دوره های آموزشی آکادمی خان (Khan Academy)

دوره های آموزشی آکادمی خان (Khan Academy) چیست؟

زمان مطالعه 3 دقیقه

آکادمی خان (Khan Academy) موسسه‌ای آموزشی است که با شعار آموزش رایگان در سطح جهانی پا به عرصه گذاشته است. در این مقاله با دوره های آموزشی آکادمی خان (Khan Academy) آشنا خواهید شد.

معرفی آکادمی خان (Khan Academy)

سلمان خان که موسس آکادمی خان است، ۳ مدرک تحصیلی از دانشگاه MIT در رشته‌های ریاضی، مهندس برق و علوم کامپیوتر دریافت کرده و پس از گذراندن دوره MBA در دانشکده کسب و کار هاروارد، اقدام به تأسیس این موسسه کرد.

آموزش‌های آکادمی خان به صورت ویدئوهایی در سایت یوتیوب در اختیار علاقمندان قرار می گیرند و شامل دوره‌های ریاضی، تاریخ، سلامت،امور مالی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، نجوم، کیهان شناسی، تعلیمات اجتماعی، تاریخ هنر، اقتصاد، موسیقی و علوم کامپیوتر می‌شوند. اکنون دوره های خان آکادمی به صورت کامل روی سایت آپدیت می‌شود.

دوره های آموزشی آکادمی خان

دوره های آموزشی آکادمی خان

هزاران مطلب آموزشی آکادمی خان توسط شرکت کنندگان و داوطلبان به زبان های دیگر هم ترجمه شده که زبان فارسی نیز از جمله آن ها است. اگر روی گزینه Course کلیک کنید، لیست گسترده‌ای از درس‌ها را مشاهده خواهید کرد. همچنین برخی دروس مانند ریاضیات و زبان هنر به ترتیب هر دوره مدرسه و دبیرستان تقسیم بندی شده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، مردم تمایل دارند تمام کارهایشان را به صورت یکجا انجام دهند و آن هم روی یک دستگاه با پردازش موبایلی مثل تبلت یا تلفن هوشمند در دسترس باشد. آموزش و یادگیری از هم ناگستتنی هستند و دانشگاه ها نیز با آنلاین شدن طی دهه اخیر، با این موج همراه شده اند. در این میان، آیپد همواره نقش مؤثر در آموش و یادگیری داشته است.

موسسه خان آکادمی یک موسسه غیر انتفاعی و عام المنفعه است که دوره‌ها به صورت رایگان برای افراد مختلف دنیا برگزار می‌شود. در واقع در سال ۲۰۰۸ این موسسه کار خود را شروع کرد و ابزار، ویدئوها و تمرین ها را آنلاین در اختیار داوطلبان می‌گذاشت. اگرچه آمادمی خان از سال ۲۰۱۲ دارای بیشترین سهم اپلیکیشن iOS بود، اما این اپلیکیشن تجربه کامل وبسایت را به کاربر ارائه نمی‌داد و دچار محدودیتهایی می‌شد.

اکنون اپلیکیشن خان آکادمی به طور کامل برای آیپد بازطراحی شده و تمام آنچه که در وبسایت خان آکادمی بود، در اینجا هم در دسترس است و شامل بیش از ۱۵۰ هزار تمرین آموزشی می‌شود. مت وال (Matt Whal) مدیر محصول خان آکادمی می‌گوید که با توجه به نقدهایی که از اپلیکیشن پیشین دریافت کردیم، پی بردیم اضافه کردن این تمرینات، همان چیزی است که کاربران خواستارش بودند.

امروزه اپلیکیشن آکادمی خان تنها به آوردن امکانات وب سایت خلاصه نمی‌شود. ویژگی‌های مخصوصی نیز برای اپلیکیشن در نظر گرفته شده‌اند تا تجربه کاربری آن را ارتقا ببخشند.

برای مثال در حل یک تمرین فیزیک، می‌توانید کاملاً با مسأله، ویدیوها و شکل‌های آن تعامل داشته باشید. قابلیت دیگری هم برای مسائل ریاضی در نظر گرفته شده که از آن با عنوان “راهنمایی دوستانه” یاد می‌شود. با توجه به عملکرد شما، تمرین هایی را در زمینه هایی که مشکل دارید، ارائه می‌کند. تمام این فرآیند به صورت هماهنگ در دسکتاپ ثبت می‌شود.

دیگر قابلیت‌های دوره های آموزشی آکادمی خان

دوره های آموزشی آکادمی خان رایگان

قابلیت دیگری که ویژه iPad طراحی شده، تشخیص دست خط است. با استفاده قابلیت Scratchpad می‌توانید به نت برداری و حل مسائل ریاضی بپردازید. با رسیدن به پاسخ درست، اپلیکیشن خودش جوابتان را تشخیص می‌دهد.

از دیگر قابلیت‌ها را، می‌توان طراحی اپلیکیشن خان آکادمی بر مبنای سرعت اشاره کرد و آن را سریع‌ترین راه دسترسی به اطلاعات سایت دانست. دسترسی به محتوا در نسخه پیشین گاهی تا هفت مرحله طول کشید اما حالا ما آن را به دو مرحله رسانده شده است.

دوره‌های آموزش آزمایشگاهی زیست، شیمی، فیزیک هم در کنار دوره‌های درسی در این سایت آموزش داده می‌شود.

حالا که متوجه شدید دوره های آموزشی آکادمی خان (Khan Academy) چیست، پیشنهاد می‌شود برای یادگیری مباحث همین حالا ثبت نام کنید. لازم به ذکر است که مجموعه اول پرداخت خدمات پرداخت‌های ارزی را به مشتریان خود ارایه می‌کند.

امتیاز 5/5 - از 2 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی