برای سفر به انگلیس تحت هر عنوانی، مانند دانشجویی، توریستی و … به اولین چیزی که نیاز دارید، ویزای انگلیس است. متأسفانه به دلیل رابطه نه چندان خوبی که بین ایران و انگلستان وجود دارد، تعیین وقت سفارت انگلیس از ایران کار مشکلی است. در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

روش‌ های تعیین وقت سفارت انگلیس

برای اخذ ویزای انگلیس به دو روش می‌توانید اقدام کنید :

۱) استفاده از خدمات سفارت انگلیس در تهران

در این روش، شما می‌توانید به شعبه سفارت در تهران مراجعه کرده و نسبت به گرفتن وقت سفارت انگلیس اقدام کنید. استفاده از این روش شاید ساده به نظر برسد و هزینه‌هایتان را تا حد زیادی کم کند، اما بسیار زمان‌بر است. به عبارت دیگر، در صورتی که امروز برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کنید، در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۶ ماه بعد نوبتتان می‌شود. بنابراین معمولاً به کسانی که برای گرفتن وقت سفارت انگلستان عجله دارند، توصیه می‌شود که از روش بعدی استفاده کنند. اما مزیتی که استفاده از این روش برای شما به همراه دارد، عدم نیاز به شرکت در مصاحبه است.

آدرس سفارت انگلستان در تهران

 • خیابان فردوسی، پلاک ۱۸۹
 • شماره تماس : ۰۲۱-۶۴۰۵۲۰۰۰
 • زمان کاری سفارت: یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴:۳۰ .

در این حالت پرداخت سفارت به صورت حضوری و یا ارائه پوند انجام می‌شود.

۲) استفاده از خدمات سفارت انگلیس در کشورهای همسایه

تعیین وقت سفارت انگلیس آن

قبل از اینکه به معرفی این روش پردازیم، لازم به ذکر است که شانس شما برای گرفتن ویزای انگلیس در هر در روش به یک اندازه است. پس تصور نکنید که با مراجعه به سفارت انگلیس در کشورهای دیگر درصد موفقیتتان را بیشتر کرده‌اید.

برای استفاده از این روش، برای تعیین وقت سفارت باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و … چند روزه سفر کنید و برگردید. با استفاده از این روش با وجود اینکه هزینه بیشتری پرداخت می‌کنید ولی در سریع‌ترین زمان ممکن که معمولاً ۲۰ روز است، می‌توانید برای مصاحبه و انگشت‌نگاری اقدام کنید.

وقت سفارت انگلستان در ترکیه

در صورتی که تصمیم دارید برای اخذ ویزای انگلستان از این طریق اقدام کنید، قبل از هر چیز باید برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه دریافت کنید و سپس در یکی از سفارت‌های آنکارا یا استانبول برای مصاحبه شرکت کنید.

به خاطر داشته باشید که برای گرفتن برگه عبور، حتماً باید حداقل دو روز در ترکیه حضور داشته باشید.

تعیین وقت سفارت انگلیس در امارات

کشور امارات به نسبت ترکیه قوانین سخت‌گیرانه‌تری دارد! به دلیل اینکه امکان صدور برگه عبور در امارات وجود ندارد، در صورتی که متقاضی دهنده از این کشور برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کند، باید حداقل ۱۵ الی ۲۵ روز کاری در امارات اقامت داشته باشد و سپس به یکی از مراکز ویزا مانند دبی یا ابوظبی مراجعه کند. با این وجود، شما می‌توانید با استفاده از یکی از سرویس‌های زیر، با پرداخت هزینه بیشتر، نتیجه درخواست ویزای انگلستان را در مدت زمان کمتری دریافت کنید:

الف) سرویس Priority

استفاده از این سرویس چه برای کسانی که از ترکیه و چه کسانی که از امارات اقدام می‌کنند، امکان‌پذیر است. در صورتی که از شعب اخذ ویزای دبی یا ابوظبی اقدام می‌کنید، باید ۲۱۲ پوند به صورت نقدی در سفارت پرداخت نمایید، تا نتیجه ویزای انگلستان ظرف ۵ الی ۸ روز کاری برایتان ارسال شود.

اما در صورتی که از ترکیه اقدام می‌کنید، قبل از انجام انگشت‌نگاری حتماً باید تقاضای استفاده از این سرویس را اعلام کنید. هزینه استفاده از این سرویس در ترکیه همان ۲۱۲ پوند است.

ب) سرویس Super Priority

استفاده از این سرویس در حال حاضر تنها برای افرادی که مقیم امارات هستند امکان‌پذیر است. با استفاده از این سرویس می‌توانید ظرف ۲۴ ساعت و پرداخت هزینه ۶۰۰ پوند، نتیجه ویزای انگلیس را دریافت کنید.

پ) سرویس Passport Pass Back

اگر برای بازگشت به ایران عجله دارید، می‌توانید با پرداخت ۲۲۰ درهم امارات، در همان روزی که تعیین وقت سفارت انگلیس را انجام داده‌اید، گذرنامه یا پاسپورتتان را بگیرید و به ایران بازگردید. نتیجه درخواست ویزای شما حداقل بعد از ۱۵ روز کاری صادر می‌شود. به خاطر داشته باشید که برای آگاهی از نتیجه ویزا، دوباره باید پاسپورتتان را به سفارت تحویل دهید. برای انجام این کار می‌توانید بار دیگر خودتان سفر به امارات داشته باشید و یا از سرویس‌های پیکاپ استفاده کنید.

آموزش تعیین وقت سفارت انگلیس

آموزش تعیین وقت سفارت انگلیس

در صورتی که می‌خواهید از یکی از کشورهای خارجی برای تعیین وقت سفارت انگلستان استفاده کنید، باید به سایت visa4uk مراجعه کنید و با ساخت حساب کاربری و پر کردن اپلیکیشن، درخواستتان را ثبت کنید. بعد از اینکه ثبت درخواستتان با موفقیت انجام شد، ۳ ساعت فرصت دارید تا پرداخت سفارت انگلیس را انجام دهید.

مهم‌ترین نکاتی که هنگام تعیین وقت سفارت انگلستان باید بدانید

 • فرم یا اپلیکیشن را باید با زبان انگلیسی روان و با دقت پر کنید.
 • برای پر کردن این فرم نهایت دقت را به خرج دهید، چرا که در صورت تائید و ثبت اطلاعات، امکان ویرایش داده‌هایی که وارد کرده‌اید وجود ندارد.
 • در هر مرحله بعد از اینکه از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کردید، حتماً تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

روش پرداخت هزینه سفارت انگلیس

تعیین وقت سفارت انگلیس و پرداخت هزینه آن

در صورتی که می‌خواهید پرداخت سفارت را انجام دهید، می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت هزینه وقت سفارت سایت مجموعه اول پرداخت اقدام نمایید.

خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت

بسته به نوعی ویزای درخواستی، این هزینه متفاوت خواهد بود :

 • ویزای توریستی ۶ ماهه: ۲۸۰ دلار
 • ویزای توریستی ۲ ساله: ۶۷۰ دلار
 • ویزای تحصیل موقت: ۴۵۰ دلار
 • ویزای دانشجویی Tier4:  مبلغ ۶۵۰ دلار

انواع ویزای انگلیس

بسته به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای درخواستی با اعتبار ۶ ماهه، ۱ ساله و ۵ ساله صادر می‌شود. انواع ویزای انگلیس عبارت هستند از:

 • ویزای شهروندی (اقامت انگلستان)
 • ویزای تحصیلی (دانشجویی)
 • ویزای کاری
 • ویزای توریستی
 • ویزای وابستگی خانوادگی یا ازدواج

حالا که با روشهای تعیین وقت سفارت انگلیس آشنا شدید، می‌توانید برای پرداخت ارزی از مجموعه اول پرداخت کمک بگیرید. مجموعه اول پرداخت، خدمات پرداخت هزینه وقت سفارت، پرداخت رزرواسیون بلیط هواپیما، پرداخت هزینه دانشگاه، پرداخت آزمون‌های بین‌المللی، تایید مدرک WES برای کاربران خود فراهم ساخته است.

 

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید