همانطور که می دانید جیمیل Gmail یکی از پرکاربردترین سرویس های ایمیل بوده و برای بسیاری از امور کاری، ضروری و فوق العاده مفید می باشد اما یکی از مسائل مهم برای استفاده از جی میل Gmail، مدیریت بر حافظه ذخیره سازی این برنامه است. گوگل به کاربران خود 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان ارائه می دهد که می توانند برای ذخیره سازی اطلاعات در Google Drive،‏ Gmail و Google Photos استفاده کنند. در این مقاله به آموزش پرداخت Google Drive می پردازیم.

پرداخت Google Drive (گوگل درایو)

در صورتی که ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات تکمیل شده باشد (یعنی ظرفیت 15 گیگابایتی جیمیل تکمیل شده باشد)، شاهد اتفاق افتادن یکی از موارد زیر خواهیم بود:

پرداخت Google Drive
پرداخت Google Drive

Gmail: جیمیل شما دیگر توانایی ارسال یا دریافت پیام نخواهد داشت لذا پیام‌هایی که برای شما ارسال شده، به فرستنده برگشت داده می شود.
Google Drive: دیگر امکان همگام‌سازی یا بارگذاری فایل جدید وجود نخواهد داشت و عملا Synchronization بین پوشه Google Drive رایانه و My Drive متوقف خواهد شد. البته امکان ایجاد سندهای Google وجود دارد، زیرا فضای ذخیره‌سازی را اشغال نمی‌کند.

Google Photos: امکان بارگزاری عکس ها با حجم واقعی و با کیفیت وجود نخواهد داشت.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

در صورتی که ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات تکمیل شده باشد و یا نیاز به افزایش ظرفیت بالاتر گوگل درایو داشته باشیم لازم است هزینه ای به صورت ماهانه و یا سالیانه پرداخت کنیم که هزینه آن با توجه به حجم درخواستی 100  گیگابایتی و 2 ترابایتی تغییر می کند.
پرداخت هزینه گوگل درایو

برای افزایش حجم گوگل درایو ( از 15 گیگ به 100 گیگ یا دو ترابایت) لازم است از سرویس های غیر رایگان گوگل استفاده کنیم. بدین منظور لازم است به صورت ماهانه یا سالانه مبلغی بابت دریافت حجم اضافی مورد نیاز، پرداخت کنیم.
برای مشاهده پلن های مختلف و انتخاب حجم های متفاوت گوگل درایو  وارد بخش Storage گوگل درایو شده و روی گزینه Buy Storage کلیک می کنیم.

پرداخت Google Drive
پرداخت Google Drive

دو پلن متفاوت 100 گیگ و 2 ترابایتی برای خرید وجود دارد که به دو شیوه پرداخت ماهانه و سالانه قابل تهیه می باشد. با کلیک روی هر پلن و برنامه پرداخت، به قسمت خرید آن منتقل خواهیم شد. هزینه افزایش حجم گوگل با توجه به کشوری که اکانت برای آن ساخته شده متفاوت است.

به طور کلی سه شیوه برای پرداخت هزینه افزایش حجم گوگل وجود دارد و شما می توانید پرداخت هزینه افزایش حجم جیمیل یا گوگل درایو خود را با خیال راحت به تیم اول پرداخت بسپارید.

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید