استخر استخراج اتریوم

استخر استخراج اتریوم و توقف فعالیت دومین استخر بزرگ در ۸ مهر ماه

زمان مطالعه 2 دقیقه

اسپارکپول (Sparkpool) که دومین استخر بزرگ استخراج ETH می باشد، اعلام کرد که دسترسی کاربران جدید در کشور چین را متوقف کرده است. این سازمان قصد دارد تمام عملیات خود را در 30 سپتامبر (8 مهر) متوقف کند. در این خبر به بررسی استخر استخراج اتریوم و توقف فعالیت اسپارکپول (Sparkpool) می پردازیم.

استخر استخراج اتریوم

استخر اسپارک پول که در هانگژو کشور چین مستقر است، در بین بزرگترین استخرهای ماینینگ ارز اتریوم (ETH)، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و بیش از 20 درصد از هش ریت ETH، توسط این استخر تامین می شود.

اما اکنون این شرکت قصد دارد به دنبال اقدامات اخیر کشور چین علیه بازار ارزهای دیجیتال، به طور کلی عملیات خود را متوقف کند. طبق گزارشات اخیر، تمامی فعالیت ها و معاملات در زمینه رمز ارزها در چین ممنوع اعلام شده است.

در این اعلامیه که در این هفته منتشر شد، گفته شده است که دسترسی تمام کاربران در کشور چین، از تاریخ 24 سپتامبر قطع خواهد شد.

موضوع ممنوعیت های چین، یکی از بزرگترین صرافی رمز ارزها یعنی هیوبی (Huobi) را وادار کرد تا از ارائه خدمات به مشتریان چینی، خودداری نماید.

هرچند موضوع محدود شدن فعالیت های اسپار پول به همین جا ختم نمی شود. این شرکت اعلام کرد که به طور کلی، تمامی فعالیت های خود را از تاریخ 30 سپتامبر (8 مهر) به بعد، متوقف خواهد کرد.

این شرکت اظهار داشت که این تصمیم، در راستای تضمین امنیت دارایی کاربران، اتخاذ گردیده است.

اسپارکپول وعده داد که اطلاعات بیشتری را در خصوص قوانین پاکسازی و بازپرداخت ها از طریق نامه های داخل سایت و ایمیل، ارائه خواهد داد.

موضوع متوقف شدن کامل این استخر بزرگ ماینینگ ETH، می تواند ضربه قابل ملاحظه ای را به Hash Rate (نرخ هش) اتریوم وارد کند. این معیار که برای امنیت شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است، اخیراً یه سقف جدید خود رسیده بود؛ اما ممکن است طی چندین هفته آینده، این نرخ شاهد کاهش باشد.

البته این اتفاق در حالی در شرف رخ دادن است که آپگرید Ethereum 2.0 در سال 2022، قرار است ساز و کار این رمز ارز و شبکه آن را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. ماینر ها طبیعتاً بعد از این ارتقاء، انتخاب دیگری نداشتند و تجهیزات آنها برایشان ناکارآمد خواهد شد.

منبع: کریپتو پوتیتو

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه