در میان انواع کیف پول الکترونیکی که وجود دارد، پی پال یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای پرداخت ارزی و انتقال ارز به کشورهای خارجی است. اما چگونه می‌توان از حساب پی پال استفاده کرد؟ روش‌های شارژ پی پال چگونه است؟ در این مقاله همراه ما باشید، تا شما را با مهم‌ترین نکاتی که هنگام استفاده از حساب پیپال باید مد نظر داشته باشید، آشنا کنیم.

فراموش نکنید که برای شارژ پی پال به اولین چیزی که نیاز دارید، حساب پیپال است. متبه دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، کاربران ایرانی که در ایران زندگی می‌کنند، قادر به استفاده از این سرویس پرداخت آنلاین نیستند. اگرچه که شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف آی پی ایران را تغییر دهید و وارد سایت PayPal شده و افتتاح حساب پی پال را انجام دهید. اما قطعاً نمی‌توانید وریفای آن را انجام دهید.

افتتاح حساب پی پال

به خاطر داشته باشید که وریفای کردن مهم‌ترین کاری است که بعد از افتتاح حساب پی پال باید انجام دهید. در غیر این صورت قادر به استفاده از امکانات حساب مانند انتقال پول از ایران به کشورهای دیگر و یا برعکس نخواهد بود. از طرف دیگر، اگر حساب پیپال شما وریفای نشده باشد، امنیت آن در کمترین حالت ممکن قرار دارد. پس اگر نمی‌خواهید برای موجودی حسابتان اتفاقی بیافتد، بهتر است که هرچه سریع‌تر آن را وریفای نمایید.

شما می‌توانید با استفاده ازخدمات سایت اول پرداخت، درخواست افتتاح حساب پی پال وریفای شده را برای ما ارسال نمایید. افتتاح حساب شما معمولاً بین 1 الی 3 روز کاری زمان می‌برد.

شارژ حساب پی پال

برای افتتاح حساب پی پال شما از یک کارت اعتباری مانند ویزا کارت و یا مسترکارت استفاده می‌شود. شارژ موجود در این کارت‌ها بسته به پلن انتخابی شما متفاوت است که شما می‌توانید از آن برای خرید از سایت‌های مختلف مانند خرید از آمازون ، ثبت نام تافل ،ثبت نام آیلتس و … استفاده کنید.

دقت کنید که موجودی کارت در حساب پیپال شما وجود ندارد. بنابراین برای استفاده از حسابتان اولین کاری که بعد از وریفای کردنش باید انجام دهید، شارژ پی پال است.

  • برای انجام این کار می‌توانید از طریق منوی بالای سایت، وارد قسمت شارژ حساب پی پال(paypal) شده و درخواستتان را در سایت ثبت کنید و یا وارد حساب کاربری‌تان در سایت ما شوید.
شارژ حساب پی پال
شارژ حساب پی پال

مهم‌ترین نکاتی که هنگام شارژ پی پال باید مد نظر داشته باشید :

  • با استفاده از خدمات ارزی اول پرداخت می‌توانید حسابتان را به هر اندازه‌ای که می‌خواهید شارژ کنید.
  • زمانی که درخواست شارژ حساب پی پال را در سایت ثبت می‌کنید، ارز مورد نظرتان را به درستی انتخاب کنید. (باز هم اول پرداخت محدودیتی برای شارژ حساب شما با ارزهای مختلف ندارد.)
  • اول پرداخت تنها 5هزار تومان بابت شارژ حساب پی پال از شما دریافت می‌کند. اما کمپانی پیپال ۳ درصد از مبلغ شارژ شما را بابت کارمزد از حسابتان کم می‌کند.
  • اگر بلافاصله بعد از افتتاح حساب پی پال وریفای شده شارژ حسابتان را انجام می‌دهید، بهتر است که مبلغ شارژ زیر ۱۰۰ دلار باشد.
  • در صورتی که از حساب پیپال برای خرید از سایت‌های خارجی استفاده می‌کنید، در هر ماه حداکثر ۱۰ تراکنش با ارزش زیر ۲۰۰ دلار داشته باشید. خصوصاً در ماه‌های اولیه‌ای که افتتاح حساب شما انجام شده است.
  • هنگام انتقال ارز با حساب پیپال به هیچ وجه اسمی از ایران نبرید، چرا که حسابتان بلاک می‌شود!

همراهان عزیز، نکاتی که در این قسمت در رابطه با شارژ پی پال بیان کردیم، مد نظر داشته باشید تا حساب شما توسط این سرویس لیمیت نشود. رفع لیمیت پی پال در برخی موارد با موفقیت انجام نمی‌شود. پس بهتر است از بروز این اتفاق جلوگیری شود.

دیدگاه اول

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید