شرکت زپیر Zapier چیست

زپیر Zapier چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

زمان مطالعه 3 دقیقه

در دنیای فناوری و اینترنت ما انواع اپلیکیشن‌ها، وب سایت‌ها و نرم افزارها را روی گوشی همراه خود یا بستر سایت خود استفاده می‌کنیم. به دلیل حجم زیاد داده‌ها، انتقال و سازماندهی اطلاعات تکراری، وقت و انرژی زیادی را از ما می‌گیرد. در ادامه متوجه خواهید شد که زپیر Zapier چیست و چطور مشکل افراد مختلف را در هماهنگی اپلیکشن‌ها رفع می‌‌نماید.

شرکت زپیر Zapier چیست ؟

جیمیل زپیر Zapier چیست

شرکت Zapier در سال ۲۰۱۱ در شهر کلمبیا ایالت میزوری توسط Wade Foster و Bryan Helmig و Mike Knoop تاسیس شد. هدف آنها این بود که سامانه‌ای را راه‌اندازی کنند که افراد مختلف بتوانند اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مختلف را به هم متصل کرده و مدیریت اتوماتیک داشته باشند.

در سال ۲۰۱۲ پس از آنکه نمونه اولی برای ۲۵ اپلیکیشن را ارایه کردند، شتاب دهنده Y Combinator تصمیم گرفت که روی اینکار سرمایه‌گذاری کند. در نتیجه استارتاپ Zapier مجبور شدند که دفتر شرکت را به کالیفرنیا انتقال دهند و توانستند ۱/۳ میلیون دلار سرمایه جذب نمایند. در حال حاضر این شرکت ۲۵۰ کارمند در ۲۳ کشور مختلف دارد.

خدمات Zapier چیست؟

Zapier اپلیکیشن قدرتمندی است که داده‌ها و اطلاعاتی که شما در اپلیکیشن‌های مختلف دارید را همگام می‌کند و با شکل ‌دهی یک رابطه شرطی بین سرویس‌ها، بسیاری از امور را به صورت خودکار و هوشمند برای شما انجام دهد. در حقیقت برای هر اپلیکیشن مبدا یک Trigger تعیین کرده و برای اپ بعدی Action تعریف می‌شود. می‌توان اپلیکیشن‌ها را به صورت زنجیر وار به هم متصل کرد به نوعی که بعد انجام یک عمل در یک اپلیکیشن، سراغ ادامه کار در اپلیکیشن بعدی برود. برای درک بهتر چند مثال می‌زنیم:

مثال ۱: فرض کنید از جیمیل خود ایمیل‌هایی را قرار است دریافت کنید که حاوی فایل Attatche شده است که هر بار این فایل‌ها را می‌خواهید در فولدری در دراپ باکس (Dropbox) ذخیره کنید و پس از ذخیره هم از طریق Slack به شما تغییرات گزارش کند. اگر بخواهید هر بار تمامی این مراحل را پیش ببرید، وقت زیادی از شما خواهد گرفت، ولی با Zapier تمامی مراحل به صورت اتوماتیک انجام می‌پذیرد.

مراحل زپیر Zapier چیست

مثال ۲: یک مربی ورزش یک باشگاه بدن سازی در trello برای شاگردان مختلف خود ستون‌های مختلفی ایجاد کرده است، وقتی که مربی برنامه جدید ورزشی را در ستون آن شاگرد وارد می‌کند، ایمیل برنامه جدید برای شاگرد ارسال می‌شود و به صورت یک جدول برنامه هفتگی در Google Sheet ذخیره می‌شود و شاگرد می‌تواند برنامه هفتگی خود را با گوشی همراه مشاهده کند و استفاده نماید.

مثال ۳: پروژه‌های موجود در Gitub برای یک پروژه برنامه نویسی انجام می‌شود و پس از انجام هر کار به trello متصل شده و پس از اتمام کار و Archive در trello، مسج اتمام نهایی به تلفن همراه مشتری ارسال می‌شود.

مثال۴: برای شرکتی که برنامه‌های متنوع ملاقات و جلسات کاری دارد، در Calendar، تایم برنامه جلسه آنلاین ثبت شود، در ۱۰ دقیقه مانده به جلسه به تلفن همراه کارمندان شرکت اعلامیه یادآوری ارسال شود و در تایم تعیین شده، برنامه Zoom همه کارمندان شرکت برای حضور در جلسه فعال گردد. پس از اتمام جلسه ویدیو جلسه در کامپیوترهای کارمندان شرکت ذخیره شود تا در صورت نیاز به آن مراجعه کنند.

مثال ۵: اطلاعات مربوط به فروش املاک یک بنگاه معاملاتی در Google sheet ذخیره شود و پس از افزودن اطلاعات ملک جدید، اطلاعات آن روی چندین شبکه‌ اجتماعی مختلف قرار گیرد تا مشتریان از آن آگاه شوند.

مثال ۶: فرض کنید یک صاحب یک سایت وردپرسی هستید که برای SEO و رنک سایت هر روز پست جدید می‌گذارید و می‌خواهید بعد از قرار دادن پست، به صورت اتوماتیک پاراگراف اول پست به همراه عکس اصلی پست، روی اینستاگرام مجموعه کسب و کار قرار گیرد که از اتصال اینستاگرام به وبلاگ سایت امکان‌پذیر است.

اتصال زپیر Zapier چیست

خدمات Zapier به قدری محبوب و کارآمد شده است که بسیاری از شرکتها یا اپلیکیشن‌های جدیدی که ارایه می‌شوند، به این موضوع اشاره می‌کنند که اپ آنها با استفاده از Zapier به دیگر اپها متصل می‌شود.

حال که متوجه شدید زپیر Zapier چیست و چه کاربرد هایی دارد، اگر بخواهید از خدمات پولی این شرکت استفاده نمایید، می‌توانید برای پرداخت هزینه ارزی آن از مجموعه اول پرداخت کمک بگیرید.

امتیاز 4.1/5 - از 11 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه