آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا و

لاتاری آمریکا چیست؟ | همه چیز در مورد لاتاری

زمان مطالعه 3 دقیقه

یکی از ساده‌ترین تعریف‌های که می‌توانیم برای لاتاری بیان کنیم این است که لاتاری به برنامه قرعه کشی آمریکا گفته می‌شود و افرادی که در این برنامه برنده می‌شوند می‌تواند گرین کارت آمریکا بگیرند و اجازه اقامت دائمی داشته باشند.

لازم است بدانید که یکی از معیارهای که مشخص می‌شود چه کشورهای حق شرکت در لاتاری را دارند و چه کشورهای نمی‌توانند شرکت کنند به میزان مهاجرانی بستگی دارد که در ایالات متحده حضور دارند.

گرین کارت یک مجوز برای اقامت دائم در کشور مورد نظر است. گرین کارت به شما حق قانونی کار و زندگی دائمی را می‌دهد. دارندگان گرین کارت از خدمات بهداشتی، تحصیلی و بسیاری دیگر مزایا برخوردار می‌گردند و همچنین می‌توانند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا به آمریکا رفت و آمد کند. دولت آمریکا همه ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵,۰۰۰ نفر از سراسر دنیا گرین کارت رایگان اعطا می‌کند. در صورتی که در این قرعه کشی برنده شوید، می‌توانید به همراه خانواده‌تان به طور دائمی در آمریکا اقامت داشته و کار کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری آمریکا

شرایط ثبت نام برای هر فرد حداقل داشتن دیپلم ۱۲ ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) یا داشتن دو سال سابقه‌ی کار در پنج سال گذشته است. لازم به ذکر است که این شغل باید نیاز به حداقل دو سال آموزش یا تجربه را داشته باشد. این شغل بایستی در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده در لیست JOB ZONE 4 و البته با امتیاز SVP 7 باشد. مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و …. 

زمان و سایت ثبت نام لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام برای لاتاری آمریکا معمولا از اواسط یا اوایل ماه مهر تا اوایل یا اواسط ماه آبان در سایت رسمی کنتاکی کونسولار امریکا www.dvlottery.state.gov انجام می‌گردد و هیچ سایت دیگری دارای اعتبار نمی‌باشد و هر شخصی باید از طریق این سایت ثبت نام کند. این وبسایت به زبان انگلیسی بوده و فقط یک ماه از سال برای ثبت نام باز است. در ثبت نام لاتاری آمریکا، فرم‌ها باید مطابق قوانین اداره مهاجرت و ملیت آمریکا تکمیل شوند.

لازم به ذکر است که ثبت نام در برنامه لاتاری امریکا کاملا رایگان می‌باشد. 

میزان تمکن مالی برای برنامه لاتاری در هنگام اخذ ویزا 

برنامه لاتاری آمریکا زمان

بر اساس دستور العمل های دولت ایالات متحده میزان خط فقر در این کشور در سال ۲۰۱۷ به صورت زیر است. 

تمامی ایالت‌های موجود در امریکا به جز ایالات آلاسکا و هاوایی میزان خط فقری بر اساس مقادیر زیر خواهند داشت که برندگان برنامه لاتاری می‌بایست ۲۵ درصد بیشتر از این مقدار در هنگام اخذ ویزا تمکن مالی یا ملکی داشته باشند.

میزان خط فقر در سال ۲۰۱۷ برای یک نفر برابر با ۱۲۰۶۰ دلار است که با احتساب ۲۵ درصد افزایش برای تمکن مالی این رقم به مقداری در حدود ۱۵۰۷۵ دلار برای یک نفر خواهد بود.

زمان ثبت نام و نتایج لاتاری

پاسخ این دو پرسش کار سختی نیست، هر ساله وزارت خارجه آمریکا در اوایل ماه اکتبر از طریق وبسایت خود اقدام به نام نویسی داوطلبان لاتاری می‌کند و پس از حدود یک ماه مدت زمان نام نویسی به اتمام می‌رسد و حدود ۷ ماه بعد در ماه می میلادی (اردیبهشت) هر سال اسامی نفرات برنده در قرعه کشی را از طریق همان وبسایت مجددا اعلام می‌کند.

بعد از اعلام نتایج افرادی که جز برندگان بوده‌اند باید اقدام به پیگیری پروسه مهاجرتی خود کنند. البته همه چیز آنقدرها هم که در اینجا نوشته شده ساده نیست و مواردی وجود دارد که این پروسه را سخت می‌کند، از جمله تعداد بالای شرکت کنندگان در برنامه ویزای تنوع فرهنگی کشور آمریکا است.

حالا که با لاتاری آمریکا آشنا شدید، لازم به ذکر است که مجموعه اول پرداخت، خدمات پرداخت هزینه وقت سفارت، پرداخت رزرواسیون بلیط هواپیما، پرداخت هزینه دانشگاه، پرداخت آزمون‌های بین‌المللی، تایید مدرک WES برای کاربران خود فراهم ساخته است.

امتیاز 5/5 - از 7 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT