصیه های خود را ایجاد کند.

TasteDive فقط در مورد توصیه های کتاب نیست. همچنین می توانید از آن برای موسیقی، فیلم و برنامه های تلویزیونی استفاده کنید. به همین ترتیب، می‌توانید کتاب‌های توصیه‌شده را بر اساس کتاب‌های دیگر و همچنین بر اساس نویسندگان، نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، موسیقی و غیره پیدا کنید.

در حالی که توصیه‌های TasteDive اغلب بسیار دقیق هستند، جستجوی توصیه‌های مبتنی بر عناوین جدیدتر یا نویسندگان مبهم‌تر هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

8. Whichbook

Whatbook سایت دیگری است که بر اساس ویژگی‌های خاص به جای کتاب‌های مشابه پیشنهاداتی را ارائه می‌دهد – می‌توانید با استفاده از یک سری اسلایدر انتخاب‌های خود را بر اساس حال و هوای کتاب انجام دهید: شاد تا غمگین، خنده دار تا جدی، ایمن تا ناراحت کننده و غیره.

حداکثر چهار نوار لغزنده را به اطراف بکشید تا انتخاب خود را برای هر یک از ویژگی های کتاب انجام دهید، و Whatbook یک لیست طولانی از توصیه ها را ارائه می دهد. شما همچنین می توانید انتخاب خود را بر اساس ویژگی های شخصیت، طرح و محیط انتخاب کنید. علاوه بر این، می‌توانید کتاب‌ها را بر اساس کشور پیدا کنید و کتاب‌های پرفروش را مرور کنید.

9.بهترین سایت برای یافتن کتاب‌: BookBub

BookBub ارزش نگاه کردن به توصیه های دستچین شده اش را دارد. همچنین می‌توانید با تخفیف در کتاب‌هایی که فکر می‌کنند می‌خواهید بخوانید، مقداری پول پس‌انداز کنید.

هنگامی که برای اولین بار ثبت نام می کنید، BookBub از شما سوالاتی درباره نوع توصیه هایی که می خواهید می پرسد (به روز رسانی از نویسندگانی که دوست دارید، توصیه های افرادی که به آنها اعتماد دارید، اطلاعات مربوط به تخفیف ها و غیره) و البته اطلاعاتی در مورد ژانرهای کتاب هایی که دوست دارید.

شما همچنین می توانید نویسندگان مورد علاقه خود را دنبال کنید، و در برخی موارد (مثلاً مارگارت اتوود)، توصیه هایی را مستقیماً از آنها دریافت خواهید کرد. علاوه بر توصیه‌هایی برای افرادی که دنبال می‌کنید و فهرست‌هایی که به‌طور خودکار ایجاد می‌شوند، انتخاب‌های ویراستاران راهی عالی برای کشف عناوین جدید در ژانرهای مورد علاقه‌تان است.

10. Olmenta

اگر دوست دارید غافلگیر شوید از Olmenta برای یافتن تصادفی استفاده کنید. سایت ساده است: شما می توانید کتاب هایی را بر اساس نه ژانر از جمله شعر، کتاب کودکان و تجارت انتخاب کنید.

هیچ ثبت نامی، هیچ الگوریتمی، و هیچ توضیح واقعی در مورد اینکه چگونه کتاب ها در لیست قرار می گیرند وجود ندارد، به جز پیوندی برای توصیه کتاب ها از طریق توییتر به مغزهای پشت عملیات.

11.بهترین سایت برای یافتن کتاب‌: Reddit

Subreddits /r/Books و /r/BookSuggestions مکان خوبی برای یافتن افراد همفکر دیگری هستند که در جستجوی خواندن خوب هستند. می‌توانید رشته‌های قبلی را جستجو کنید یا اگر به دنبال چیز خاصی هستید، خودتان پستی ایجاد کنید و از آنها درخواست پیشنهاد کنید.

/r/Books همچنین دارای یک برگه توصیه کتاب است که در آن یک رشته توصیه هفتگی را خواهید یافت. در اینجا، می توانید پیشنهاداتی را درخواست کنید و می توانید با پیشنهادات خود به سایر خوانندگان کمک کنید.

کتاب ها را به لیست خواندن خود اضافه کنید

اگر برای پیدا کردن کتاب برای خواندن مشکل دارید، ارزش این را دارد که به این وب سایت ها نگاهی بیندازید. برخی توصیه‌ها را بر اساس نظرات کاربران به اشتراک می‌گذارند، در حالی که برخی دیگر از الگوریتم‌ها و پایگاه‌های داده برای یافتن کتابی که دوست دارید استفاده می‌کنند.

هنگامی که به تعدادی از این سایت ها مراجعه کنید، به راحتی می توانید چندین کتاب را برای گنجاندن در لیست مطالعه خود بیابید. پس از افزودن تمام پیشنهادات کتاب به لیست مطالعه خود، می توانید برای دریافت نسخه خود به آمازون یا سایر فروشگاه های آنلاین مراجعه کنید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید