درآمد پرستاران در کشورهای خارجی

درآمد پرستاران در کشورهای خارجی با بالاترین مزایا و حقوق کدامند؟

زمان مطالعه 4 دقیقه

علاقه‌مندان به تحصیل و کار در کشورهای خارجی بسیار زیاد هستند و می‌توان گفت تقریبا بیش از نیمی از دانشجویان رویای ادامه تحصیل در خارج را در سر می‌پرورانند و نیمی دیگر نیز به کار و فعالیت در کشوری دیگر می‌اندیشند. امروزه پرستاران زیادی در کشورهای خارجی برای مهاجرت کاری پذیرفته می‌شوند؛ سوال این است که  درآمد پرستاران در کشورهای خارجی به چه صورت است و بهترین حقوق را کدام کشورها می‌پردازند؟

اما آن‌ها قبل از هر چیز باید به این فکر کنند که چگونه می‌توانند برای کار در خارج از کشور خود را آماده کنند، در مورد ویزای کار و پیدا کردن کار مناسب با آن اطلاعات کافی داشته باشند و یا اگر با هدف ادامه تحصیل سفر می‌کنند، باید بدانند که بهترین شهرها برای تحصیل کدامند. در میان فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف، پرستاران نیز بسیار مایلند که برای کار به خارج از کشور مهاجرت کنند.

درآمد پرستاران در کشورهای خارجی با بالاترین مزایا

درآمد پرستاران در کشورهای خارجی بهترین

یکی از مزیت های شغل پرستاری این است که همیشه تقاضا برای استخدام نیروی پرستار وجود دارد و اگر شما در رشته‌ی پرستاری تحصیل کرده‌اید و یا مهارت‌های لازم دراین زمینه را دارید، می‌توانید برای کار در بسیاری از کشورها تقاضا بدهید. امروزه آزمون‌ زبان PTE و آزمون پرومتریک پرستاری در ایران برای مهاجرت بسیار محبوب شده است. اما برخی از کشورها درآمد بالایی برای پرستاران در نظر گرفته اند که خوب است ان ها را بشناسید.

۱) نیوزلند

در حال حاضر کشور نیوزیلند  یکی از بهترین مقصد‌ها برای مهاجران انگلیسی زبان است، به خصوص در بخش مراقبت‌های بهداشتی که پزشکان نیز می‌توانند حقوق قابل توجهی در این کشور کسب کنند. این کشور دارای سیستم بهداشتی و درمانی عمومی و خصوصی است که متناوب با هر سال به عنوان یکی از بهترین‌های جهان رتبه بندی می‌شود.

کشور نیوزلند از جمله بهترین کشورها با درآمد بالا برای پرستاران است و به طور کلی حقوق در نیوزیلند چشمگیر است و این نشان دهنده کیفیت بالای زندگی در آنجا است و کسانی که در صنایع مهم و اصلی مهارت دارند، می توانند درآمد بسیار خوبی کنند. به عنوان مثال ، متوسط درامد سالانه برای یک پرستاران 56318 دلار آمریکا است.

۲) جمهوری ایرلند

ایرلند در دهه‌های اخیر مقصد محبوب پرستاران انگلیسی زبان بوده است و جز کشورهای با درآمد بالا برای پرستاران به حساب می‌آید. این کشور به طور سنتی به فعالیت در زمینه تولیدات کشاورزی وابسته است. اما با متوسط حقوق 57663 دلار آمریکا، پرستاران را می‌توانند در این کشور به راحتی زندگی کنند. آنها همچنین می‌توانند در بخش دولتی با بودجه دولتی مشغول به کار شوند یا تلاش کنند حتی در بخش خصوصی در حال رشد کشور درآمد بیشتری کسب کنند.

 

۳) سوئیس

درآمد پرستاران در کشورهای خارجی آلمان

کشور سوئیس از جمله کشورهای با درآمد بالا برای پرستاران است. متوسط درآمد برای یک پرستار ثبت نام شده در این کشور 58041 دلار آمریکا است، البته هزینه زندگی در سوئیس به طرز چشمگیری بالا است. برای کار در این کشور شما همچنین نیاز دارید که زبان بلد باشید و به آن مسلط باشید. پرستاران باید به یک زبان قوی آلمانی یا فرانسوی یا ایتالیایی بتوانند به خوبی صحبت کنند.

۴) هلند

هلند به عنوان یکی از پایدارترین پایه‌های اقتصادهای اتحادیه اروپا به حساب می‌آید. این کشور برای همه متخصصان بهداشت دارای شرایط بسیار ویژه است، در واقع سیستم بهداشت و درمان کشور هلند اغلب به عنوان بهترین در اروپا شناخته می‌شود. مطابق با استانداردهای بالای آن، پرستاران می‌توانند انتظار داشته باشند که به طور متوسط حدود 60253 دلار آمریکا درآمد کسب کنند، اگر چه با وجود بسیاری از اتباع هلندی که به زبان انگلیسی کامل صحبت می‌کنند، شما هنوز هم باید با زبان محلی آنجا دست و پنجه نرم کنید. به این ترتیب کشور هلند هم به عنوان کشورهای با درآمد بالا برای پرستاران محسوب می‌شود.

۵) نروژ

نروژ به دلیل پیشرفت اجتماعی و کیفیت بالای زندگی بسیار مشهور است و مجهز به سیستم بهداشت و درمان کارآمد و با عملکرد قوی است. پرستاران می‌توانند به طور متوسط 66647 دلار آمریکا در سال درآمد کسب کنند.

۶) استرالیا

استرالیا مکان مناسبی برای کسانی است که به دنبال ترکیب یک فرصت شغلی پردرآمد با یک زندگی آفتابی و آرام هستند. استرالیا با وجود وسعت جغرافیایی بسیار زیاد، دارای جمعیت نسبتاً کمی است. بنابراین، از خارج از کشور داوطلبان کار را به خوبی استقبال می‌کند. پرستاری یکی از حرفه‌هایی است که در استرالیا به خوبی پذیرفته می شود و سالانه حدود 72271 دلار آمریکا درآمد دارد و این کشور یکی از مقاصد محبوب برای پرستاران است.

توجه: در صورتی که به دنبال اقامت کاری رشته‌های پرستاری یا مراقبت‌های پزشکی‌ در کشورهای استرالیا یا نیوزلند هستید، نیاز به شرکت در آزمون زبان PTE می‌باشد. (برای اطلاعات بیشتر، مقاله آزمون PTE برای پرستاری دنبال کنید)

حالا که متوجه شدید درآمد پرستاران در کشورهای خارجی با بالاترین مزایا و حقوق کدامند، پیشنهاد می‌شود برای شرکت در آزمون‌هایی همچون PTE و Prometric، از خدمات پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

خدمات پرداخت آزمون‌های بین المللی

امتیاز 5/5 - از 4 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT