درآمد از سایت Gumroad چیست

خرید یا کسب درآمد از سایت Gumroad

زمان مطالعه 3 دقیقه

سایت‌های زیادی هستند در زمینه محصولات خلاقانه فعالیت دارند. بسیاری از این سایت‌ها، علاوه بر اینکه محصولات خالقانه را به فروش می‌گذارند، این امکان را هم فراهم کرده‌اند که به عنوان یک سایت فریلنسری، افراد خلاق محصولات خود را به فروش برسانند. در این مقاله به خرید یا کسب درآمد از سایت Gumroad می‌پردازیم که از جمله این نوع سایت‌ها می‌باشد.

سایت Gumroad (گوم رود) چیست؟

خرید یا کسب درآمد از سایت Gumroad

سایت Gumroad یک بازار آنلاین برای فروش محصولات خالاقانه است که کاربران می‌توانند صفحه فروش خود را بسازند، محصولات خود را به نمایش بگذارند و به درآمد پسیو دست پیدا کنند؛ تاکنون فریلنسرها ۲۸۰ میلیون دلار از این سایت درآمد کسب کرده‌اند.

نکته بسیار جالب توجه سایت Gumroad در مقایسه با دیگر سایت‌های فریلنسری این است که بسترها فروشگاهی و داشتبورد فروشنده محصولات بسیار کارآمد است و قدرت مانور بالایی را به فریلنسر می‌دهد. یعنی میزان فروش، تخفیف‌ها، آمارهای بازدید، تعامل با کاربران و … گزینه‌های متنوعی را برای مدیریت فروشگاه یک فرد خلاق ایجاد می‌کند و به همین دلیل است که امکان فروش طیف وسیعی از محصولات، از ویدیو آموزشی تا فروش نرم افزار را پشتیبانی می‌کند.

خرید از سایت Gumroad چگونه است؟

آموزش کسب درآمد از سایت Gumroad

همانطور که گفته شد در سایت Gumroad طیف متنوعی از محصولات و خدمات را می‌توانید خریداری کنید. زمانی که وارد سایت Gumroad می‌شوید، می‌توانید در بخش جستجو نیاز خود را بیابید یا اینکه روی گزینه Discover کلیک کنید تا دسته بندی‌ها را به شما نشان دهد و هر بخش باز خود به چندین دسته‌بندی مختلف تقسیم می‌شود. مثلا اگر روی بخش Education کلیک کنید، باز می‌توانید بخش نقاشی دیجیتال (Digital painting) را گزینش نمایید تا دوره‌های آموزشی نقاشی دیجیتال به همراه قیمت و جزییات دوره را مشاهده نمایید و در صورت نیاز ثبت نام کنید.

بخش‌ها به طور کل شامل نرم‌افزارها، تصاویر آماده انیمیشن‌ها، کتاب‌ها، صنایع دستی، آموزش، نقاشی و طراحی، فیلم و ویدیو، موسیقی و آهنگ زمینه، عکاسی، آشپزی و شیرینی پزی، رقص و ورزش، طراحی و دکوراسیون و … می‌شود.

*توجه: به احتمال زیاد بتوانید ویدیو‌های آموزشی بسیاری از هنرمندان، طراحان، سازندگان موسیقی، خلاقان هنر‌های دستی و آشپزان محبوب شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام را در سایت Gumroad برای خرید بیابید یا آنها را در سایت Patreon (پاترئون) دنبال کنید.

کسب درآمد از سایت Gumroad چگونه است؟

کسب درآمد از سایت Gumroad

همانطور که گفته شد شما می‌توانید فروشگاه خود را برای فروش ویدیوهای آموزشی یا محصولات ایجاد کنید و به امکانات بسیار زیادی برای فروشگاه خود دست پیدا کنید که این امکانات شامل:

ساخت صفحات فروش سفارشی برای محصول | به روزرسانی‌های خودکار سفارش‌ها | ایجاد لایسنس برای نرم افزار‌ها | ایجاد کد تخفیف و انتخاب روش‌های پرداخت | گزینه‌های متنوع برای فروش نسخه‌های مختلف یک محصول | تنظیم هزینه‌های حمل و نقل و SKU‌ها |‌ پشتیبانی از مالیات فروش | پشتیبانی حالت پیش پرداخت و پیش سفارش | اتصال شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به فروشگاه | مشارکت در فروش | ایجاد درگاه‌های مختلف پرداخت برای راحتی مشتری و …

در صورتی که بخواهید فروشگاه خود را بسازید دو گزینه فروشگاه رایگان و فروشگاه پولی وجود دارد که مسلما فروشگاه پولی خدمات بسیار کاملی را برای مدیریت فروشگاه دریافت می‌کنید. نرخ کمیسیون سایت Gumroad به شرح زیر است:

  • فروشگاه رایگان: ۸/۵ درصد قیمت فروش محصول به عنوان کمیسیون دریافت می‌شود و ۰/۳ دلار هم پایان هر سال به سایت باید پرداخت شود.
  • فروشگاه پولی: ۱۰ دلار اجاره ماهیانه خواهد بود و ۳/۵ درصد قیمت فروش محصول به عنوان کمیسیون دریافت می‌شود و ۰/۳ دلار هم پایان هر سال به سایت باید پرداخت شود.

پس از کسب درآمد از سایت Gumroad ، می‌توانید برای نقد کردن درآمد دلاری از مجموعه اول پرداخت کمک بگیرید. همچنین اگر مایل هستید از محصولات فروشگاه‌های سایت Gumroad خرید نمایید، باز هم می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت هزینه ارزی مجموعه اول پرداخت، به راحتی نیاز خود دست پیدا کنید.

امتیاز 5/5 - از 6 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT