معرفی سایت کافئین ( Caffeine )

معرفی سایت کافئین ( Caffeine ) | پلتفرم استریمینگ

زمان مطالعه 4 دقیقه

کافئین (Caffeine.TV) در دنیای بازی عضو جدیدی از پلتفرم استریم است. اما با توجه به اهداف بلند پروازانه و جامعه هدف آن می‌توان گفت آینده خوبی دارد. این پلتفرم با هدف حفظ ارتباط اجتماعی میان کاربران و ایجاد یک رابط کاربری ساده و زیبا معرفی شده است. این پست به شما یک نمای کلی از سایت کافئین ( Caffeine ) و آنچه که آن به دنیای استریم گیم ارائه می‌دهد آشنا می‌کند.

سایت کافئین ( Caffeine ) چیست؟

معرفی سایت کافئین ( Caffeine ) گیم

کافئین یک بستر استریم است که توسط Ben Keighran، طراح سابق اپل طراحی شده است. این بنا توسط Keighran و چند کارمند سابق اپل ساخته شده است. هدف او ایجاد یک بستر استریم گیم بود که بیشتر به جنبه‌های اجتماعی استریم بپردازد. به همین دلیل است که به آن کافئین گفته می‌شود، زیرا مردم اغلب برای نوشیدن قهوه با هم جمع می‌شوند.

این پلتفرم در حال کار بر روی سیستمی است که جامعه را هدف پلتفرم می‌دهد (برخلاف دیگر شبکه‌های استریم که محتوا هدف اصلی است). آن‌ها می‌خواهند کاربران آن‌ها آنچه را که تماشا می‌کنند با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند و از تماشای استریم باهم لذت ببرند. اینکه آیا این استراتژی کار خواهد کرد یا نه هنوز مشخص نیست.

بسیاری از افراد در این شرکت جوان سرمایه گذاری کرده‌اند، از جمله شرکت Fox، که ۱۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ سرمایه گذاری کرده است. کافئین بخشی از این پول را برای جذب افراد شناخته شده از جمله Drake و Offset برای جابجایی در سیستم عامل اختصاص داده است. این پلتفرم دوره بتا خود را در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ به پایان رساند.

کافئین بستر استریم برای بازی‌ها، ورزش‌ها و سرگرمی‌ها است

استریم سایت کافئین ( Caffeine )

گرچه Twitch خود را گسترش داده و به انواع دیگری از محتوا اجازه فعالیت می‌دهد، هنوز هم در درجه اول به عنوان “پلتفرم استریم بازی” شناخته می‌شود و بیشتر افراد جامعه برای بازی‌ها در آنجا هستند. کافئین می‌خواست نه تنها در بازی‌ها بلکه در انواع دیگر سرگرمی‌ها و ورزش‌ها اساسا فعالیت را با قدرت شروع کند. جالب است بدانید Red Bull حتی کانال کافئین دارد.

رویکرد حداقلی به استریم

معرفی سایت کافئین ( Caffeine ) بازی

Keighran با الهام از فعالیت‌های قبلی خود در اپل، تلاش کرد تا بستری را ایجاد کند که بسیار راضی کننده به نظر برسد. تنها ایرادی که برای این برنامه گرفته می‌شود این است که نظرات تماشاگران به صورت حباب‌های کوچکی در صفحه ظاهر می‌شوند.

به نظرات می‌توان “رأی” داد و آنها را پسندید تا اجازه دهند کمی بیشتر کاربران باقی بمانند. کافئین همه نظرات را محدود می‌کند تا تنها نظرات مناسب نمایش داده شوند. این پلتفرم سخت کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که کافئین یک جامعه دوستانه و ایمن است.

بینندگان نمی‌توانند ببینند که چه تعداد از بینندگان صفحه را تماشا می‌کنند و این باعث می‌شود که بعضی مسابقه‌‌ها محبوبیت بیشتری داشته باشد و مردم را ترغیب به پشتیبانی از کانال‌هایی کند که از آن لذت می‌برند.

پول استریمر‌های کافئین چگونه پرداخت می‌شود؟

سایت کافئین ( Caffeine )

استریمر‌های کافئین از طریق “امتیازات دیجیتال” که واحد پول روی کافئین است، پول زحمات خود را دریافت می‌کنند. بینندگان می‌توانند طلای کافئین را از طریق سیستم عامل خریداری کنند، سپس از آن طلا برای خرید امتیازات در کانال پخش کننده استفاده می‌کنند.

استریم در کافئین بدون نیاز به نرم افزار دیگر

پلتفرم کافئین تلاش کرده است تا واسطه‌ای را ارائه دهد که در آن استریمر‌ها بدون نرم افزار خارجی بتوانند تعاملات بدون تأخیر داشته باشند. آن‌ها ابزارها و پوشش‌های داخلی برای استریمر‌ها دارند، که نیازی به استفاده از نرم افزار اضافی ندارد و احتمالاً تأخیر استریم را برطرف می‌کند.

Twitch در برابر Caffeine

معرفی سایت کافئین ( Caffeine ) استریم

Twitch و کافئین هر دو تفاوت‌ها و شباهت‌هایی دارند. هر دو برای پیشرفت کردن در سیستم عامل‌های خود به استریمر‌های مشهور علاقه‌مند هستند. هر دو تلاش می‌کنند تا مردم بتوانند استریم‌های با کیفیت بالا را تماشا کنند و Twitch اخیرا نرم افزار پخش مستقیم خود را منتشر کرده و هر دو می‌خواهند به کاربران اجازه دهند تا روند پخش استریم ساده‌تر بشود.

از نظر زیبای ظاهری سایت، تفاوت دارند. Twitch دارای یک رابط کاربری است که به نظر من کار کردن با آن را کمی آسان‌تر می‌کند. اگرچه صفحه کمی بهم ریخته است. کافئین بیشتر به صفحه مرتب و بدون حواس پرتی علاقه دارد. در Twitch سازندگان محتوا می‌توانند پروفایل‌های خود را با صفحه و اطلاعات پر کنند تا برای تماشاگران جالب باشند در حالی که با کافئین، استریمر‌ها فقط چند خط توضیحات دارند.

از آنجا که کافئین به اندازه Twitch جا نیفتاده است، می‌توان گفت این پلتفرم شاید در آینده بتواند غول دنیای استریم را شکست بدهد. همانطور که گفته شد تعداد تماشاگران در Twitch بسیار بیشتر از تعداد کافئین است بنابراین رشد در کافئین محدود و با گذر زمان خواهد بود. کافئین می‌خواهد استریمر‌ها و بینندگان با هم کار کنند تا جامعه‌ای ایجاد کنند که هدفش بالا بردن تجربه اجتماعی باشد تا خود محتوا.

نتیجه

سایت کافئین ( Caffeine ) بستری است که برای افراد خاصی طراحی شده است (قشر هدف آن‌ها نوجوانان است) که دوست دارند در یک محیط اجتماعی باشند. کافئین می‌خواهد مردم را ترغیب کند تا از انواع مختلف استریم لذت ببرند در حالی که هنوز با دوستان‌شان در پاتوق خود هستند و اوقات خوبی را سپری می‌کنند. اگر قصد نقد کردن درآمد‌های ارزی، شارژ پی پال یا خرید با پی پال را دارید می‌توانید از خدمات سایت اول پرداخت استفاده کنید!

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT