ارز دیجیتال FIDA

ارز دیجیتال FIDA | بررسی ویژگی های صرافی غیرمتمرکز Bonfida

زمان مطالعه 5 دقیقه

Bonfida یک صرافی غیر متمرکز غیر حضوری است که بر اساس پروتکل معاملاتی منبع باز سرم (Serum) ساخته شده است و توسط بلاک چین سولانا پشتیبانی می شود. ارز دیجیتال FIDA توکن رسمی این پلتفرم است. شکی نیست که DeFi در حال رشد است، و این موضوع با افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) آن ثابت می شود. هنگامی که بخش مالی سنتی جای خود را به دیفای می دهد، این صنعت می تواند به طور بالقوه به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل شود.
به نظر می رسد بسیاری از زنجیره های فعلی به غیر از اتریوم 2.0 (که بعید به نظر می رسد چندین سال به طور کامل کار کند) آمادگی لازم برای افزایش توان خود را ندارند. با این حال، اگر یک بلاکچین باشد که نسبتا ناشناخته باشد و در زمینه استفاده از اوردر بوک آن چین چشم اندازهای زیادی داشته باشد، سولانا است.
شبکه Solana سرعت اجرای سریع و کارمزد های کمی دارد. اما با وجود این مزایا، هنوز برای بسیاری کاملا ناشناخته است. Bonfida با اجازه به کاربران خود برای دسترسی به صرافی غیر متمرکز (DEX) و همچنین استفاده از پتانسیل سولانا، این مشکل را رفع می کند. در این مقاله با اول پرداخت همراه باشید.

ارز دیجیتال FIDA

ارز دیجیتال FIDA

این پروژه توسط Bonfida Foundation ساخته شده است، که تیمی از متخصصان صنعت رمزنگاری با تخصص در توسعه و پشتیبانی بلاک چین هستند. این تیم همچنین در زمینه ایجاد جامعه و ارائه خدمات عالی به مشتریان تخصص دارد و جدا از تجربیاتی که در فضای رمزنگاری به دست آورده اند، در کار در زمینه تجزیه و تحلیل و مهندسی نیز بسیار خبره هستند.

محصول شاخص این بنیاد، Bonfida یا بنفیدا شاهد افزایش هفتگی درخواست ها بوده است چرا که صرافی های غیرمتمرکز را قادر می سازد تا مانند برخی از صرافی های متمرکز و معروف، قدرتمند باشند.

بونفیدا یا ارز FIDA 

Bonfida یک صرافی غیر متمرکز غیر کاستدی است که مبتنی بر پروتکل معاملاتی منبع باز سرم (Serum) است و همچنین توسط بلاک چین سولانا پشتیبانی می شود. این مجموعه محصول کاملی را ارائه می دهد که فاصله بین سرم، سولانا و کاربر را پر می کند.

علاوه بر این، این پلتفرم دارای ساختار پشتیبان است و هرگونه تراکنش را که در سرم درون زنجیره ای (on-chain) انجام می شود ذخیره می کند. این کار به صرافی اجازه می دهد داده هایی را ارائه دهد که در حال حاضر توسط CoinMarketCap و Coingecko برای ارائه خدمات خود استفاده می شود.

ارز دیجیتال FIDA

ارز دیجیتال FIDA

هدف اصلی آن این است که Bonfida را به یک راه حل جامع تبدیل کند که بتواند آنچه را که بازیگران برجسته اکوسیستم های دیفای قادر به انجام آن هستند ، تکرار کند.

همانطور که قبلا گفته شد، ای پی آی (API) بونفیدا در حال حاضر توسط برخی از بزرگترین سازندگان بازار در صنعت رمزنگاری استفاده می شود. علاوه بر این، رشد بسیار چشمگیری را با بیش از 25 درصد افزایش هفتگی در استفاده از آن تجربه کرده است.

رابط گرافیکی سرم (Serum GUI) بونیفدا

هدف بلند مدت ارز FIDA باقی نگه داشتن محصول شاخص Serum GUI است. در حال حاضر ، بونفیدا دارای اعتبار GUI موجود است چرا که تمام نیازهای کاربر سرم را تأمین می کند. این پلتفرم همچنین یک رابط کاربر پسند را ارائه می کند.

Bonfida به منظور افزایش بیشتر تعداد کاربران ، ویژگی های شگفت انگیز زیر را ارائه می دهد:

  • به کاربران امکان دسترسی به بازارها و لیست های منحصر به فرد را می دهد

بونفیدا قصد دارد بازارهای اختصاصی را در Serum لیست کند. این لیست ها توسط دارندگان FIDA اداره می شود. این پلتفرم همچنین برنامه ریزی کرده است که نقدینگی را از طریق روابطی که با سایر پلتفرم ها مانند Alameda Research و بسیاری دیگر ایجاد کرده است به این بازارها وارد کند.

  • یک نوع از اوردر پیشرفته درون زنجیره ای

در حال حاضر، تنها دو نوع اردر وجود دارد: اردر محدود و اردر بازار. بونفیدا قصد دارد با ایجاد اردر سود و اوردر حد ضرر در سرم ، فراتر برود. این پلتفرم همچنین ارائه انواع اوردر های درون زنجیره ای و برون زنجیره ای را مدنظر دارد که کاربران برای استفاده از این ویژگی ها باید ارز های FIDA خود را استیک کنند تا بتوانند از این ویژگی استفاده کنند.

  • جایگذاری سفارشات از طریق نمودارهای تریدینگ ویو (TradingView)

بنفیدا اولین بستری است که نمودارهای تریدینگ ویو را با داده های درون زنجیره ای توسعه داده است.

این خدمات برای صرافی ها در سالهای آینده ضروری خواهد بود. با این حال، هنوز نیاز به ایجاد تغییرات دارد به ویژه در زمینه اجرای سفارشات از طریق نمودارها و همچنین خط موقعیت در نمودار. به محض انجام این تغییرات، کاربران از طریق نمودار تریدینگ ویو به یک فرصت تجاری جدید و نامحدود دسترسی خواهند داشت.

  • توسعه دو حالت معاملاتی

بنفیدا با ایجاد دو حالت معاملاتی پیشرفته و اساسی، موانع ورود به اکوسیستم سرم را کاهش می دهد.

در حالت معاملات پیشرفته، کاربران می توانند حالت معاملاتی فعلی را با ویژگی های پیشرفته تر مانند ربات های بنفیدا و انواع سفارش پیشرفته تجربه کنند. از سوی دیگر، حالت معاملات اساسی بر روی عملکرد معکوس آن متمرکز است. نه نمودار دارد و نه نوع سفارش پیشرفته.

  • کارمزد های رابط کاربری گرافیکی

بنفیدا در حقیقت بر اساس کارمزد ها ساخته شده است و می تواند از سفارشاتی که در GUI تکمیل شده است، توسعه پیدا کند. همه این کارمزد ها یا برای خرید FIDA استفاده می شود و یا سوزانده می شود.

پشتوانه بنفیدا به آن اجازه می دهد تا تمام تراکنش هایی را که برای زنجیره سرم اتفاق می افتد ذخیره کند. این تراکنش های ذخیره شده سپس برای ارائه داده هایی استفاده می شود که شرکت های بزرگ رمزنگاری مانند Coingecko استفاده می کنند.

ارز دیجیتال FIDA

ارز دیجیتال FIDA

بر همین اساس، بنفیدا همچنین در تلاش است تا شکاف بین وب 2.0 و بلاک چین Solana را برطرف کند. این پلتفرم می تواند با ایجاد یک API اجرای سفارش سرم به این مهم دست یابد. انتظار می رود که باید ارز FIDA برای انجام این کار استیک شود.

ارز FIDA

برای رشد موثر این سیستم و ایجاد تجربه کاربری کامل، نیاز به یک توکن محلی است که نقش مهمی در عملکرد بنفیدا ایفا می کند. این همان چیزی است که ارز FIDA برای آن ایجاد شده است.

ارز فیدا با توکن متوسط ​​موجود در بازار کاملا متفاوت است به این معنا که اکثر توکن ها در بلند مدت قفل می شوند و حداقل مدت آن یک سال است و بیش از 90 درصد بقیه به مدت چهار سال قفل می شوند.

تعداد دارندگان این توکن زیاد نیست زیرا درصد محدودی از توکن در عرضه وجود دارد. این باعث می شود توکن را در یک موقعیت منحصر به فردی قرار دهد که می تواند عملکردهای زیر را برای این پلتفرم انجام دهد:

  • ارز FIDA حدود 95 درصد هزینه های خالص بنفدیا را کنترل می کند. این هزینه ها می تواند برای خرید یا سوزاندن استفاده شوند.
  • از توکن های FIDA می توان برای انجام معاملاتی مانند اعطای دسترسی به بات ها و دکس های بنفیدا، ای پی آی های وی آی پی و لیست های Solible و موارد دیگر استفاده کرد.
  • FIDA های استیک شده به کاربران امکان دسترسی به بازارهای غیرمعمول Solible و تجزیه و تحلیل پیشرفته بازار و غیره را می دهد.
  • همچنین می تواند به عنوان یک توکن حکمرانی مورد استفاده قرار گیرد که به دارندگان اجازه می دهد در مورد پارامترهای قطعی بنفیدا رای دهند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه