بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال با ارزش کل بازار 151 میلیارد دلار است. BTC نزدیک به 70٪ بیشترین سهم بازار را دارد. و احتمالاً بزرگترین ارتش از حامیان را دارد. با این حال، هنگامی که صحبت از کاربرد می شود، بیت کوین یک قدم عقب تر می ایستد. حال، آیا بیت کوین از ارزهای دیجیتال دیگر پیشی گرفته است؟  یا وجود دارند ارزهای دیجیتالی که از بیت کوین جلو می زنند ؟ با اول پرداخت در این مقاله، با چند مدعی احتمالی تسخیر جایگاه بیت کوین و حتی بالاتر از بیت کوین آشنا شوید.

نمونه های ارزهای دیجیتالی که از بیت کوین جلو می زنند

بیت کوین، با ارزش ترین رمزارز توسط است که توسط تجار بیشتر از هر ارز مجازی دیگر پذیرفته می شود. از این گذشته، بیتکوین اولین عاملی بود که فناوری blockchain را وارد جریان اصلی کرد و اولین ارز است که بطور فعال، ارزهای دیجیتالی را در مبادلات غیرمتمرکز انجام می دهد.

در طول تاریخ ارزهای دیجیتال، آلت کوین ها در رقابت با بیتکوین که در اصل استاندارد طلایی بازار است، مشکلات زیادی را تجربه کرده اند. از همه نظر، از اثرات شبکه گرفته تا شناخت برند، در حال حاضر  تهدید خیلی جدی برای موقعیت بیت کوین وجود ندارد. اما باید بدانیم که این تنها وضعیت امروز است. هستند کسانی که مدعی اند ارزهای دیجیتالی که از بیت کوین جلو می زنند و یا حتی در بعضی جنبه ها از بیت کوین پیشی گرفته اند، وجود دارند، و ارزش سایر سکه های مجازی با سرعتی بسیار سریعتر از بیت کوین در حال رشد است.

اتریوم (Ethereum)

گفته می شود، اتریوم هفته گذشته بطور مختصر از بیتکوین در یک موقعیت مهم پیشی گرفت: در کل هزینه های روزانه معاملات دلار آمریکا.

به گفته Coin Metrics، در واقع، دو ماه پیش استخراج کنندگان اتریوم بیش از استخراج کنندگان بیت کوین، هزینه و کارمزد را نصیب شدند. حجم معاملات Tether از ابتدای ماه اوت به طور مداوم بیشتر از میزان بیت کوین بوده است، با وجود این که ارزش بازار Tether فقط 4 میلیارد دلار است، که تقریباً نسبت به بیت کوین 40 برابر کمتر است.

طبق اطلاعات ، شکایت شده توسط CoinMarketCap ، یک سکه پایدار Tether دارای بیشترین حجم معاملات روزانه – بیش از 21 میلیارد دلار در زمان نوشتن در برابر 16 میلیارد دلار بیتکوین است. حجم معاملات Tether از ابتدای ماه اوت به طور مداوم بیشتر از میزان بیتکوین بوده است ، با وجود این که ارزش بازار Tether فقط 4 میلیارد دلار است ، که تقریباً 40 برابر نسبت به بیتکوین است.

تتر (Tether)

با توجه به حجم معاملاتی عظیم، Tether به عنوان بخش مهمی از صنعت رمزارز و مسیری از فیات به دنیای کریپتو در بسیاری از کشورها مانند چین، که در آنجا مبادلات ارز دیجیتال ممنوع است، در نظر گرفته می شود.

براساس داده های اخیر، از Tether در 40٪ از کل معاملات در Binance و در 80٪ در Huobi استفاده می شود. این دو بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان هستند. در همین حال، حدود 70٪ از کل حجم معاملات ارز دیجیتال توسط تاجران آسیایی تولید می شود.

با این حال، اغلب اوقات صرافی ها کاری می کنند که انگار مشتری دلار در دست دارد، اما در حقیقت آنها تتر در دست دارند، به دلیل این که بانک ها به آنها اجازه نمی دهند حساب های دلاری داشته باشند و به همین خاطر دلار را به نمایندگی از مشتریان نگه می دارند.

دو نامزد احتمالی که اخیرا به عنوان ارزهای دیجیتالی که از بیتکوین جلو می زنند شناخته می شوند

دو مورد دیگر احتمالی ارزهای دیجیتالی که از بیتکوین جلو می زنند، عبارتند از ریپل و

ریپل (Ripple)

ممکن است ریپل حتی تهدید بزرگ تری برای بیتکوین باشد. زیرا رمز دوم بزرگترین رمزنگاری پشت بیت کوین برای پیشی گرفتن از آن ، فقط نیاز به دو برابر شدن دارد.

مانند اتریوم ، همه نگاه ها به فناوری blockchain Ripple است که بطور ویژه در بانک های بزرگ و موسسات مالی مورد هدف قرار می گیرد. هزینه ها و کارمزدهای فوق العاده ارزان معاملات ریپل و زمان تسویه حساب سریع ریپل، به گونه ای طراحی شده است که بهترین روند پرداخت را رقم میزند.

مونرو (Monero)

اگرچه در حال حاضر مونرو کوچکترین مورد احتمالی ارزهای دیجیتالی که از بیت کوین جلو می زنند، است، و در بازار تقریباً 250 میلیارد دلار عقب تر از بیت کوین است، اما این پتانسیل را دارد که واقعاً سر خود را بچرخد و با بیت کوین بعنوان بزرگترین ارز دیجیتال، جابجا شود.

استلر (Stellar)

همانند Ripple و Ethereum، تکنولوژی Stellar’s blockchain یک ستاره است. بلاکچین استلر (Stellar’s blockchain) برای اکثر معاملات، زمان پردازش سریع در شبکه خود بین دو تا پنج ثانیه را ارائه می دهد، که دوباره می تواند یک پیشرفت اساسی در فرایند مدت زمان تأیید باشد که اغلب در پرداخت های بین المللی مشاهده می شود.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید