شما کدامیک از سیستم‌های پرداخت آنلاین را می‌شناسید؟ آیا با روش‌های انتقال پول آشنا هستید؟ مانی اوردر (Money Order) را می‌شناسید؟ آیا می‌دانید چگونه می‌توانید با استفاده از مانی اوردر پرداخت کنید؟ با اول پرداخت همراه شوید تا شما را با چگونگی پرداخت با پرداخت با مانی اوردر (Money Order) آشنا کنیم.

آموزش پرداخت با مانی اوردر (Money Order)

قبل از هر چیز ابتدا خوب است اندکی در مورد مانی اوردر مطالبی را بیان کرده تا با اندکی با آن آشنا شوید.

آشنایی با مانی اوردر (Money Order)

مانی اوردر یک نسخه‌ی چاپ شده است که با استفاده از آن می‌توانید پرداخت‌های خود را انجام دهید. مانی اوردر مانند چک می‌باشد اما مبلغ مشخصی از پیش بر روی آن نوشته است و شما می‌توانید آن را خریداری کنید. همه‌ی آنچه نیاز است این است که اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

مانی اوردر بسیار امن‌تر از پول نقد است، به خصوص زمانی که از طریق پست می‌خواهید مبلغی را ارسال کنید. حتی وقتی که بخواهید ارسال پول را دنیال کنید و یا آن را کنسل کنید.

مانی اوردر (Money Order)
فاکتور

بیشتر فروشندگان و یا کلیه‌ی کسانی که شما از آن‌ها خریدی انجام می‌دهید ، پرداخت با مانی اوردر را ترجیح می‌دهند. چرا که مانی اوردر نسخه‌ی تقلبی ندارد و حکم یک گارانتی پرداخت را دارد. همچنین دارای هزینه‌ی کمتری برای دریافت کننده می‌باشد، در مقایسه با کارت‌های اعتباری و در برخی از شرایط گزینه‌ی بسیار بهتری نسبت به اپلیکیشن‌های پرداخت می‌باشد. در ادامه‌ی مقاله با ما همراه باشید تا برای شما پرداخت با مانی اوردر را آموزش دهیم.

چگونگی پرداخت با مانی اوردر (Money Order)

اگر با نحوه نوشتن چک بانکی آشنایی داشته باشید، باید بگوئیم که پر کردن یک مانی اوردر مانند نوشتن چک بانکی می‌باشد. تفاوتی که با چک دارد این است که شما باید ابتدا مانی اوردر (Money Order) را تهیه کنید. اگر هم که تا کنون با مانی اوردر مبلغی را ارسال نکرده‌اید ادامه‌ی این مقاله را به دقت بخوانید تا با چگونگی پرداخت با مانی اوردر آشنا شوید.

مرحله‌ی اول : مانی اوردر (Money Order) بخرید

اولین مرحله این است که شما به مبلغ مورد نظرتان یک مانی اوردر تهیه کنید. معمولا می‌توانید برای تهیه مانی اوردر هزینه را نقدا، یا با استفاده از کارت اعتباری و یا دبیت کارت پرداخت کنید. در این جا ممکن است چند سوال برای شما پیش بیاید، مثلا  اینکه مانی اوردر را از کجا بخریم؟ یا تا چه مبلغی را می‌توان با استفاده از مانی اوردر پرداخت کرد؟ و … در ادامه به بیان پاسخ این سوالات پرداخته‌ایم.

  • از کجا بخرید : هزینه‌ی مانی اوردر و محل مناسبی که بتوان راحت از آن خریداری کرد، می‌تواند دو مسئله‌ی مهم باشد و بانک‌ می‌تواند در این مورد گزینه‌ی مناسبی باشد.
  • حداکثر میزان پرداخت با مانی اوردر : پرداخت با مانی اوردر دارای محدودیت می‌باشد، بنابراین در صورت نیاز به مبالغ بیشتر برای پرداخت، باید مانی اوردر دیگری تهیه کنید.
  • رسید خود را نگه دارید : رسید شما به منزله تائید ارسال پول توسط شما می‌باشد پس آن را نزد خود نگه دارید.
مانی اوردر (Money Order)
مانی اوردر (Money Order)

مرحله‌ی دوم : پرکردن مانی اوردر

مبلغ پرداختی بر روی برگه‌ی مانی اوردر نوشته شده است، شما کافیست اطلاعات خواسته شده را وارد نمائید و آن را امضا کنید. این اطلاعات شامل : نام و نام خانوادگی، آدرس و … می‌باشد.

مرحله‌ی سوم : انجام پرداخت

به محض اینکه برگه‌ی مانی اودرد را پر کردید زمان پرداخت فرا می‌رسد. بر خلاف ارسال پول نقد، ارسال مانی اوردر از امنیت کامل برخوردار است. فقط حتما این نکته را در نظر داشته باشید که رسید آن را نزد خود نگهداری کنید.

به این ترتیب شما می‌توانید با امنیت کامل پرداخت با مانی اوردر را به همین سادگی انجام دهید.

پست های مرتبط
E-NUM و راهنمای کار با آن برای انتقال درحساب های وب مانی
E-NUM

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت بیشتر بخوانید

unlock کردن آیفون در کمترین زمان ممکن با چند کلیک ساده
unlock کردن آیفون

آیفون کمپانی محبوب آمریکایی که تمامی مردم دنیا شیفته ی خود کرده است. بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا فعالیت بیشتر بخوانید

خدمات اول پرداخت

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ، ثبت نام آزمون های دانشجویی ، پرداخت هزینه هاست، شارژ حساب وب مانی،فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

امتیاز 5/5 - از 5 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید