اقامت در کشور آمریکا

اقامت در آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این کشور

زمان مطالعه 3 دقیقه

اقامت در آمریکا برای افرادی که به دنبال مهاجرت به کشورهای پیشرفته هستند، هدف ایده الی به نظر می رشد. کشور آمریکا با ۹٫۸ میلیون کیلومتر مربع مساحت، چهارمین کشور بزرگ جهان است. اما از لحاظ اقنصادی کشور اول جهان می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت آمریکا هستند. اقامت در آمریکا به شیوه های مختلفی امکان پذیر است. از بین این شیوه ها، اخذ اقامت آمریکا با سرمایه گذاری و اقامت تحصیلی آمریکا محبوب ترین می باشند. اگر به دنبال دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری هستید در این مقاله همراه ما باشید.

شرایط اقامت در آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اقامت در آمریکا به ۶ صورت کلی امکان پذیر است. این روش ها به صورت زیر هستند:

  • اقامت آمریکا از طریق کار
  • اقامت تحصیلی آمریکا
  • پناهندگی
  • ویزای ازدواج آمریکا
  • اقامت سرمایه گذاری آمریکا
  • اقامت با تولد در آمریکا

این روش های نام برده هر کدام شامل چند ویزای جداگانه هستند. علی رغم راه های مختلفی که برای اخذ اقامت امریکا وجود دارد، اخذ ویزای کشور آمریکا و اقامت دائم در آمریکا، بسیار وقت گیر و دشوار می باشد. این قضیه به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان اخذ اقامت دائم آمریکا می باشد. این کشور با توجه به پیشرفتی که در  اقتصاد، تکنولوژی، هنر و غیره دارد، مقصد مورد علاقه ی مهاجران می باشد.

البته این تنها دلیل نیست. همه می دانیم که چالش های دریافت اقامت در این کشور برای ایرانیان، حتی بیشتر هم می باشد. این روند بسیار حساس بوده و لازم است که کاملاً بدون خطا طی شود. یکی از مهم ترین مراحل وقت سفارت آمریکا و شیوه پرداخت اپلیکیشن فی می باشد. در ادامه به این دو مورد می پردازیم.

اقامت در کشور آمریکا
اقامت در کشور آمریکا

اقامت سرمایه گذاری آمریکا

یکی از ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا، ویزا EB5 نام دارد که در ایران به نام ویزای ۵۰۰ هزار دلاری معروف است. این ویزا به دو بخش سرمایه گذاری ۵۰۰ هزاری و یک میلیون دلاری تقسیم می شود. لازمه بعدی این ویزا استخدام حداقل ۱۰ آمریکایی می باشد. این ویزا به گرین کارت آمریکا ختم می گردد. مشکلی که این ویزا دارد، کلاهبرداری هایی است که برای اخذ این ویزا انجام می شود. به دلیل بالا بودن مبلغ پول مورد نیاز سرمایه گذاری و ریسک کلاهبرداری، این ویزا خیلی پرطرفدار نیست.

ویزای بعدی برای اقامت سرمایه گذاری آمریکا ویزای E2 می باشد. این ویزا به صورت سرمایه گذاری با شغل های موجود در آمریکاست. حداقل سرمایه مورد قبول برای این ویزا ۳۰۰ هزار دلار می باشد. ۱۵۰ هزار دلار این مبلغ برای سرمایه گذاری بایستی صرف شود و نصف باقی مانده در حساب بماند.

ویزای EB3 به ویزای پیشنهاد کاری معروف است. این ویزا از سوی کارفرماهای آمریکایی با اثبات داشتن شغل با درآمد کافی در ایران می باشد.

علی رغم دشواری های اخذ ویزای سرمایه گذاری در آمریکا، اگر روند آن به درستی اجرا شود، به اخذ گرین کارت آمریکا می انجامد.

اقامت در کشور آمریکا
اقامت در کشور آمریکا

وقت سفارت آمریکا

برای دریافت ویزا و اخذ اقامت آمریکا نیاز به مراجعه به سفارت این کشور می باشد. از آن جایی که این کشور در ایران سفارت ندارد، باید به سفارت آمریکا در کشور های همسایه مراجعه کنید. برای وقت سفارت آمریکا می توانید از خدمات اول پرداخت بهره ببرید. تعیین وقت سفارت به پرداخت هزینه آن وابسته است. یعنی تا زمانی که هزینه سفارت را پرداخت نکنید، وقت مراجعه برای شما تعیین نمی شود.

پرداخت وقت سفارت آمریکا از طریق کردیت کارت های مختلف، مثل ویزا کارت یا مستر کارت امکان پذیر است. همچنین امکان پرداخت نقدی در سفارت نیز وجود دارد. در صورتی که هیچ یک از روش ها برای شما مورد قبول نیست می توانید از خدمات ارزی اول پرداخت بهره ببرید.

اخذ اقامت آمریکا تنها به صورت اقامت سرمایه گذاری آمریکا امکان پذیر نمی باشد. بلکه روش های دیگری نیز وجود دارند. اگر چه اقامت آمریکا با سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین راه ها برای دستیابی به گرین کارت آمریکا می باشد. با شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در وبلاگ اول پرداخت آشنا شوید

امتیاز 5/5 - از 5 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT