ارز دیجیتال pi coin (PI)

ارز دیجیتال pi coin (PI) | تحلیل قیمت ارز دیجیتال pi کوین از ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵

زمان مطالعه 5 دقیقه

ارز دیجیتال pi coin (PI) ( pi کوین) یک ارز دیجیتال جدید است که بیش از 10 میلیون کاربر را به شبکه خود جذب کرده است.  این مقاله ارزش pi coin و ارزش بازار آن را در حال حاضر و در آینده بررسی می کند.

ارز دیجیتال pi coin (PI)

 ارزش ذاتی یک جریان نقدی است که می تواند با دارایی انتخاب شده در بازار در آینده ایجاد شود. کارشناسان بازار ارزش ذاتی دارایی را با استفاده از مدل پیچیده مالی بر اساس ارزش ارز، روند بازار، دیدگاه های اقتصادی و سایر عوامل ارزیابی می کنند.

بنابراین، ارزش ذاتی سکه  pi چقدر است؟
هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد.  در حالی که این سکه به طور رسمی در لیست نیست، اطلاعات کافی برای پیش بینی مناسب وجود ندارد. هر گونه پیش بینی ارزش سکه Pi قبل از اینکه سکه Pi شروع به پیروی از قوانین استاندارد کند بی معنی است. در خوشبینانه ترین حالت می توانند هر عددی را به عنوان ارزش ذاتی این دارایی ارائه دهند، اما بازیگران جدی باید منتظر تغییرات قابل توجه باشند.

ارز دیجیتال pi coin (PI)

ارز دیجیتال pi coin (PI)

جزئیات pi کوین

 هر فردی که در کریپتو حضور دارد چیزی در مورد ماینینگ می‌داند، فرآیند پیچیده محاسباتی که منجر به ظاهر شدن سکه‌های کریپتو جدید می‌شود.  تعداد بلوک ها محدود است و فرآیند استخراج به تجهیزات و انرژی ارزان نیاز دارد. با گذشت زمان، تعداد بیشتر بازیکنان می توانند استخراج را برای آنها سودآور کنند.

بنیانگذاران pi کوین پروژه خود را با هدف مقرون به صرفه کردن استخراج برای همه آغاز کردند. آنها یک شبکه استخراج Pi را از طریق برنامه تلفن همراه توسعه می دهند. هر عضو شبکه Pi باید حداقل یک بار در روز وارد سیستم شود. پیش بینی قیمت سکه pi هیچ مبنای واقعی برای انعکاس ارزش بازار در آینده ندارد.

شهرت جامعه pi 

 با وجود این واقعیت که سکه Pi هنوز در حالت تست است، جامعه آن روز به روز بزرگتر می شود.  در پایان سال 2019، تعداد کاربران فعال سکه pi آنها بیش از 10 میلیون نفر بودند.  دلایل مختلفی افراد را به سمت این سکه جذب می کند.
دلیل اول اینکه ماینینگ در مقایسه با مثلا استخراج بیت کوین ساده است.  دوم، تعداد سکه های تولید شده به ظرفیت ابزار بستگی ندارد.  سوم، کاربر می تواند سکه های بیشتری به دست آورد که در توسعه پلتفرم نقش دارند.

با این حال، بسیاری از کارشناسان بازار به این واقعیت اشاره می‌کنند که این ویژگی‌ها بیشتر به شبکه بازاریابی چند سطحی مربوط می‌شوند تا یک ارز دیجیتال.  بنابراین، آنها به این نتیجه رسیدند که پیش‌بینی ارزش ارز دیجیتال Pi فقط یک حرکت بازاریابی است که باید کاربران جدیدی را به شبکه جذب کند. با این حال، آنها به سختی می توانند به این سوال در مورد هدف نهایی این سیستم پاسخ دهند.

حضور اینفلوئنسرها در شبکه سکه pi

 در لحظه نگارش این مقاله، هیچ فرد مشهور یا بازیگر معروف بازار ارزهای دیجیتال علاقه ای به این کوین نشان نداده است.  با این حال، دو عامل می تواند بر بازار تأثیر بگذارد و کاربران جدید بیشتری را به این شبکه جذب کند. اول، هاله جادویی دانشگاه استنفورد است. با ایجاد هرگونه پیش‌بینی رمزارز pi،  به نام استنفورد متوسل می‌شوند که موفقیت این پروژه را تضمین می‌کند.

دومین عامل تأثیرگذار، برنامه ارجاع است. هر کاربر کوین pi می‌تواند لینک ارجاع را به اشتراک بگذارد تا کاربران جدیدی را درگیر کند. ارجاعات فعال ظرفیت استخراج را برای شریک خود افزایش می دهد. به همین دلیل است که می‌توان با اطلاعیه‌های پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال  در گروه‌های مختلف در فیس‌بوک و اینستاگرام، انجمن‌های مختلف، نظرات در وبلاگ‌ها و غیره مواجه شد. هر کاربر فعال در این شبکه یک اینفلوئنسر است.

پیش‌بینی ارزش بازار ارز دیجیتال Pi

 در این بخش، پیش‌بینی خوش‌بینانه برای ارزش بازار ارز دیجیتال pi را مورد بحث قرار می‌دهیم. فرض کنید سکه pi به زودی از شبکه آزمایشی به شبکه اصلی منتقل می شود. حرکت بعدی گذراندن تست KYC است. سیاست “مشتری خود را بشناسید” نوعی تنظیم بازار است. شبکه باید کاربران خود را بشناسد. سپس Pi Coin فهرست شده و به اندازه بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر معامله می شود.

ارز دیجیتال pi coin (PI)

ارز دیجیتال pi coin (PI)

در این صورت می‌توانیم ارزش بازار Pi Coin را محاسبه کنیم. اکنون عرضه Pi Coins 378,368.8048804 است اما 0 سکه در گردش است.  اگر پیش بینی خوشبینانه سکه pi درست باشد، قیمت باید در پایان سال 2021 به 1 دلار برسد و پیش بینی pi برای سال 2025 حداقل باید 5 دلار باشد. با این حال، باید به خاطر داشته باشیم که سکه های Pi به دلیل ثبت پیچیده و عدم وجود ارزش واقعی در پشت این پروژه، می توانند برای همیشه در شبکه آزمایشی باقی بمانند.

سوالات متداول

 آیا سکه pi ارزشی خواهد داشت؟

 پیش‌بینی قیمت سکه pi در بلندمدت سخت است. در زمان نگارش این مقاله (مه 2021)، سکه  pi در لیست نیست و رسما ارزشی ندارد. اگر فاز 3 راه اندازی سکه Pi با موفقیت انجام شود، طبق پیش بینی های متوسط، قیمت هر سکه می تواند از 0.01 دلار شروع شود. پیش بینی های مثبت فرض می کنند که قیمت شروع می تواند 5 دلار در هر سکه باشد. پیش‌بینی‌های منفی ادعا می‌کنند که سکه Pi هرگز در فهرست قرار نخواهد گرفت و ارزشی نخواهد داشت.

آیا ارز دیجیتال pi امن است؟

 هیچ ارز دیجیتال امنی وجود ندارد و شما نمی توانید هیچ ارز فیاتی را به عنوان یک دارایی کاملا امن در نظر بگیرید. با این حال، حتی در دنیای پرخطر و بی ثبات ارزهای دیجیتال، کوین pi را می توان به عنوان یک دارایی با ریسک بالاتر در نظر گرفت. سکه Pi هنوز در لیست قرار نگرفته است و این امر پیش بینی قیمت ارز دیجیتال pi را تقریبا غیرممکن می کند. سکه pi به دلیل گذشته و جامعه ای که دارد زنده می ماند. دانشجویان استنفورد سکه pi را راه اندازی کردند و نام دانشگاه از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند، اما همچنان ضعیف است.

ارزش pi در سال 2025 چقدر خواهد بود؟

 تمام پیش بینی های ارزش سکه pi را می توان به سه گروه تقسیم کرد. سناریوهای خوشبینانه در مورد اینکه آیا سکه pi در سال 2025 می تواند از ۵ دلار عبور کند یا خیر بحث می کند. پیش بینی های متوسط ​​قیمت 0.0212 دلار را در سال 2025 پیش بینی می کند. در نهایت، پیش بینی های بدبینانه قیمت سکه pi برای سال 2025 نشان می دهد که این قیمت بالاتر از 0.000038 دلار یا حتی کمتر نخواهد بود. هر یک از این پیش‌بینی‌ها می‌توانند نسبت به بازار و میزان توسعه سکه Pi محقق شوند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه