اگر اهل مطالعه هستید کتاب‌ها زیادی وجود دارد که میتوانید به صورت رایگان به آنها دسترسی داشته باشید. در این مقاله 10 تا از بهترین سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

سایت Overdrive

پست های مرتبط
معرفی 11 مورد از بهترین دوره های برنامه نویسی خارجی
دوره های برنامه نویسی خارجی

یادگیری یک زبان برنامه نویسی به ویژه برای افرادی که در زمینه فناوری مشغول به کار هستند و یا می بیشتر بخوانید

پرداخت هزینه Admission Fee (دیپازیت فی)
پرداخت هزینه Admission Fee

در برخی موارد دانشگاه ها علاوه بر هزینه هایی مثل؛ اپلیکیشن فی، هزینه خوابگاه، هزینه پستی و ارسال مدارک، هزینه شهریه( tuition fee ) بیشتر بخوانید

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

Overdrive سریع‌ترین و قانونی‌ترین راه برای دسترسی به میلیون‌ها کتاب الکترونیکی است. این سایت حتی کتاب‌هایی که اخیراً منتشر شده‌اند را نیز ارائه میدهد. برای دسترسی به کتاب‌های الکترونیکی رایگان به کارت کتابخانه عمومی معتبر و فعال یا دانشجویی نیاز دارید.

Overdrive با بیش از 30000 کتابخانه عمومی در بیش از 40 کشور مختلف در سراسر جهان فعالیت می‌کند. علاوه بر دسترسی به کتاب‌های الکترونیکی رایگان می‌توانید به صورت رایگان به کتاب‌های صوتی نیز دسترسی پیدا کنید.

با استفاده از این سایت به جدیدترین کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز دسترسی خواهید داشت. لیست کتاب‌ها به‌صورت هفتگی به‌روزرسانی می‌شود، بنابراین کتاب‌های جدید را از دست نخواهید داد.

سایت Library Genesis

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

Library Genesis یک موتور جستجو برای دسترسی رایگان به کتاب‌های الکترونیکی، مقالات، مجلات و غیره است. Library Genesis نزدیک به سه میلیون کتاب الکترونیکی در ژانرهای مختلف و 60 میلیون مقاله را ارائه داده است. شما میتوانید کتاب‌‌ها را بر اساس نام نویسنده و خلاصه کتاب جستجو کنید. جستجوی پیشرفته به شما امکان می دهد نتایج را بر اساس زبان و پسوند فایل محدود کنید.

قانونی بودن Library Genesis از سال 2015 زیر سوال رفته است، زیرا ظاهراً به نسخه‌های غیرقانونی کتاب‌ها و مقالات پولی دسترسی می‌دهد، اما این سایت همچنان فعال و برای عموم قابل دسترس است.

سایتCentsless Books

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

برخلاف سایر سایت‌های موجود این لیست، Centsless Books گردآورنده کتاب‌های رایگان Kindle است که در آمازون موجود است. هدف این سایت دسترسی آسان به کتاب‌های الکترونیکی رایگان است. توجه داشته باشید که برخی از کتاب‌های الکترونیکی رایگان در Centsless Books تنها در صورتی رایگان هستند که بخشی از Kindle Unlimited باشید. متأسفانه Kindle Unlimited هزینه نسبتا زیادی دارد.

سایتProject Gutenberg

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

یکی دیگر از بهترین سایت‌های دانلود رایگان کتاب الکترونیکی Project Gutenberg است. این سایت حاصل تلاش داوطلبان و جمع آوری کمک های مالی است و هدف آن جمع آوری و ارائه هرچه بیشتر کتاب الکترونیکی با کیفیت بالا است. بیشتر کتابخانه این سایت از عناوین دامنه عمومی تشکیل شده است.

از زمان نگارش این مقاله گوتنبرگ شامل بیش از 60000 کتاب الکترونیکی رایگان است. این کتاب‌ها در فرمت‌های EPUB و MOBI برای دانلود در دسترس هستند. همچنین می‌توانید کتاب‌ها را به صورت آنلاین در قالب HTML مطالعه کنید. 

شما می‌توانید کتاب‌ها را بر اساس دسته‌بندی‌های مختلف محبوب‌ترین، تاریخ بارگذاری یا تصادفی ( راهی عالی برای یافتن مطالب جدید است) جستجو کنید.

سایت ManyBooks

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

ManyBooks یک سایت کوچک و جذاب است که بیش از یک دهه در حال فعالیت است. هدف این سایت تنظیم و ارائه کتابخانه‌ای از کتاب‌های الکترونیکی رایگان و دارای تخفیف برای دانلود است. بسیاری از مجموعه آن توسط پروژه گوتنبرگ در اواسط دهه 2000 ایجاد شده است، اما از آن زمان به بعد با انتشار هزاران کتاب به صورت رایگان به صورت مستقل فعالیت می‌کند. کتاب‌ها در ده ها فرمت از جمله EPUB، MOBI و PDF در دسترس هستند و هر کتاب دارای امتیاز است.

سایت Feedbooks

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

Feedbooks مجموعه بزرگی از کتاب‌های الکترونیکی قابل دانلود شامل داستانی و غیرداستانی، مالکیت عمومی و دارای حق چاپ، رایگان و پولی است. این وب‌سایت دارای بیش از 1 میلیون کتاب است و حدود نیمی از آنها رایگان هستند. اکثر کتاب‌های الکترونیکی موجود در این سایت در فرمت‌های EPUB، MOBI و PDF در دسترس هستند. همچنین تعداد کلمات و تخمین زمان خواندن نیز ارائه داده است.

سایت PDFBooksWorld

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

خواندن کتاب‌های الکترونیکی PDF هنوز رایج هست، زیرا تقریبا همه پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها از PDF پشتیبانی میکنند. برای دسترسی به کتاب‌های PDF به PDFBooksWorld مراجعه کنید. این وب‌سایت هزاران کتاب با فرمت PDF را به صورت رایگان ارائه میدهد. بیشتر این کتاب‌ها شامل آثار کلاسیک ادبی مانند گتسبی بزرگ، داستان دو شهر، جنایت و مکافات و غیره است.

سایت Open Library

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

Open Library فهرستی از تمام کتاب‌های الکترونیکی رایگان موجود در آرشیو اینترنت را ارائه می‌دهد. کتابخانه این وب‌سایت شامل 1.5 میلیون عنوان است. با استفاده از دسته‌بندی‌های این سایت مانند عاشقانه، کودکان و تاریخی و غیره به راحتی میتوانید کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید. حتی می توانید برخی از کتاب های درسی را در این سایت پیدا کنید. این سایت منبع باز است و هر کسی می تواند اطلاعات مربوط به هر کتاب را ویرایش کند.

سایت FreeEbooks.net

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

FreeEbooks.net هزاران کتاب الکترونیکی را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. کتاب‌های این سایت به طور کلی به شش دسته داستانی، غیرداستانی، عاشقانه، علمی تخیلی، خودآموز و کسب و کار تقسیم می شود. همچنین علاوه بر انگلیسی کتاب‌ها به ده ها زبان دیگر نیز موجود است. برای دانلود رایگان کتاب‌های الکترونیکی از FreeEbooks.net باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. ایجاد یک حساب کاربری رایگان است. با یک حساب کاربری هر ماه حداکثر پنج کتاب رایگان را میتوانید دانلود کنید.

سایت International Children’s Digital Library

سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی
سایت‌های دانلود کتاب الکترونیکی

اگر فرزند شما اهل مطالعه کتاب است و تا به حال هزینه زیادی را برای خرید کتاب داده‌اید، میتوانید از منابع معتبر کتاب های الکترونیکی رایگان برای کودکان مانند International Children’s Digital Library استفاده کنید.

کتاب‌های زیادی بر اساس میزان دشواری و تعداد صفحات در این وب‌سایت در دسترس هستند. حتی می‌توانید کتاب‌ها را بر اساس معیارهایی که برای کودکان جذاب است مانند رنگ جلد جستجو کنید. کتاب‌ها به چهار زبان انگلیسی، فارسی، آلمانی و ییدیش موجود است.

سایر راه‌ها برای یافتن کتاب‌های الکترونیکی رایگان

آمازون پرایم را فراموش نکنید. Prime Reading امکان دسترسی به هزاران کتاب الکترونیکی رایگان را فراهم کرده است. همچنین میتوانید 30 روز به صورت رایگان از Amazon Prime به صورت امتحانی استفاده کنید.

بهترین نکته در مورد کتاب‌های الکترونیکی رایگان این است که DRM ندارند. در واقع به تعداد دستگاه محدود نیستند.

امتیاز 5/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید