۵ ارز برتر

معرفی ۵ ارز برتر با احتمال پامپ در هفته آخر دی ماه

زمان مطالعه 7 دقیقه

اگر قیمت بیت کوین به بالای 45500 دلار برسد، قیمت آلتکوین هایی مانند فانتوم (FTM)، نیر (NEAR) ،اتم (ATOM) و اف تی تی (FTT) می توانند در کوتاه مدت صعودی شوند. در این تحلیل به بررسی ۵ ارز برتر با احتمال پامپ می پردازیم.

۵ ارز برتر با احتمال پامپ

روند کاهشی بیت کوین (BTC) متوقف شده است و در حال تلاش برای بازیابی همراه با آلت کوین های منتخب است. برخی از معامله گران از فروش گسترده بیت کوین می ترسند.

داده ها حاکی از آن است که سرمایه گذاران نهادی حتی پس از سقوط اخیر ارزهای دیجیتال، خوشبین هستند. سرمایه گذاری کشتی کتی وود  6.93 میلیون سهم از خرید ویژه را خریداری کرد که با Circle، اپراتور اصلی ارز USDC و دومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار ادغام خواهد شد.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

یکی دیگر از نشانه‌های بلوغ بازارهای کریپتو این است که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به کاهش قیمت رمز ارزها پاسخ منفی نداده‌اند. گزارش اخیر DappRadar نشان می دهد که معاملات NFT در ده روز اول سال 2022، 11.90 میلیارد دلار بوده در حالی که در سه ماهه سوم 2021، 10.7 میلیارد دلار بوده است.

آیا شرایط بیت کوین بهبود می یابد و آلت کوین های ذکر شده را پامپ میکند؟ بیایید با مطالعه نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر این هفته این موضوع را متوجه شویم.

برای آگاهی از تغییرات لحظه ای نرخ و خرید و فروش بیش از 500 کوین و توکن به صفحه لیست قیمت ارز دیجیتال مراجعه کنید.

تحلیل بیت کوین (BTC)

گاوها تلاش می کنند تا قیمت بیت کوین را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (44415 دلار) در چند روز گذشته برسانند، اما نکته مثبت آن  این است که خریداران کف ها  را رها نکرده اند. این نشان می دهد که هر خریداری در هر شیب جزئی خرید می کند.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

اگر خریداران تلاش کنند که قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برده و در آن منطقه نگه دارند ، احتمالا  روند تغییر خواهد کرد. سپس جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (47987 دلار) برسد، که در آن منطقه خرس‌ها (فروشندگان) ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند. شکست و بسته شدن قیمت در بالاتر از این سطح مقاومت می تواند مسیر رالی را تا 52088 دلار باز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت نتواند از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر برود، نشان دهنده احساسات منفی بازار است و معامله‌گران در رالی می‌فروشند. سپس خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی 39600 دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند روند نزولی خود را افزایش دهد.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

خطوط میانگین های متحرک صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی نمودار 4 ساعته است. این نشان دهنده یک حرکت رنج در کوتاه مدت است. این جفت ارز ممکن است بین 39600 تا 45456 دلار باقی بماند.

شکست و بسته شدن در بالای 45456 دلار می تواند شرایط را به نفع گاوها تغییر دهد و نشان دهنده شروع صعود احتمالی به 52088 دلار باشد. از طرف دیگر، شکست و بسته شدن در زیر 39600 دلار می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

تحلیل نیر (NEAR)

توکن نیر (NEAR) روند صعودی قوی دارد. قیمت در 11 ژانویه (21 دی ماه) از بالاترین رکورد قبلی در 17.95 دلار شکست، که نشان می دهد روند صعودی دوباره شروع شده است. خرس‌ها قیمت را در 12 ژانویه (22 دی ماه) به زیر 17.95 دلار بازگرداندند، اما گاوها اقدام به خرید ارز NEAR در کف کردند و در 13 ژانویه (23 دی ماه) سطح را پس گرفتند.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

هر دو میانگین متحرک به سمت بالا در حرکت هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد هیچ مقاومتی در مسیر حرکت به سمت بالا وجود ندارد. اگر گاوها نگذارند که قیمت به زیر سطح شکست در 17.95 دلار سقوط کند، قیمت جفت ارز NEAR/USDT می تواند تا 25.44 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 17.95 دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا EMA 20 روزه (16.42 دلار) کاهش یابد. جهش از این سطح می تواند روند صعودی را دست نخورده نگه دارد، اما شکست شدن و بسته شدن در زیر آن نشان می دهد که معامله گران می خواهند از بازار خارج شوند. پس از آن قیمت این جفت ارز می تواند به 13 دلار کاهش یابد.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در منطقه میانگین متحرک 20 روزه پشتیبانی می شود. میانگین های متحرک صعودی و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که روند کوتاه مدت به نفع خریداران است.

اگر گاوها قیمت را به بالای 20.59 دلار برسانند، روند صعودی می تواند آغاز شود. سپس این جفت ارز می تواند به 22 دلار و بعداً به 25 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر 20-EMA کاهش یابد، نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت ممکن است سیو سود کنند. سپس این جفت ارز می تواند به 50-SMA سقوط کند. شکستن شدن و بسته شدن زیر این سطح حمایت نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر است.

اتم (ATOM)

اتم توکن شبکه کازماس در حال تلاش برای تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که بعد از یک شکست و بالاتر از مقاومت 44.80 دلار بسته شود.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

افزایش میانگین‌های متحرک و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که قیمت با کمترین مقاومت در حال صعود است. بسته شدن بالای 44.80 دلار می تواند دروازه ها را برای افزایش سطح روانی در 50 دلار و سپس به سمت هدف الگوی 69.42 دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت بالای سر خود عقب نشینی کند، جفت ATOM/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36 دلار) کاهش یابد که سطح کلیدی برای دفاع گاوها است. اگر قیمت از این سطح بازگردد، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت را به بالای مقاومت ذکر شده هدایت کنند و روند صعودی را از سر بگیرند.

شکست و بسته شدن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، اولین سیگنال نشان دهنده کاهش قدرت حرکت رو با بالاست. در ادامه این جفت می تواند به 32.90 دلار کاهش یابد.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت از الگوی مثلث متقارن خارج شده است و این به معنای رفع تردید خریداران است. خرس‌ها ممکن است سعی کنند از مقاومت بالای 44.80 دلار دفاع کنند، اما اگر شکست بخورند، جفت می‌تواند به هدف الگوی 51.19 دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر فروشندگان با موفقیت از مقاومت 44.80 دلار دفاع کنند، جفت می تواند تا 20-EMA سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا با افزایش فشار خرید ارز اتم موانع سر راه را برطرف کنند. این دیدگاه مثبت با یک شکست نفی شده و قیمت زیر 50-SMA بسته می شود.

فانتوم (FTM)

رمز ارز فانتوم (FTM) در یک روند صعودی قوی است. نمودار در چند روز گذشته یک معکوس  H وS را تشکیل داده است که با یک شکست کامل می شود و قیمت بالای 3.17 دلار بسته می شود.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

خرس‌ها ممکن است تلاش کنند تا رالی را در 3.48 دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، در مرحله بعد روند صعودی می‌تواند آغاز شود. حرکت صعودی می تواند ابتدا به 4 دلار برسد و بعداً به مسیر خود به سمت هدف الگوی 5.11 دلار ادامه دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت بالای سر خود عقب نشینی کند، فروشندگان تلاش خواهند کرد جفت FTM/USDT را به متحرک نمایی 20 روزه (2.62 دلار) بکشند. اگر قیمت از این سطح بالاتر برود، نشان دهنده این است که احساسات مثبت باقی مانده و معامله گران در حال خرید ارز فانتوم در کف هستند.

با این حال، شکست قیمت و بسته شدن زیر این حمایت، شروع اصلاحی عمیق‌تر تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (2.07 دلار) خواهد بود.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

خرس‌ها تلاش کردند تا قیمت را در 3.17 دلار متوقف کنند، اما گاوها برنامه‌های دیگری داشتند. آنها در نزول قیمت به 20-EMA خرید کردند و قیمت را به بالای مانع سربار رساندند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از سطح شکست حفظ کنند، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر فروشندگان قیمت را به زیر 3.17 دلار برسانند، این جفت می‌تواند تا 20-EMA سقوط کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکست و بسته شدن قیمت زیر آن می‌تواند نشان دهنده این باشد که شکست فعلی یک تله گاوی بوده است. سپس این جفت می تواند به 2.80 دلار و بعداً به 50-SMA کاهش یابد.

اف تی تی (FTT)

توکن شبکه FTX یعنی FTT در چند هفته گذشته در مرحله اصلاحی قوی بوده است. گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی در 14 ژانویه رساندند که نشانگر تغییر احتمالی روند بود.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی قرار دارند و RSI پس از ایجاد واگرایی مثبت به بالای 64 رسیده است. این امر نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت قیمت هستند. اگر قیمت بالاتر از خط روند نزولی حفظ شود، جفت FTT/USDT می تواند تا 53.50 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می دهد که این شکست یک تله گاوی بوده است. این امر می تواند قیمت را به 33.76 دلار کاهش دهد. شکست قیمت و بسته شدن آن زیر این حمایت می تواند راه را برای کاهش احتمالی تا 24 دلار باز کند.

۵ ارز برتر

۵ ارز برتر

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی کنج در حال سقوط (falling wedge) را نشان می دهد. خریداران قیمت را بالاتر از این الگو قرار دادند و همچنین مقاومت افقی را در 45.07 دلار کاهش دادند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان می دهد خریداران کنترل بازار را در دست دارند. اگر گاوها قیمت را بالای 45.07 دلار حفظ کنند، جفت می تواند حرکت خود را به سمت مقاومت روانی 50 دلار آغاز کند. اگر قیمت کاهش یابد و دوباره وارد کنج شود، این دیدگاه مثبت باطل می شود. چنین حرکتی نشان دهنده کاهش تقاضا در سطوح بالاتر است.

منبع: کوین تلگراف

امتیاز 5/5 - از 1 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

یک دیدگاه

  1. محمد گفت:

    اینکه همش ریخت

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت