بیت کوین (BTC) در معاملات روز سه شنبه کمی عقب نشینی کرد و 4 درصد کاهش یافت. این کاهش در متوسط حجم معاملات نیز مشاهده شد که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران اعتماد زیادی به مسیر کنونی بازار کریپتو ندارند. این روند نزولی تا امروز ادامه پیدا کرد و این دارایی اکنون با افت 3.83 درصدی نسبت به زمان مشابه روز گذشته، با قیمت 22877 دلار در حال ترید شدن است. این کاهش قیمت، ارزش بازار بیت کوین را به 437.36 میلیارد دلار رسانده است. شاخص ترس و طمع بازار نیز عدد 31 در منطقه “ترس” را نشان می دهد. در این مقاله به تحلیل ارزهای دیجیتال 19 مرداد می پردازیم.

تحلیل ارزهای دیجیتال 19 مرداد

دارایی های سنتی نیز روز گذشته کاهش یافتند، به طوری که S&P 500، میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) و نزدک اخیراً به ترتیب 0.4٪، 0.2٪ و 1.17٪ سقوط کردند. در همین حال، قیمت طلا 0.31 درصد افزایش یافت و نفت خام 0.14 درصد کاهش پیدا کرد.

تحلیل ارزهای دیجیتال 19 مرداد
تحلیل ارزهای دیجیتال 19 مرداد

در حالی که فعالان بازار مشتاقانه منتظر نتایج داده های تورمی در شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) هستند که امروز منتشر می شود، اخبار اقتصاد کلان ضعیف بود. انتظار می‌رود این گزارش نشان دهد که اقدامات ضد تورمی فدرال رزرو تا چه میزان تاثیر گذار بوده اند. فروش گسترده سهام و ارزهای دیجیتال در بازارهای سنتی و بازار کریپتو نشان می دهد که معامله گران قبل از انتشار این اطلاعات، به دنبال کاهش ریسک هستند.

اگر CPI بالاتر از حد انتظار تحلیلگران، یعنی افزایش 8.7 درصدی باشد، دارایی‌ها در بازارهای سنتی و کریپتو احتمالاً به دلیل انتظار افزایش نرخ بهره پس از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال برای ماه سپتامبر (شهریور) کاهش می‌یابند. ولی اگر نرخ تورم کمتر از پیش‌بینی‌ها باشد، چشم‌انداز افزایش 75 واحدی احتمالاً کاهش خواهد یافت و بازارهای کریپتو به این خبر پاسخ مثبت نشان خواهند داد.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

تحلیل آلتکوین ها 19 مرداد

کاهش قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته باعث شد کوین های جایگزین نیز به پیروی از رهبر خود در یک جریان اصلاح نزولی قرار بگیرند. اتریوم، در دیروز 5.20% کاهش یافته و اکنون با قیمت 1678 دلار معامله می شود. بایننس کوین که طی یک هفته گذشته بیش از 10 درصد افزایش قیمت را شاهد بوده است، در 24 ساعت گذشته حدود 2 درصد از ارزش خود را از دست داد و اکنون با قیمت 318 دلار معامله می شود.

ریپل (3.97%-)، کاردانو (4.40%-)، سولانا (6.83%-)، پولکادات (5.31%-)، دوج کوین (7.77%-) و آوالانچ (3.10%-) همگی عمیقاً به منطقه قرمز فرو رفته اند.

در این میان، لئو (LEO) با رشد 3.27% ، NEAR با رشد 0.15% و NEXO با رشد 4.55% هنوز در منطقه مثبت معامله می شوند. در همین زمان، سلسیوس (CEL) 12.45% کاهش یافته و بازنده اصلی امروز بازار محسوب می شود.

ارزش کل دارایی های رمزنگاری شده امروز تا مرز 1.082 تریلیون دلار کاهش یافته و دامیننس بیت کوین معادل 40.5% است.

منبع: coindesk

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید