جشنواره بزرگ اول پرداخت 🎉، تا پایان تابستان بدون پرداخت کارمزد تراکنش های خود را ثبت کنید 🎁

فریلنس (freelanc) چیست؟

قرارداد کارمُزدی یا حق‌الزحمه‌ای یا فری‌لنس، گونه‌ای قرارداد کاری است که بر پایهٔ آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دست‌مزدی مشخص را می‌دهد. کارمزد یا فریلنسر کسی است که سرویس‌ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می‌کند. آن‌ها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه‌ای دستمزد می‌گیرند و اساساً یک کسب و کار یک‌نفره است.

زمینه‌هایی که در آن فریلنسینگ رایج است عبارتند از: موسیقی، چاپ، نویسندگی، برنامه‌نویسی، عکاسی، روزنامه‌نگاری، آرایشگری، ویرایش، طراحی گرافیک، طراحی سایت، مشاوره، راهنمای تور، برخی فعالیت‌های مهندسی معماری.

عملکرد فریلنسرها با هم بسیار متفاوت است. بعضی از آن‌ها از مشتری می‌خواهند تا قرارداد امضا کند درحالی که بعضی دیگر کار را با یک موافقتنامه‌های شفاهی شروع می‌کنند. بعضی از فریلنسرها ممکن است هزینه کل پروژه را تخمین زده و بیعانه درخواست کنند. پرداخت به فریلنسرها نیز بسیار متفاوت است، فریلنسر ممکن است روزانه، ساعتی یا پروژه‌ای دستمزد بگیرد. یا به جای دریافت یک مبلغ مشخص بعضی از فریلنسرها از روش ارزش و قیمت‌گذاری مبتنی بر نتیجه کار برای مشتری استفاده می‌کنند. دریافت درصدی به صورت بیعانه. برای بعضی از پروژه‌های پیچیده به صورت فازبندی و در هنگام تحویل هر بخش از کار مبلغ آن قسمت را دریافت کنند.

داشتن حساب فریلنسر (freelancer) مناسب چه کسانی است؟

 

  • اگر قصد فعالیت بین المللی دارید و فقط از طریق یک کامپیوتر خانگی می خواهید این کار را انجام دهید، بهترین راه برای شما فعالیت در سایت های فریلنسری است.
  • در این دوره پیدا کردن کار ممکن است با مشکلات زیادی روبرو باشد.اما شما با فعالیت فریلنسری هر زمان که خواستید و هر چقدر که تمایل داشته باشید فعالیت میکنید.
  • بزرگترین مزیت فعالیت فریلنسری دستمزد دلاری است.

سوالات متداول

در واقع بیشترین سود ممکن است برای افرادی باشد که در ایران زندگی می کنند.به این دلیل که شما درآمد دلاری دارید و هزینه های شما به ریال محاسبه می شود و همینطور ممکن است برای فعالیت های خود نیاز به پرداخت لایسنس نیز نباشید.
بله ، در صورتی که شما شخصا پاسپورت داشته باشید حساب به نام خود شما باز می شود. فقط اینکه باید سن شما ۱8 سال تمام باشد. در صورتی که پاسپورت نداشتید باید پاسپورت یکی از آشنایان نزدیک که وکالت آن ها را در اختیار دارید را فراهم کنید. در صورتی که نتوانید اسکن پاسپورت خود و یا شخص مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید امکان افتتاح حساب توسط ما وجود ندارد.
افتتاح حساب ها بین 4 تا 7 روز کاری زمان میبرد.
هزینه افتتاح حساب فریلنسر از کشور امارات بسته به شرایط با پکیج های مختلفی ارائه میگردد که در قسمت خدمات ویژه سایت قابل انتخاب می باشد :
  • افتتاح حساب فریلنسر (freelancer) وریفای به نام شخص شما و یا یکی از آشنایان شما که دارای پاسپورت است وکالت آن را بر عهده دارید
  • اختصاص یک آدرس استیجاری خارج از کشور ( امارات ) جهت ارائه مدارک قبض آب / برق
  • صدور یک ویزا کارت فیزیکی یکساله برای وریفای حساب
  • ارائه ریموت برای فعالیت در اکانت فریلنسر
  • وریفای کامل هویتی و اقامتی حساب به نام شخص مورد نظر شما
  • افتتاح حساب پی پل جهت وریفای اکانت فریلنسر
  • اسکن پاسپورت خود یا شخصی که میخواهید حساب به نام او حساب باز شود. 
خیر ، کارت متصل شده به حساب یکبار شارژ می باشد و امکان شارژ یا تمدید مجدد آن وجود ندارد

رفع مسئولیت

به دلیل اینکه ما نمی توانیم کنترلی بر روی اکانت ها داشته باشیم و اینکه ممکن است از این اکانت ها کارهایی در جهت خلاف قوانین فریلنسر صورت پذیرد ما در قبال اکانت شما هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیریم. اما به مشتریانی که واقعا قصدی جز رفع نیازشان ندارند و کارهایشان را مطابق با قوانین فریلنسر انجام می دهند این اطمینان را می دهیم در صورتی که به نکات و توصیه هایی که هنگام تحویل اکانت به آنها گفته می شود عمل کنند هیچ گونه مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد. توجه کنید که لیمیت شدن اکانت شما میتواند دستی یا توسط ربات فریلنسر بصورت اتوماتیک صورت پذیرد که در هر دو حالت اگر خلافی از شما سر نزده باشد و فقط نیاز به ارائه مدارک جهت تاییدیه به فریلنسر باشد شما با خدماتی که در اختیارتان قرار داده می شود می توانید بدون هیچ دغدغه و استرسی اکانت خود را از لیمیت خارج کنید. اما از آنجایی که ممکن است فعالیت این اکانت ها %100 قانونی نباشد هیچ گونه تضمینی در این زمینه وجود ندارد.