مدیرعامل تسلا، اسپیس ایکس، نورالینک و شرکت بورینگ پس از آنکه در پلتفرم رسانه اجتماعی در 25 آوریل اعلام کرد که قصد دارد پیشنهاد خرید حدودا 44 میلیارد دلاری Technoking را بپذیرد، دستاورد دیگری را به ثبت رساند. در این خبر به بررسی خرید توییتر توسط ایلان ماسک می پردازیم.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک

ماسک برای اولین بار در مارس 2022 شروع به خرید مقادیر زیادی از سهام توییتر کرد و بنا بر گزارش ها نتوانسته بود خریدهای خود را به موقع و مطابق با قوانین اوراق بهادار افشا کند (در این فرآیند 143 میلیون دلار برای خود به ارمغان آورد).

خرید سهام تنها آخرین مورد در رابطه ای پیچیده بین ماسک و پلتفرم رسانه های اجتماعی بود. در طول سال‌ها، ماسک به دلیل «توئیت‌های گمراه‌کننده» به کلاهبرداری از اوراق بهادار متهم و به دادگاه معرفی شد تا اینکه اخیراً پیشنهاد تبدیل دفتر توییتر در سانفرانسیسکو به پناهگاهی برای افراد بی‌سرپرست را مطرح کرد.

حساب توییتر ماسک، طرفدار دوج کوین، که در زمان نگارش این مقاله تقریباً 84 میلیون دنبال کننده دارد، برای برند شخصی او ضروری است. و پس از مدت ها انحلال بخش روابط عمومی تسلا، برای تجارت او نیز لازم است.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

استفاده کاملا رایگان و بدون محدودیت ماسک از آن حساب، در چند سال گذشته، در مقاطع مختلف، اندکی مورد تهدید قرار گرفته است – به ویژه زمانی که شرایط تسویه حساب سال 2018 با کمیسیون بورس و اوراق بهادار او را ملزم به دریافت پیش تأییدیه از تسلا برای مدت مشخصی می کرد. از توییت های او میتوان برداشت کرد که این توافق را نادیده گرفته است.

زمانی که خریدهای ماسک در ماه مارس 2022 در نهایت فاش شد، صحبت هایی در مورد پیوستن او به هیئت مدیره توییتر مطرح شد. حتی در اوایل آوریل توافقی برای انجام این کار انجام شد، اما پس از آن، توییتر به طور ناگهانی اعلام کرد که ماسک بالاخره به هیئت مدیره نخواهد پیوست.

چرا؟ شاید ارتباطی با محدود شدن اعضای هیئت مدیره توییتر به مالکیت 14.9 درصد از شرکت داشته باشد.

در آن زمان، طبق گزارش‌ها، کارمندان توییتر از اینکه ایلان ماسک به عنوان هیئت مدیره توییتر برگزیده نخواهد شد، خیالشان راحت بود.

اهداف ایلان ماسک در آینده چیست؟

راه پیش رو، هم برای توییتر و هم برای ماسک، مسیری سخت است. ایلان ماسک نظرسنجی های متعددی را پست کرده و در برخی موارد حذف کرده است و از کاربران توییتر می پرسد که چه تغییراتی باید در خود پلتفرم ایجاد شود. در همین حال، نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که کارمندان توییتر در این فکر مانده‌اند که این خرید چه برای سرویسی که روی آن کار می‌کنند و چه برای غرامت سنگین سهامشان چه معنایی دارد.

این شرکت تا آنجا پیش رفت که ظاهراً طبق گزارش بلومبرگ، تغییرات در محصول خود را قفل کرد تا کارمندانی را که ممکن است از این معامله ناراحت شوند در حالت آرام نگه دارد.

در همین حال، ماسک بیانیه‌ ای را در (جایی دیگر) توییتر منتشر کرد که در آن برخی از آنچه را که امیدوار است انجام دهد به اشتراک گذاشت.

او در بخشی از این نامه نوشت: بهبود توییتر با ویژگی‌های جدید، متن‌ باز کردن الگوریتم‌ها برای افزایش اعتماد، شکست دادن ربات‌ها و احراز هویت همه انسان‌ها برنامه هایی است که قصد دارم بهتر از همیشه آن را انجام دهم.

در هیچ کجای بیانیه، ثروتمندترین فرد جهان به واضح ترین دلیل خرید توییتر اشاره نکرده است. اکنون هیچکس نمی تواند اسباب بازی مورد علاقه اش را تهدید کند. سپس همه ما در جعبه شنی او بازی خواهیم کرد.

منبع: ماشابل ایندیا

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید