در حالی که به تغییرات چند هزار دلاری بیت کوین عادت داشتیم، بزرگترین ارز دیجیتال بازار چند روزی است که در محدوده ۲۶۵۰۰ تا ۲۷۵۰۰ دلار در نوسان است و هیچ فاکتوری برای خروج آن از این محدوده موفق نبوده است. قیمت بیت کوین از صبح امروز به وقت تهران به نیمه کانال ۲۷٬۰۰۰ دلار بازگشت و باید دید می‌تواند بر مقاومت محلی ۲۷٬۵۰۰ دلار غلبه کند. در این پست به تحلیل تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402 می پردازیم.

شارژ کیف پول بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402

قیمت بیت کوین از ۱۱ مه در یک محدوده مثلثی باریک در نوسان بوده است. در این الگوی مثلثی صعودی، مقاومت افقی در محدوده ۲۷٬۵۰۰ دلار و خط روند حمایتی صعودی در حوالی ۲۶٬۸۹۰ دلار قرار دارد.

تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402
تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402

روز گذشته قیمت بیت کوین برای لحظاتی به زیر خط روند حمایتی الگوی مثلثی صعودی سقوط کرد و به ۲۶٬۵۵۰ دلار رسید. با این حال، قیمت به سرعت بهبود یافت و به ۲۶٬۹۰۰ دلار رسید. در همین حال، پایین بودن حجم معاملاتی نشان می‌دهد در افزایش و کاهش قیمت، تعداد کمتری از معامله‌گران نقش داشته‌اند. همچنین از ساعاتی قبل قیمت بیت کوین به سمت خط مقاومت این مثلث صعودی حمله کرده است و باید دید می‌توان بر آن غلبه کند یا نه.

رفتار محدود به رنج قیمت بیت کوین تغییر می‌کند؟

پرایس اکشن ثابت بیت کوین می‌تواند در نهایت به نوسانات شدید و تغییرات قابل توجه قیمت ختم شود. معمولا، این دوره‌های پرنوسان پس از یک دوره نوسان محدود و توسط اتفاقات مهم آغاز می‌شود.

به عنوان مثال، بیت کوین بین ۹ نوامبر ۲۰۲۲ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳، درست بعد از ورشکستگی صرافی FTX در محدوده ۱۶٬۰۰۰ تا ۱۷٬۵۰۰ دلار در نوسان بود. البته این ارز بعضی از روزها تلاش کرد تا از این محدوده مشخص بالاتر و یا پایین‌تر برود اما چندان موفق نبود. در ادامه قیمت افزایش یافت و شاهد رالی ابتدای سال ۲۰۲۳ بودیم.

پس از فروپاشی اکوسیستم ترا در ماه مه سال گذشته نیز قیمت بیت کوین نزدیک به یک ماه در محدوده ۲۸٬۰۰۰ تا ۳۰٬۰۰۰ دلار معامله شد و پس از آن، به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402
تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402

قیمت بیت کوین در حالی در ماه مه ثابت مانده است که دو ماه پیش و به دنبال بحران بانکی آمریکا، افزایش یافته و بارها برای عبور از مقاومت روانی ۳۰٬۰۰۰ دلاری تلاش کرده بود.

چنین حرکتی نشان می‌دهد معامله‌گران منتظر یک محرک احتمالی در بازار هستند که می‌تواند قاطعانه قیمت بیت کوین را به یک جهت خاص سوق دهد. تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره ماه آتی ممکن است یکی از این محرک‌های احتمالی باشد.

در حال حاضر، چشم‌انداز متناقض در مورد افزایش نرخ بهره احتمالا دلیل اصلی عدم نوسان دارایی‌های پرریسکی مثل سهام و بیت کوین است. در صورتی که نگاهی به نمودار نوسانات بیت کوین بیندازیم متوجه می‌شویم این ارز یکی از کم نوسان‌ترین دوره‌های خود را از ماه آوریل تجربه می‌کند.

تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402
تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402

در همین حال، با نگاهی به تحلیل تکنیکال بیت کوین می‌توان گفت این رمزارز احتمالا به دنبال بالاتر رفتن از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه خود در حوالی ۲۷٬۵۸۰ دلار است که با رنگ قرمز در نمودار مشخص شده است.

در این صورت، بیت کوین احتمالا دوباره مقاومت ۳۰٬۰۰۰ دلاری را آزمایش خواهد کرد. البته احتمال باز پس زده شدن در دفعات اول وجود دارد.

تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402
تکنیکال بیت کوین 2 خرداد 1402

در سمت مقابل، در صورتی که بیت کوین نتواند از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه خود بالاتر برود، پیش از افزایش دوباره، قیمت احتمالا تا حمایت بعدی خود تا حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه، همتراز با ۲۵٬۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد (خط آبی رنگ در نمودار). در زمان نگارش مطلب قیمت بیت کوین ۲۷٬۳۱۲ دلار است و طی ساعات گذشته قیمت ۲۷٬۴۷۸ دلار را هم لمس کرده است

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید