پرداخت ویزا تاجیکستان

پرداخت ویزا تاجیکستان | پرداخت سفارت تاجیکستان

زمان مطالعه 3 دقیقه

کشور تاجیکستان که مهد تمدن‌های مهمی چون آمودریا بوده، در شمال افغانستان قرار دارد و دارای کوهستان‌های متعددی است. پایتخت کشور تاجیکستان، دوشنبه یکی از مقاصد نسبتا ارزان قیمت برای ایرانیان به حساب می‌آید و با توجه به فارسی زبان بودن این کشور، آن را به یکی از مقاصد گردگشری ایرانیان تبدیل کرده است. با توجه به همزبانی و نزدیکی فرهنگی واجتماعی و سرمایه گذاری های مهمی که در بخش توریسم این کشورانجام گرفته است، پیش بینی می شود در سالهای آینده نیز رشد خوبی به لحاظ تعداد مسافرت ایرانیان به کشور تاجیکستان انجام گیرد. برای پرداخت ویزا تاجیکستان می توانید از لینک زیر ثبت سفارش نمایید:

پرداخت ویزا تاجیکستان

پرداخت ویزا تاجیکستان

مراکز دیدنی تاجیکستان

از جمله دیدنی های این کشور زیبا که باعث جذب گردشگران زیادی به خود شده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. پارک رودکی
یکی از جذابترین دیدنی‌های دوشنبه، پارک رودکی است که در میدان اصلی شهر قرار داشته و مجسمه ی باشکوهی از این شاعر معروف در آن قرار دارد. در کنار این مجسمه، میله ی پرچمی قرار دارد که باعث جلوه گری آن از فرسنگ ها دورتر می شود.
2. موزه قوم شناسی تاجیکستان
دیدن این موزه باشکوه موجبات آشنایی گردشگران با فرهنگ، پوشاک و آداب و رسوم این کشور را مهیا کرده است. این موزه که در خیابان رودکی شهر دوشنبه قرار دارد، به زیبایی های این شهر افزوده است.
3. باغ وحش دوشنبه
این باغ وحش که در سال 1960 افتتاح شد، بیش از 600 حیوان مختلف را در خود جای داده است. بازدید از این مکان می تواند موجبات اشنایی گردشگران با حیوانات بومی تاجیکستان را مهیا کند. این موزه که در خیابان اسماعیل سامانی شهر دوشنبه قرار دارد، حیواناتی چون روباره، راکون، خرس سیاه و قهوه ای را در خود جای داده است.
4. بازار شاه منصور
بازار شاه منصور که با نام بازار سبز (Green Bazaar) نیز شناخته می‌شود، مکان بسیار خوبی برای آشنایی با مردم بومی و فرهنگ و آداب آنها به شمار می‌آید. انواع خوراکی‌های محلی، پوشاک، ادویه و سبزیجات محلی را می توان از این بازار تهیه کرد. بازار سبز از ساعت 9 تا 19 فعال بوده و در خیابان ناصر محمد قرار دارد.
5. باغ گیاه شناسی دوشنبه
این باغ گیاه شناسی با مساحت 30 هکتار در منطقه ی اسماعیل سامانی قرار دارد. بازدید از باغ در تعطیلات و آخر هفته ها، این فرصت را به گردشگران می دهد تا در نمایشگاه های گوناگوتی که برپا می شود و افراد محلی اقدام به فروش صنایع دستی می کنند، شرکت کرده و سوغاتی های جذابی تهیه کنند.

دریافت ویزای تاجیکستان

برای دریافت ویزای تاجیکستان دو روش مراجعه به سفارت تاجیکستان در تهران، ضلع شمالی کاخ نیاوران، خیابان شهید زینعلی، کوچه سوم، پلاک ۱۰ و درخواست ویزای الکترونیکی تاجیکستان وجود دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای حضوری تاجیکستان عبارتند از:

پرداخت ویزا تاجیکستان

پرداخت ویزا تاجیکستان

• برگه تکمیل شده درخواست ویزا
• دو عکس (به اندازه عکس های پاسپورت)
• پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه با حداقل دو صفحه خالی برای ویزا
• کپی رنگی اولین صفحه پاسپورت.
• برگه معرفی نامه از محل کار و یا از آژانس هواپیمایی .
• برای افراد زیر 16 سال، ارائه نامه از طرف والدین با مهر و امضای دفتر اسناد رسمی الزامی است

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
صدور ووچر پرفکت مانی