بعضی از مواقع یک خدمت یا کالایی را می‌فروشید و خریدار از درگاه پرداخت الکترونیکی PayPal برای پرداخت وجه شما استفاده می‌کند و گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که پی پال این پرداخت را تا زمانی که از طرف خریدار مطمئن نشده است، نگه می‌دارد. یا به اصطلاح آن تراکنش را on hold می‌کند. اما نگه داشتن تراکنش به این معنا نیست که خطایی از جانب شما رخ داده است بلکه دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است پرداخت‌ها در پی پال on hold شوند. وقتی حساب کاربری تان را در معرض ریسک بالایی قرار می‌دهید، ممکن است حساب تان را غیرقابل دسترس کنید. در این مقاله با اول پرداخت همراه باشید تا به بررسی برخی از مهم ترین دلایل معلق شدن تراکنش‌ها در پی پال بپردازیم و همچنین نحوه مدیریت تراکنش on hold پی پال را برای شما بیان کنیم.

برخی از مهم ترین دلایل on hold شدن تراکنش ها در پی پال

1 on hold پی پال چیست و آشنایی با نحوه مدیریت این نوع تراکنش

۱. اگر شما یک فروشنده یا یک خریدار جدید با PayPal هستید به علت اینکه مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا برای یک فروشنده و یا یک خریدار، یک الگوی گردش مالی خوب ایجاد شود، ممکن است تراکنش مربوط به آن‌ها on hold شود.
۲. ممکن است شما جز آن دسته از فروشندگانی باشید که به کرّات بازخورد‌هایی از مشتریان داشته‌اید که نشانه نارضایتی آن‌ها بوده است.

۳. پرداختی که دریافت کرده‌اید، ممکن است برای یک الگوی فروش غیرعادی باشد. به عنوان مثال: شما ممکن است اقلامی با ریسک بالا مانند انواع بلیط، کارت‌های هدیه، یا بسته‌های مسافرتی را به فروش برسانید. لازم به توضیح است فعالیت فروش غیرمعمول می تواند شامل: افزایش فروش، تغییر در قیمت فروش متوسط یا تغییر در مدل کسب و کار باشد. که این عوامل در کنار یکدیگر می‌تواند منجر به on hold شدن تراکنش‌ها بشود.

۴. اگر شما در گذشته یک فروشنده غیر فعال بوده‌اید. یعنی برای مدت زمان کوتاهی چیزی نفروخته‌اید و بعد دوباره مجددا شروع به فروش کرده‌اید. در این صورت تبدیل به یک فروشنده غیر فعال شده‌اید.

۵. اگر شما یک حساب بانکی جدید افتتاح کرده باشید. به این معنا که شما از قبل یک حساب فعال داشته‌اید اما به تازگی حساب تازه دیگری افتتاح کرده‌اید که حساب جدید شما گردش مالی خوبی ندارد.

آنچه تا به این جا برای شما عنوان کردیم شامل مهم‌ترین مواردی بود که باعث on hold شدن تراکنش‌ها می‌شود. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌توان از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کرد.

اجتناب از تعلیق تراکنش‌ها

در حالی که هر کس در معرض خطر پرداخت PayPal است، راه‌هایی برای اطمینان از اینکه این اتفاق برای شما رخ ندهد وجود دارد. بیایید در مورد بعضی از راه‌هایی که می‌توانید از پرداخت هزینه‌های آینده جلوگیری کنید صحبت کنیم.

نحوه مدیریت تراکنش on hold پی پال و پیشگیری از آن

2 on hold پی پال چیست و آشنایی با نحوه مدیریت این نوع تراکنش

۱. اطلاعات مربوط به پیگیری تراکنش را با تأییدیه تحویل آن ارائه کنید. پرداخت شما باید ۳ روز پس از تأیید تحویل در دسترس باشد.

۲. سفارشات خود را پیگیری کنید و به سرعت با استفاده از یک سرویس تأیید ردیابی (Tracking confirmation) و تائید تحویل (Delivery confirmation)، سریعا ارسال کنید.

۳. با خریدار خود ارتباط برقرار کنید، به محض این که کالای مورد نظر خود را فروختید از رضایت مشتری خود اطمینان حاصل نمائید.

۴. حساب پی پال خود را وریفای کنید و اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مالی خود را update نگه دارید.

چه زمانی به پولتان دسترسی خواهید داشت؟

3 on hold پی پال چیست و آشنایی با نحوه مدیریت این نوع تراکنش

اگر هیچگونه مشکلی با سفارش شما وجود نداشته باشد، می‌توانید پول خود را ظرف مدت ۲۱ روز دریافت کنید. لازم به توضیح است با کمک متخصصان ما، این فرآیند را می‌توانید به ۳ روز کاهش دهید.

حال که با on hold پی پال آشنا شدید، می‌توانید از خدمات افتتاح حساب پی پال، خرید با پی پال و شارژ حساب پی پال سایت اول پرداخت افتاده کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید