شاید زمانی که در سایت‌های ارایه دهنده هاست به دنبال نیاز خود می‌گشید، با گزینه خدمات Dedicated Server مواجه شده باشید. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که مفهوم و کاربرد سرور اختصاصی (Dedicated Server) چیست و چرا برخی شرکت‌ها به آن نیاز دارند؟

مفهوم کلی سرور اختصاصی (Dedicated Server) چیست ؟

یک Dedicated Server کامپیوتری است که برای یک کار خاص تعبیه شده است؛ کارهایی مثل میزبانی یک اپلیکیشن یا وب سایت را شامل می‌شود. در واقع یک Dedicated Server حالت‌های مختلفی به خود می‌گیرد. سرورهای اختصاصی با هاست اشتراکی کاملا متفاوت هستند.

به دلیل حساس بودن سرورس‌های سرور اختصاصی باید توسط مدیران متخصص مدیریت شود تا سایت‌ها و فایل‌هایی که در سرور وجود دارند از نظر امنیتی و کیفیتی در سطح مناسبی قرار بگیرند.

از آن‌ جا که در استفاده از سرور اختصاصی، تمام فضای هارد‌ دیسک سرور به طور کامل و نیز پهنای باند قابل توجهی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، امکانات متنوعی برای یک سازمان بزرگ فراهم می‌‌آورد.

سایت‌هایی که دارای اطلاعات سنگین و بسیار مهمی هستند و حجم فایل‌های آن‌ها بسیار زیاد است، بهتر است از Dedicated Server استفاده کنند. سایت‌هایی که به تازگی راه اندازی شده‌اند و گستردگی زیادی ندارند می‌توانند از همان Server‌های اشتراکی استفاده کنند که کاملا برای آن مقرون به صرفه است.

تفاوت هاست اشتراکی با سرور اختصاصی در چیست؟

مزیت سرور اختصاصی (Dedicated Server) چیست

۱) در سرور اختصاصی مدیریت، پیکر‌بندی و کانفیگ سرور کاملاً در دست کاربر است ولی در هاست اشتراکی مدیریت به ‌طور کامل در دست شرکت ارایه دهنده هاستینگ می‌باشد.

۲) سرعت و قدرت سرور اختصاصی بسیار قوی‌تر می ­باشد.

۳) در هاست اشتراکی اگر سایتی با مشکلی روبرو شود، روی دیگر سایت‌ها تأثیر می‌گذارد و امنیت پایین‌تری دارند.

۴) در سرور اختصاصی می‌توانید از یک یا چند IP اختصاصی استفاده کنید.

۵) در هاست اشتراکی برای ارسال ایمیل سقفی تعریف می‌شود، درحالی که در سرور اختصاصی این محدودیت را ندارید.

۶) در سرور اختصاصی برای پیاده ‌سازی و انتخاب سخت ‌افزار، نرم ‌افزار و سیستم ‌عامل دستتان باز است، در حالی که در هاست اشتراکی با محدودیت روبه‌رو هستید.

۷) هزینه سرورهای اشتراکی به مراتب پایینتر از سرورهای اختصاصی است.

۸) برای تازه‌کارها سرورهای اشتراکی بیشتر توصیه می‌شود، چراکه کار با آن راحت‌تر است.

مزایای کلی سرور اختصاصی به صورت یک جمع بندی

  • پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری
  • سرعت عملکرد بسیار بالا
  • امنیت بالا
  • مدیریت اختصاصی و آزادی عمل
  • آپ تایم واقعی
  • ایمیل نامحدود
  • آی پی اختصاصی

خرید سرور اختصاصی (Dedicated Server) از شرکت‌های معتبر خارجی

خارجی سرور اختصاصی (Dedicated Server) چیست

اگر قصد استفاده از سرور اختصاصی را دارید، شدیدا تاکید می‌کنیم که از ارایه دهندگان شرکت‌های خارجی استفاده کنید. از میان شرکت‌های خارجی، ایرانی‌ها از خدمات شرکت‌های مطرحی مانند Hetzner آلمانی یا DigitalOcean آمریکایی یا Worldstream هلندی بسیار زیاد استفاده می‌کنند.

حالا که متوجه شدید مفهوم و کاربرد سرور اختصاصی (Dedicated Server) چیست ، اگر شما هم قصد دارید بدون واسطه شرکت‌های ایرانی، مستقیما و با اکانت خود برای شارژ سرورهای اختصاصی خارجی اقدام کنید، پیشنهاد می‌شود از خدمات پرداخت ارزی هاستینگ مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

خدمات پرداخت ارزی مستقیم خرید هاست و دامین خارجی

 

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید