3 تجربه ی بازار ارز های دیجیتال 5 نکته که باید بدانید

تجربه ی بازار ارز های دیجیتال | 5 نکته که باید بدانید

زمان مطالعه 4 دقیقه

بیت کوین (BTC) و صنعت رمز ارز همزمان با افزایش قیمت بیت کوین تا بیش از ۵۰۰۰۰ دلار، در ماه‌های اخیر محبوبیت یافته‌اند. با توجه به هجوم احتمالی فعالان جدید بازار، در ادامه به تجربه ی بازار ارز های دیجیتال از زبان Benjamin Pirus نویسنده‌ی فوربز می‌پردازیم.

تجربه ی بازار ارز های دیجیتال از زبان Benjamin Pirus

سرمایه گذاری در رمزارزها یا توکن‌ها مبتنی بر حدس و گمان است و بازار معاملاتی آن بی نظم است. همه باید این نکته را در نظر بگیرند که ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهند و این حال تجربه شخصی من است.

بیت کوین می‌تواند یک ارز یا یک ذخیره ارزش باشد

0 تجربه ی بازار ارز های دیجیتال 5 نکته که باید بدانید

اساساً، بیت کوین روشی برای ارسال ارزش از یک شخص به شخص دیگر، بدون نیاز به ارائه جزئیات حساس، مانند اطلاعات بانکی و شماره کارت اعتباری است. اگرچه بیت کوین به عنوان یک ارز معاملاتی شروع به کار کرد، اما همانطور که در توضیحات اصلی آن در سال ۲۰۰۸ منتشر شده است، بیت کوین بیش‌تر به عنوان ذخیره ارزش مشابه طلا در سال‌های اخیر شناخته شده است.

انتقال بیت کوین به راحتی صورت می‌گیرد، بدون مرز است و به هیچ چیز یا منطقه خاصی وابسته نیست. ارزش آن براساس جنبه‌هایی از قبیل عرضه و تقاضا، مشابه طلا است. تنها ۲۱ میلیون بیت کوین تاکنون وجود دارد که آن را در مقایسه با جمعیت جهانی کمیاب می‌کند. علاوه بر بیت کوین، هزاران رمزارز دیگر وجود دارند که در موارد مختلف استفاده می‌شوند.

رمزارز هرگز تعطیل نمی‌شود

برخلاف سیستم مالی سنتی، مانند بانک‌ها و بازار سهام، بازارهای رمزارز هرگز بسته نمی‌شوند. دارایی‌های رمزارز هر روز، در هر ساعت، حتی در روزهای تعطیل، معامله می‌شود.

رمزارز همچنین می‌تواند در تمام ساعات روز، با معاملات انجام شده از طریق بلاک چین معامله شود. از طرف دیگر بانک‌ها برای انجام معاملات در سیستم پشتیبان خود فقط در روزهای خاص و در ساعات خاصی کار می‌کنند.

با این حال، انتقال پول به داخل و خارج از فضای رمزارز، بسته به کاربر و رویکرد وی، ممکن است نیاز به تعامل با حساب‌های بانکی داشته باشد، بنابراین ممکن است در برخی از مراحل، ساعاتی کار به صورت سنتی انجام شود. به عنوان یک فعال مالی، این یک مزیت است می‌توان در هر لحظه خرید و فروش کرد.

رمزارز حتی با وجود دیجیتالی بودن، هنوز به مکان ذخیره سازی نیاز دارد

2 تجربه ی بازار ارز های دیجیتال 5 نکته که باید بدانید

بیت کوین و سایر رمزارزها را می‌توان در صرافی‌ها یا سایر پلتفرم‌های مبتنی بر وب ذخیره کرد، اما بدون تردید انجام این کار بدلیل هک و سایر خطرات، بهترین راه نیست.

ذخیره کوین‌ها یا توکن‌ها در کیف پول‌های رمزارز شخصی، کنترل بیش‌تری بر سرمایه خود را به کاربر می‌دهد، به دور از تعامل شخص ثالث است، و همچنین به صاحب سرمایه اجازه می‌دهد تا امنیت خود را مدیریت کند. انواع مختلف کیف پول، از جمله کیف پول‌های نرم افزاری وجود دارد، اگرچه کیف پول‌های سخت افزاری در صنعت به عنوان یکی از روش‌های ذخیره سازی نسبتاً ایمن در نظر گرفته می‌شوند. به شخصه کیف پول سخت افزاری را به دلیل امنیتش ترجیح می‌دهم.

توییتر، یوتیوب و پادکست‌ها می‌توانند منابع بسیار خوبی باشند

درگیر شدن در رمزارز به یادگیری و خودآموزی زیادی نیاز دارد. خوشبختانه منابع زیادی در یوتیوب برای کمک به تازه واردان و کارشناسان وجود دارد. جستجوی مباحث مختلف رمزارز در یوتیوب در روزهای ابتدایی برای من بسیار مفید بود. کانال یوتیوب Nicholas Merten DataDash برای یادگیری راه و روش‌های صنعت و همچنین به روز نگه داشتن اطلاعات مفید بود. پادکست Brian Krogsgard ،Ledger Cast، همچنین اطلاعات خوبی در مورد این صنعت ارائه داد.

علاوه بر این، توییتر یکی از متداول‌ترین مکان‌ها برای یافتن مکالمات و اطلاعات رمزارز است، اگرچه شکاک بودن و احتیاط و همچنین انجام تحقیقات، من را در صنعت ارزهای دیجیتال کمک کرده است.

رمزارز می‌تواند زمان بر باشد

4 تجربه ی بازار ارز های دیجیتال 5 نکته که باید بدانید

یادگیری اقدامات مناسب امنیتی و نحوه معامله رمزارز و همچنین یادگیری در مورد سرمایه‌های خود، روندی زمان بر است. همگام بودن با صنعت پر سرعت نیز زمان قابل توجهی را صرف می‌کند، اگرچه می‌تواند سرگرم کننده نیز باشد. ولی تجربه شخصی من نشان می‌دهد که باید زمان زیادی برای افزایش آگاهی در مورد این بازار صرف کرد.

رمزارز شامل مجموعه گسترده‌ای از مباحث مختلف و متنوع است، اگرچه دانستن این پنج مورد به من فرصت شروع یادگیری در برخی از بخش‌های اصلی صنعت ارزهای دیجیتال را داد.

حال که با تجربه ی بازار ارز های دیجیتال از زبان Benjamin Pirus نویسنده‌ی فوربز آشنا شدید پیشنهاد می‌شود برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال معتبر از مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می‌شود مقاله «آموزش معامله ارز دیجیتال» را هم مطالعه فرمایید. اگر هم به دنبال کیف پول‌های سخت افزاری هستید، اول پرداخت خدمات فروش کیف پول لجر (LEDGER) و کیف پول ترزور (TREZOR) را هم به مشتریان خود عرضه می‌دارد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT