تاریخچه وبمانی

برند وبمانی WEBMONEY از دو کلمه WEB و MONEY تشکیل شده است که به صورت تحت الفظی به معنای پول وبی یا پول اینترنتی است. وب مانی، در واقع سرویس انتقال پول جهانی در بستر فضای مجازی بوده که در سال 1998 میلادی در مسکو، راه اندازی شد و در مدت 16 سال اخیر، یکی از سرویس های مطمئن تبادل پول در فضای آنلاین به شمار می رود و مخاطبان بسیاری دارد. البته محبوبیت این سامانه به اندازه پی پال آمریکا نیست.

کاربران وب مانی

این سامانه مدعی است که تا سال 2016 میلادی، بیش از 31 میلیون کاربر در اقصی نقاط جهان از این سرویس استفاده کرده اند. خدمات وب مانی قبلا در روسیه ارایه می شد، اما اکنون مرزهایش به خارج از مرز های روسیه نیز گشوده شده و در 5 قاره جهان، از فعالیت این سامانه پرداخت مجازی استفاده می کنند.

مدارک لازم جهت افتتاح حساب وب مانی

برای انجام فعالیت در وب مانی، نیاز به حساب بانکی یا کارت اعتباری از نوع مستر یا ویزا کارت نیست. در واقع بستری که در وب مانی است، هم چون پی پال، شما را بی نیاز از کارت های اعتباری بانک های مختلف جهان برای تبادل پول می کند.

تراکنش های وب مانی

تراکنش هایی که در وب مانی انجام می شود ، از دو خاصیت برخوردار است که آن را متمایز می کند:

یکی این که برگشت ناپذیر است. یعنی این که خطایی در انجام آن و عدم انجام آن مشاهده نشده است.

دیگری این که بسیار امن است و کاربران و هویت دریافت کننده و انتقال دهنده وجه در آن قابل شناسایی نیست. همان طور که در دیگر سرویس های پرداخت مجازی ارزی، به خصوص در کارت های اعتباری بین المللی، هویت ها قابل شناسایی خواهد بود.

فرستنده و گیرنده دروبمانی

دو طرف معامله یعنی دریافت کننده و پرداخت کننده پول در وب مانی می توانند در صورت علاقه، هویت های دیجیتالی خود را پنهان کنند. این ظرفیت از نظرفنی در وی مانی گنجانده شده است. وب مانی انعطاف پذیری زیادی برای خدمت رسانی به مشتریان خود داشته و یکی از دلایل توسعه فعالیت های آن در چند سال اخیر، همین قابلیت خاص بوده است.

وبمانی
وبمانی

سایت های دارای درگاه وبمانی

بسیاری از سایت های خرید کالا و خدمات در اینترنت، درگاه وب مانی را در پرتال خود ارایه کرده و اکنون کاربران می توانند از خدمات وب مانی برای خرید از سایت های مشهور مانند علی اکسپرس یا ریسلو استفاده می کنند.

نرخ انتقال پول در وبمانی

در وب مانی می توان حداقل 1 سنت و حداکثر هر میزانی که دوست دارید انتقال دهید.

درصد کارمزد وب مانی برای کلیه تراکنش ها حدود هشت دهم درصد است. یعنی اگر بخواهید 1000 دلار به حساب وب مانی فردی پول را انتقال دهید، باید 1008 دلار انتقال دهید که 1000 دلار به دریافت کننده می رسد.

کیف پول های وبمانی

وب مانی دارای کیف پول های مختلف است. لذا اگر از یک کیف پول خود به کیف پول دیگری پول انتقال دهید، وب مانی کارمزدی از شما دریافت نخواهد کرد. برای آن که بتوانید از تراکنش وب مانی استفاده کنید و ارسال و پرداخت پول در این بستر را تجربه نمایید، می بایست کیف پول داشته باشید و این کیف پول را شارژ و فعال نمایید. هر تعداد کیف پولی که دوست دارید می توانید در این سیستم در اختیار داشته باشید.دقت داشته باشید که در صورتی که از کیف پول یورو خود بخواهید به کیف پول دلاری خود انتقال وجه دهید، این انتقال وجه با کارمزد انجام می پذیرد که اطلاعات تکمیلی را باید از سایت وب مانی دریافت کنید.

برای آن که بتوانید از تراکنش وب مانی استفاده کنید و ارسال و پرداخت پول در این بستر را تجربه نمایید، می بایست کیف پول داشته باشید و این کیف پول را شارژ وفعال نمایید. هر تعدادکیف پولی که دوست دارید می توانید در این سیستم در اختیار داشته باشید. دقت داشته باشید که در صورتی که از کیف پول یورو خود بخواهید به کیف پول دلاری خود انتقال وجه دهید، این انتقال وجه با کارمزد انجام می پذیرد که اطلاعات تکمیلی را باید از سایت وب مانی دریافت کنید.

وبمانی
وبمانی

خدمات اول پرداخت در زمینه وبمانی

سایت اول پرداخت با سابقه سال ها تجربه در زمینه پرداخت های آنلاین در خدمت شما عزیزان در زمینه افتتاح حساب وب مانی، شارژ حساب وب مانی ، خرید وب مانی نقد درامد شما از طریق وب مانی می باشد. افتتاح حساب وب مانی در سایت اول پرداخت با کمترین میزان هزینه و کوتاه ترین زمان ممکن صورت می کیرد. همچنین شما می توانید با ارایه پاسپورت، می توانید حساب خود را بدون هیچ گونه هزینه اضافی بصورت فرمال در اختیار داشت باشید که از نظر سقف تراکنش با حساب آلیاس تفاوت دارد.

دیدگاه اول

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید