دانشگاه آکسفورد همچنان به عنوان برترین دانشگاه انگلستان در سال ۲۰۲۱ در صدر این لیست قرار دارد. این دانشگاه ممتاز در رتبه بندی جهانی سال گذشته یک پله سقوط کرده است و اکنون پنجمین دانشگاه برتر جهان است و کمبریج دانشگاه رقیب آکسفورد در رتبه هفتم باقی مانده است. در ادامه به معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال ۲۰۲۱ می‌پردازیم.

10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال 2021

در مجموع ۹۰ دانشگاه انگلستان در رتبه بندی QS World University 2021 یعنی شش دانشگاه بیش‌تر نسبت به سال گذشته وجود دارد. چهار دانشگاه انگلستان در لیست ۱۰ دانشگاه برتر جهان و چهار دانشگاه دیگر در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهانی قرار دارند.

۱۰. دانشگاه وارویک (Warwick)

10 10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال 2021

دانشگاه وارویک امسال در رتبه دهم دانشگاه‌های انگلستان قرار دارد و برای یک سال دیگر در رتبه ۶۲ جهان قرار گرفته است. موفقیت این دانشگاه در رتبه بندی به دلیل چشم انداز جهانی دانشگاه است، که تقریباً در شاخص‌های رتبه بندی هیات علمی و دانشجویان بین المللی امتیازات کاملی کسب می‌کند.

۹. دانشگاه بریستول (Bristol)

دانشگاه بریستول در رتبه نهم دانشگاه‌های انگلستان قرار دارد ولی امسال در رتبه بندی جهانی ۹ پله سقوط کرده و به رتبه ۵۸ رسیده است. این دانشگاه در تمام شاخص‌های رتبه بندی نمرات بالایی کسب کرده است، به ویژه در شهرت و اعتبار علمی در رتبه ۷۴ جهانی قرار دارد.

۸. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) در رتبه هشتم در میان دانشگاه‌های انگلستان قرار دارد که امسال با پنج پله سقوط رتبه ۴۹ را در سطح جهانی کسب کرده است. این دانشگاه به لیست ۵۰ دانشگاه برتر جهان راه یافته است. LSE دارای رتبه هفتم در جهان برای شاخص دانشجویان بین المللی است و از متنوع‌ترین دانشگاه‌‌های انگلستان است.

۷. دانشگاه کینگ لندن (KCL)

7 10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال 2021

دانشگاه کینگ لندن (KCL) در جایگاه هفتم در لیست دانشگاه‌های انگلستان قرار گرفته است و امسال با دو پله صعود در رتبه بندی جهانی رتبه سی و یکم را کسب کرده است. KCL یکی از چهار دانشگاه مستقر در لندن در لیست ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان است که در همه شاخص‌ها امتیازاتی بالایی را کسب کرده است، به ویژه در شاخص شهرت و اعتبار علمی که در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

۶. دانشگاه منچستر (Manchester)

دانشگاه منچستر امسال در رتبه مشترک ۲۷ جهانی و رتبه ششم در میان دانشگاه‌های انگلستان قرار دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه منچستر بسیار مورد توجه کارفرمایان قرار می‌گیرند و استخدام می‌شوند. این دانشگاه از نظر شاخص شهرت کارفرما در رتبه ۲۱ جهانی قرار دارد.

۵. دانشگاه ادینبورگ (Edinburgh)

دانشگاه ادینبورگ تنها دانشگاه اسکاتلندی در میان ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان که در رتبه پنجم در لیست دانشگاه‌های انگلستان و رتبه ۲۰ بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه در شاخص شهرت و اعتبار علمی و شهرت کارفرما امتیاز بالایی دارد و به ترتیب در رتبه‌های ۲۵ و ۳۱ جهانی قرار دارد.

۴. کالج دانشگاهی لندن (UCL)

4 10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال 2021

UCL (کالج دانشگاهی لندن) در رتبه سه در میان دانشگاه‌های انگلستان قرار گرفته است و امسال دو رتبه در رتبه بندی جهانی سقوط کرده و به رتبه دهم رسیده است. بالاترین امتیاز این دانشگاه در شاخص شهرت و اعتبار علمی در رتبه سیزدهم جهانی دارد.

۳. کالج امپریال لندن

کالج امپریال لندن در رتبه سومین دانشگاه برتر انگلستان است که دارای بالاترین رتبه در پایتخت می‌باشد. این دانشگاه امسال با یک پله صعود در رتبه هشتم جهانی قرار دارد و از نظر شهرت علمی رتبه نهم را در سطح جهانی کسب می‌کند.

۲. دانشگاه کمبریج

دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج همیشه برای کسب رتبه اول در رتبه بندی دانشگاه‌های انگلستان در رقابت هستند. در ۲۰۲۱ کمبریج در رتبه دوم انگلستان و رتبه هفتم جهانی قرار دارد. با این حال کمبریج دارای بالاترین رتبه در انگلستان از نظر شهرت و اعتبار علمی و کارفرما است و در رتبه دوم در سطح جهانی برای این شاخص‌ها قرار دارد.

۱. دانشگاه آکسفورد

1 10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال 20211 10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال 2021

امسال دانشگاه آکسفورد رتبه اول را در میان دانشگاه‌های انگلستان به دست آورده است و با سقوط یک رتبه در رتبه پنجم جهانی قرار گرفته است. آکسفورد با دستیابی به امتیازات بالا در همه شاخص‌ها، دارای بالاترین رتبه در انگلستان از نظر نسبت استاد به دانشجو (رتبه ۸) و استناده‌ای به هر استاد (رتبه ۴۴) است.

 حال که با 10 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در سال ۲۰۲۱ آشنا شدید می‌توانید از خدمات تعیین وقت سفارت و ثبت نام آزمون‌های بین المللی سایت اول پرداخت استفاده کنید.

تعیین وقت سفارت

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید