دلایلی که در ادامه عنوان می شود مهمترین دلایلی هستند که چرا بیت کوین در حال حاضر تحت فشار شدید قرار دارد. قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، به 43 هزار دلار سقوط کرده است. در حالی که این رمز ارز در حال تلاش برای بهبود است  آلت کوین ها شکست سخت‌تری را پشت سر گذاشته‌اند، به طوری که سولانا (SOL)، ترا (LUNA) و پولکادات (DOT) ضرر های دو رقمی را ثبت کردند.

دلایل سقوط امروز بیت کوین

در ادامه به 3 دلیل اصلی که منجر به سقوط قیمت بیت کوین و افت گسترده در لیست قیمت ارز دیجیتال شده است، اشاره میکنیم.

سقوط بازار سهام آمریکا پس از نشست فدرال رزرو 

تلاطم بازار پس از دقایقی از نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که بانک مرکزی می تواند نرخ بهره را در ماه مارس امسال افزایش دهد.

این خبر باعث شد که سهام ایالات متحده به شدت کاهش یابد. شاخص Nasdaq Composite متمرکز بر فناوری، که به دلیل همبستگی قوی خود با بیت کوین شناخته می شود، 3.34 درصد عقب نشینی کرد و در 15100 بسته شد. سهام Nvidia، AMD و Adobe بیش از 5 درصد کاهش یافت. میانگین صنعتی داوجونز و اس اند پی 500 نیز در قرمز بسته شدند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

تظاهرات در قزاقستان دومین مرکز بزرگ استخراج جهان

بیت کوین همچنین به دلیل موجی از اعتراضات در قزاقستان، دومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین، با باد مخالف دیگری در بخش استخراج ارز دیجیتال مواجه است. بر اساس گزارشات دولت این کشور برای سرکوب ناآرامی ها اینترنت سراسری را قطع کرد و ماینرهای محلی را مجبور کرد تجهیزات خود را خاموش کنند.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط Coinwarz، هش ریت شبکه اکنون پس از رسیدن به اوج ۲۲۹ EH/s در ۱ ژانویه به ۱۶۵ EH/s کاهش یافته است.

شکست بیت کوین به زیر سطح حمایت محوری

مارک نیوتن، مدیر عامل Fundstrat Global Advisors، خاطرنشان می کند که 45655 دلار یک سطح حمایتی مهم برای بیت کوین بود.

اکنون که این حمایت از دست رفته است، به نظر می رسد این ارز دیجیتال پرچمدار برای اولین بار از سپتامبر 2021 به زیر سطح 40000 دلار سقوط کند.

سقوط امروز بیت کوین
سقوط امروز بیت کوین

منبع: یوتودی

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید