بسیاری از دانشجویان برای دنبال کردن اهداف خود و حضور در مجامع جهانی، به‌دنبال فرصت بیشتری جهت تحصیل در خارج از کشور هستند و از فرصت مناسب استفاده می‌کنند تا به این هدف دست پیدا کنند. دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور و اپلای کردن، چندین راه پیش روی خود دارند و یکی از آن‌ها، کسب مهارت و مدرک در آزمون‌های بین المللی زبان است. شما باید ثبت نام در آزمون های بین المللی می‌توانید به اهداف خود نزدیک‌تر شده و سریع‌تر این مسیر را طی کنید. در این مقاله به معرفی انواع آزمون بین المللی می پردازیم.

انواع آزمون بین المللی

آزمون‌های مختلفی وجود دارد که دانشجویان برای ورود به رشته و کشور مورد نظر خود می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. برخی از محبوب‌ترین آن‌ها، تافل، آیلتس، GRE، GMAT و SAT هستند. این آزمون‌ها برای پذیرش در دانشگاه‌اه و کالج‌های معتبر در کشورهای مختلف مورد نیاز است و گاهی اوقات هم ممکن است که نیاز به شرکت در ترکیبی از این آزمون‌ها داشته باشید. آزمون‌های خاص دیگری هم وجود دارد که شما می‌توانید برحسب سیستم آموزشی کشور مورد نظر، آن‌ها را دنبال کرده و به اهداف خود دست پیدا کنید. در ادامه به این آزمون‌ها پرداخته و در مورد هر کدام توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. شما برای شرکت و ثبت نام در آزمون بین المللی زبان، می‌توانید از راهکارهای مختلف استفاده کنید.

آزمون GMAT

GMAT به آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیلی گفته می‌شود که به‌طور خاص برای کسانی که علاقه‌مند به درخواست برای برنامه‌های کارشناسی ارشد MBA یا مدیریت کسب و کار هستند، در نظر گرفته شده است. این یک آزمون معتبر و قابل اعتماد برای عملکرد تحصیلی شما در کلاس‌های درس مدیریت فارغ التحصیل امروزی است. این آزمون براساس استعداد و توانایی شما تنظیم شده است و تنها به دانش‌تان اختصاص پیدا نمی‌کند. بیش از ۵۴۰۰ برنامه ارائه شده توسط بیش از ۱۵۰۰ موسسه در بیش از ۱۱۰ کشور، از آزمون GMAT به‌عنوان یک معیار انتخاب استفاده می‌کنند. با پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون های بین المللی و کسب نمره قبلی، می‌توانید توسط کشورهایی مانند هند، انگلستان، ایالات متحده، کانادا، استرالیا و کشورهای دیگر پذیرفته شوید.

ثبت نام آزمون GMAT

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

آزمون GRE

انواع آزمون بین المللی
انواع آزمون بین المللی

آزمون Graduate Record توسط دانشجویان متقاضی تحصیلات تکمیلی در کشورهای مختلف مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، استرالیا پ غیره انجام می‌شود. این آزمون توسط هزاران دانشگاه در سراسر جهان پذیرفته می‌شود. این آزمون توانایی‌های پایه دانشجو را در ریاضیات، خواندن و نوشتن مقاله‌ها سنجش می‌کند. شما با ثبت نام در آزمون بین المللی GRE و کسب نتایج خوب در آن، می‌توانید درخواست خودتان را همراه با ریز نمرات، توصیه نامه‌ها و مقاله بیانیه ارائه داده و به دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی منتقل شوید. ارزش این آزمون در کشور ما هم بسیار بالا است و علاقه‌مندان شاغل و دانشجو می‌توانند در کنار مهارت خود، در آزمون GRE هم به موفقیت برسند.

ثبت نام آزمون GRE

آزمون آیلتس

آیلتس یا سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی، یک آزمون استاندارد مهارت انگلیسی است که توسط افراد غیر بومی که برای تحصیل، کار یا زندگی به کشورهای انگلیس زبان می‌روند، توصیه شده است. با پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون های بین المللی می‌توانید از مهارت خود در کسب نتایج بهتر برای این آزمون استفاده کرده و شانس خود را برای حضور در دانشگاه‌های سراسر جهان امتحان کنید. آیلتس به‌طور مشترک متعلق به آیلتس استرالیا، شورای بریتانیا و آزمون ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج است. این آزمون توسط بیش از ۹ هزار سازمان در سراسر جهان، از جمله موسسات آموزشی، کارفرمایان، دولت‌ها و نهادهای حرفه‌ای به رسمیت شناخته می‌شود. با ثبت نام در آزمون آیلتس می‌توانید به دو نوع آزمون آیلتس دسترسی داشته باشید که یکی جنرال بوده و دیگری آکادمیک نام دارد.

ثبت نام آزمون آیلتس

مراحل آزمون آیلتس

اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، بهتر است که با چند نکته جالب پیرامون شیوه برگزاری آزمون آشنا شوید. آزمون آیلتس در کل چهار مرحله دارد که از صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن تشکیل یافته است. این چهار مهارت اصلی به شیوه‌های مختلف در نوع عمومی و آکادمیک حضور دارند، اما بخش صحبت کردن و گوش دادن در هر دوی این آزمون‌ها یکسان است. آزمون مربوط به خواندن و نوشتن هم کاملا متفاوت از همدیگر برگزار خواهد شد. در آزمون گوش دادن یا Listening، باید در عرض ۳۰ دقیقه به ۴۰ سوال پاسخ دهید. این سوالات در چهار بخش تنظیم شده است. در بخش اول، مکالمه‌ای بین دو یا چند نفر را خواهید داشت که ممکن است شامل موضوعات اجتماعی باشد.

بخش دوم آزمون، حداقل شامل ۴ نفر است و کنفرانسی را می‌بینیم که موضوعات دانشگاهی هم در آن وجود خواهد داشت. بخش دوم آزمون هم مکالمه یا همان Speaking نام دارد. این آزمون گفتار رو در روی شما را تست خواهد کرد و باید تسلط کافی روی این موضوع داشته باشید. زمان این بخش در کل ۱۱ الی ۱۴ دقیقه است و در بخش اول، باید به یک سری سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایق خود پاسخ دهید. توجه داشته باشید که تنها ۴ الی ۵ دقیقه برای صحبت در مورد همه این موارد وقت خواهید داشت.

آزمون Reading آیلتس

در بخش دوم، ۲ دقیقه به شما زمان داده می‌شود تا در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود، صحبت کنیم. در نهایت به بخش سوم می‌رسیم که قرار است با مصاحبه‌گر صحبت کنید. او ۴ الی ۵ دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت و ارتباط آن هم دقیقا به موضوعی خواهد بود که در بخش دوم به آن پرداخته بودید. با ثبت نام در آزمون های بین المللی آیلتس، می‌توانید همه این مراحل را گذرانده و به بخش خواندن یا همان Reading برسید که در هر کدام از بخش‌های آکادمیک و عمومی دارای ۴۰ سوال خواهد بود. در بخش اول، سوالاتی در زمینه امور روزمره می‌بینیم و بخش دوم هم مربوط به جزوه‌های آموزشی، کسب و کارهای تجاری و قراردادهایی است که بسته می‌شوند.

شما در بخش سوم هم یک متن عمومی بلند می‌بینید که باید به سوالات آن پاسخ دهید. در کل هم ۶۰ دقیقه زمان برای این بخش اختصاص داده شده است. در آزمون آکادمیک Reading، شرایط کمی متفاوت‌تر است. متون در این بخش علمی خواهند بود و با نوشتار استدلال گونه طرف هستید. اگر متون حاوی یک سری لغات اختصاصی و فنی باشند، یک لغت نامه هم به شما داده می‌شود. باز هم در این بخش ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت تا پاسخ تمام سوالات را وارد کنید.

پست های مرتبط
رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در سال 2018
رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. برای اینکه بتوانید بیشتر بخوانید

CV یا رزومه حرفه ای را چگونه بنویسیم و در کجا استفاده کنیم
CV یا رزومه

CV یا رزومه چیست؟ حتما برای شما هم پیش آمده است که در جریان استخدام در شرکت یا پذیرش در بیشتر بخوانید

آزمون Writing آیلتس

در نهایت به آزمون نوشتن یا همان Writing می‌رسیم. در آزمون عمومی آیلتس، باید در مورد دو موضوع مطلب خود را بنویسید. موضوع اول در زمینه کاری و نامه‌هایی است که سازمان‌های مختلف ممکن است به همدیگر ارسال کنند و بیشتر جنبه اداری دارد.

موضوع دوم این بخش هم از شما می‌خواهد که نظر خود را در مورد موضوع یک مسئله بیان کنید. هر دوی این بخش‌ها روی هم ۶۰ دقیقه از وقت شما را تشکیل خواهند داد. در آزمون آیلتس بخش آکادمیک، باید دو موضوع دریافت کرده و برای آن‌ها انشا بنویسید. احتمالا در بخش اول یک سری نمودارها و جدول‌ها به شما داده می‌شود و بخش دوم هم حاوی ۴۰ دقیقه نوشتار در مورد نظر موافق یا مخالف شما در مورد یک مسئله است.

آزمون LSAT

آزمون Law School Admission یک گزینه مربوط به فارغ التحصیلی است که توسط دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشکده‌های حقوق در کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا و غیره برگزار می‌شود. بخش‌های مختلف آزمون، توانایی‌هایی مانند مدیریت اطلاعات و توانایی استنتاج از آن، توانایی تفکر انتقادی، درک متون پیچیده و ارزیابی استدلال را ارزیابی خواهد کرد. این آزمون هم طرفداران خاص خودش را دارد، اما در ایران چندان رواج ندارد.

ثبت نام آزمون LSAT

آزمون تافل

با پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون بین المللی تافل، می‌توانید شانس حضور در دانشگاه‌های معتبر را بالا ببرید. تافل به آزمون زبان انگلیسی اشاره دارد که میزان مهارت داوطلبان زبان انگلیسی را ارزیابی می‌کند. از آن‌جایی که این آزمون یک آزمون معتبر و قابل اعتماد با سیستم نمره‌دهی بی طرفانه و عینی است، نتایج این آزمون تایید خواهد کرد که دانشجو دارای مهارت زبان انگلیسی لازم برای موفقیت در محیط آکادمیک است یا خیر. بیش از ۸۵۰۰ کالج، دانشگاه و آژانس در ۱۳۰ کشور جهان نمره تافل را می‌پذیرند. این آزمون در بیش از ۴۵۰۰ مرکز آزمون در ۱۸۰ کشور جهان اجرایی می‌شود. بیش از ۲۷ میلیون نفر هم از زمان شروع آن در سال ۱۹۶۴ در این آزمون شرکت کرده‌اند.

ثبت نام آزمون TOFEL

آزمون SAT

انواع آزمون بین المللی
انواع آزمون بین المللی

SAT توسط دانشجویانی که برای دوره‌های کارشناسی به ایالات متحده می‌روند، تدارک دیده شده است. هدف آزمون SAT ارائه یک نقطه داده مشترک به دانشگاه‌ها است که می‌توانند برای مقایسه متقاضیان از آن استفاده کنند. افسر هایی که پذیرش کالج نمرات آزمون استاندارد شده را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، در کنار آن به موارد دیگر هم توجه خواهند داشت. از این بین می‌توانیم به معدل دبیرستان، کلاس‌هایی که در دبیرستان گذرانده‌اید، توصیه نامه‌های معلمین یا مربیان، فعالیت‌های فوق برنامه، مصاحبه‌های پذیرش و مقالات شخصی اشاره کنیم.

ثبت نام آزمون SAT

آزمون ACT

آزمون American College Testing هم که به اختصار ACT نامیده می‌شود، یک آزمون استاندارد است که توسط موسسه غیرانتفاعی ACT برای اطمینان از آمادگی یک دانش آموز دبیرستانی در کالج برگزار می‌شود. این آزمون رقیبی برای SAT محسوب می‌شود که در سال ۱۹۵۹ معرفی شده بود. این دو آزمون به‌خوبی می‌توانند مهارت فرد مورد نظر را ارزیابی کرده و میزان آمادگی دانش آموز را تحلیل کنند. چارچوب اتخاذ شده برای دستیابی به آن هدف هم کاملا مشخص است و از ۵ سال گذشته، هر دو آزمون ACT و SAT تقریبا در تمام دانشگاه‌های بزرگ برای پذیرش در مقطع کارشناسی ایالات متحده در نظر گرفته می‌شوند.

ثبت نام آزمون ACT

آزمون MCAT

انواع آزمون بین المللی
انواع آزمون بین المللی

ثبت نام در آزمون های بین المللی MCAT این امکان را فراهم می‌کند که برای ورود به رشته پزشکی در ایالات متحده، مشکلی نداشته باشید. MCAT یک آزمون چند گزینه‌ای است که برای ارزیابی استعداد در نظر گرفته شده است و به موضوعات مرتبط با این رشته خواهد پرداخت. MCAT یک حالت استاندارد و قابل اعتماد برای ارزیابی میلیون‌ها دانشجوی پزشکی است که هر ساله آرزوی تحصیل در ایالات متحده را دارند. مانند هر تحصیل، این امکانات هزینه گرانی هم دارند. شما برای ثبت نام در آزمون بین المللی باید هزینه آن را به‌صورت دلاری یا یورویی پرداخت کنید و استفاده از ارز داخل کشور مانند ریال فایده‌ای نخواهد داشت.

ثبت نام آزمون MCAT

آزمون‌ها به‌صورت آنلاین برگزار می‌شوند و باید شرایط لازم را هم برای آزمون فراهم کند. هنگامی که بعد از ثبت نام در آزمون های بین المللی توانستید نمره خوبی کسب کنید و به کالج رویایی‌ خود راه پیدا کنید، هزینه‌های شهریه و محل زندگی خود را خارج از کشور پرداخت کرده و می‌توانید در کشور مورد نظر خود ساکن شوید. استفاده از سایت‌های واسط برای پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون بین المللی الزامی است و می‌توانید بدون استرس یا نگرانی خاصی، این هزینه را پرداخت کرده و در موعد مقرر در این آزمون شرکت کنید. فراموش نکنید که گاهی اوقات مصاحبه هم در دانشگاه‌های مختلف خواهیم داشت و برای تکمیل روند پذیرش خود باید در این مصاحبه‌ها شرکت کنید.

امتیاز 5/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید