Adobe Dimension چیست

Adobe Dimension چیست ؟ طراحی 3D و ساخت موکاپ

زمان مطالعه 2 دقیقه

بسیاری از طراحان گرافیک و عکاس‌ها با فضای دو بعدی سر و کار دارند. اما با این حال خیلی از این افراد برای جذابیت بیشتر نیاز به استفاده از المان‌های سه بعدی در تصاویر دو بعدی مانند موکاپ‌ها هستند. برای رفع این خلاء، Adobe Dimension معرفی شد و ما در این مقاله توضیح خواهیم داد که Adobe Dimension چیست ؟

Adobe Dimension چیست ؟

در سال ۲۰۱۷ شرکت Adobe، محصولی را به بازار معرفی کرد که Adobe Dimension نام داشت. بنابر گفته شرکت Adobe، بسیاری از گرافیست‌ها برای کارهای خود یا ایجاد جلوه‌های بصری بهتر، نیاز داشتند که طراحی‌های سه بعدی را در فضای دو بعدی به‌کار برند. نرم افزارهای سه بعدی مانند Maya و 3D Max بیشتر نرم افزارهای پیچیده و تخصصی به شمار می‌روند که اگر گرافیستی بخواهد با آن کار کند یا باید دوره‌های طولانی این نرم افزار‌ها را ببیند یا اینکه وابسته به طراح سه بعدی خواهد بود.

در نتیجه نرم افزار Adobe Dimension معرفی شد که نه تنها این مشکل را تا حدودی رفع می‌کند، بلکه تطابق بهتری با دیگر نرم افزارهای ادوبی مانند فوتوشاپ یا لایت روم دارد.

آموزش Adobe Dimension چیست

با Adobe Dimension چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

همانطور که گفته شد هدف ساده سازی کار با ساختار‌های سه بعدی است. در نتیجه نمی‌توانید انتظار داشته باشید که بتوانید اشیا مختلف را مانند نرم افزارهای سه بعدی حرفه‌ای نظیر Maya و 3DS Max بسازید. برای رفع این مشکل شرکت ادوبی، ساختار‌های سه بعدی آماده و پر مصرف را برای استفاده در Adobe Dimension در سایت Adobe Stock در دسترس قرار می‌دهد.

  • ابتدا شما باید وارد سایت Adobe Stock شوید و روی بخش 3D Assets کلیک کنید. این بخش به سه بخش مجزا شامل 3D Models (اشیا سه بعدی شده)، 3D Lights (نور پردازی سه بعدی)، 3D Materials (بافت تصاویر سه بعدی) تقسیم می‌شود که مدل‌ها و اشکال مختلف را می‌توانید از بخش 3D Models دریافت کنید.

خرید Adobe Dimension چیست

پس از انتقال ساختار سه بعدی به Adobe Dimension، کارهای متنوعی را می‌توانید روی شکل اعمال کنید:

  • به مدل متریال و بافت بدهید.
  • عکس زمینه مناسب بگذارید.
  • مدل را بچرخانید و در زاویه مناسب برای رندرگیری تنظیم کنید.
  • نورهای محیطی را به مدل و عکس بتابانید.
  • متن‌ها یا تصاویری که قرار است مانند موکاپ عمل کنند را وارد کنید.

Adobe Dimension چیست نمونه

حال که متوجه شدید Adobe Dimension چیست و چه کاربردی دارد، همانطور که گفته شد، نیاز است مدلها را از Adobe Stock خریداری کنید، همچنین امکان خرید نور سه بعدی و متریال‌های متنوع هم وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت هزینه ارزی مجموعه اول پرداخت نیاز خود را از Adobe Stock تامین نمایید.

 

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی