برنامه ی دوره a-level

آشنایی با برنامه ی بین المللی دوره a-level و پرداخت هزینه آن

زمان مطالعه 3 دقیقه

برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، نیاز به داشتن مدارک بین المللی متفاوتی، بسته به کشور مقصد و سطح تحصیلی مورد نظر می‌باشد. مدت زمان زیادی است که برنامه‌ی بین المللی a-level به عنوان یک استاندار طلایی در سیستم آموزشی انگلستان شناخته می‌شود و در همه‌ی دانشگاه‌های انگلستان پذیرفته می‌شود. شرکت در این برنامه‌ی بین المللی برای دانش آموزانی است که مایل به ادامه‌ی تحصیل در مقاطع دانشگاهی در انگلستان هستند مناسب است. در ادامه با ما همراه شوید تا مطالب بیشتری را در مورد برنامه‌ی بین‌المللی دوره a-level آشنا کنیم.

درباره‌ی برنامه‌ی بین المللی a-level

این دوره برای متقاضیان تحصیل در انگلستان که بالای ۱۶ سال سن دارند و خواستار تحصیل در دوره‌های معتبر بین المللی برای ورود به بهترین دانشگاه‌های این کشور هستند، می‌باشد. در برنامه‌ی بین المللی a-level، متقاضیان سه الی چهار درس را می‌خوانند و هر چه نمره‌ای که کسب می‌کنند بیشتر باشد، شانس ورود آن‌ها به دانشگاه‌های معتبرتر و دارای رتبه‌ی بهتر در کشور انگلستان بیشتر می‌شود.

دانش آموزان پس از اخذ گواهینامه‌ی پایان دوره‌ی دهم، یعنی گواهینامه‌ی General Certificate Secondary Education برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باید در دوره‌ی دو ساله‌ی a-level شرکت کنند. پس از کسب نمره‌ی قابل قبول در پایان این دوره، می‌توانند به ادامه تحصیل بپردازند.

دوره‌های a-level به طور تخصصی در رشته‌های مختلف تحصیلی گروه بندی شده است و دانش آموزان بر اساس علایق خود و توانایی‌هایشان می‌توانند در این دوره‌ها ثبت نام و شرکت نمایند. 

شرایط شرکت در دوره‌ی بین المللی a-level

برنامه ی بین المللی دوره a-level

  • در روز شروع دوره، فرد متقاضی باید دارای حداقل ۱۶ سال سن باشد.
  • نمره‌ی ایلتس ۶ و یا حداقل ۵/۵ 
  • دارای سوابق تحصیلی قابل قبول
  • دوره‌ی بین المللی a-level دو سال به طول می‌انجامد و در سال اول از سپتامبر شروع می‌شود و تا جولای سال دوم ادامه دارد.

اگر برای شرکت در دوره‌ی a-level برنامه‌ی کامل این دوره را انتخاب کنید، سه یا چهار برنامه‌ی مطالعاتی a-level را می‌بایست پشت سر بگذارید. این دوره‌ها در کلاس‌های منظم با دانشجویان محلی برگزار می‌شود.

ملزومات و صلاحیت‌ها برای دوره‌ a-level

برنامه لیست دوره a-level

دوره‌ a-level توسط هیئت آزمون‌های خارجی ارزیابی می‌شود و پس از بررسی نتیجه، مدرک صلاحیت a-level به فرد شرکت کننده در دوره، اعطا می‌شود. علاوه بر این، برخی از دانشجویان نیز می‌بایست بر اساس ارزیابی دانشگاه‌های انگلستان، در صورت نیاز در دوره‌های ایلتس نیز شرکت کنند.

 این مدرک تحصیلی توسط تمامی دانشگاه‌های انگلستان به رسمیت شناخته شده است و همچنین یکی از معیارهای پذیرش برای دوره‌ی کارشناسی ارشد می ‌باشد.

به این ترتیب اگر علاقه‌مند به تحصیل در کشور انگلستان هستید، برای ثبت نام در دوره‌ی بین المللی a-level اقدام نمائید.

پرداخت هزینه‌ی ثبت نام دوره بین المللی a-level

اگر قصد ثبت نام در دوره a-level برای خود یا فرزندان خود را دارید، می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این مجموعه خدمات پرداخت ارزی برای دیگر امور از جمله رزرواسیون بلیط هواپیما، پرداخت هزینه اقامت‌گاه و خوابگاه و … به کاربران خود عرضه می‌کند.

 

امتیاز 5/5 - از 3 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT