اگر به دنبال فضای ابری رایگان هستید، گزینه های عالی بسیاری وجود دارد. بسیاری از شرکت ها به شما اجازه می دهند که چندین گیگابایت را در فضای ابری ذخیره کنید و تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که یک حساب کاربری ایجاد کنید. ما پنج مورد از این شرکت ها که مورد علاقه خودمان است را گرد هم آورده ایم.

بهترین فضای ابری رایگان

ما انتخاب هایمان را بدون ترتیب خاصی گرد هم آورده ایم: همه آنها چیزی دارند که ارزش معرفی و بررسی دارد، از مجموعه ابزار عالی Google Drive گرفته تا ویژگی های امنیتی Sync.com. در هر مورد، به میزان فضای ذخیره سازی رایگان و همچنین موارد اضافی ارائه شده خواهیم پرداخت.

پست های مرتبط
معرفی سایت OpenSRS | خرید از سایت OpenSRS| پرداخت در OpenSRS
سایت OpenSRS

خرید و ثبت دامنه بین المللی از مهمترین گام‌های راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی است، اما در سال‌های اخیر بیشتر بخوانید

تخفیفات خرید از Namecheap به مناسبت هفته وبلاگ نویسان
تخفیفات خرید از Namecheap

وقت آن است که وب سایت خود را راه اندازی کنید، در حال حاضر می توانید از مزایای فروش گسترده بیشتر بخوانید

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا Dropbox در لیست ما قرار ندارد، که آنهم به این دلیل است که Dropbox فقط 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان ارائه می کند که مقدار زیادی نیست. همچنین iCloud اپل نیز در لیست ما وجود ندارد، با اینکه به طور سخاوتمندانه ای 5 گیگابایت ارائه می دهد، اما از آنجایی که این سرویس تنها برای افرادی که دستگاه های اپل دارند در نظر گرفته شده است ما در لیست خود از آن اسمی نبردیم – اگر دستگاه اپل نداشته باشید، اپل تنها 1 گیگابایت به شما ارائه می کند. ما احساس کردیم که منصفانه تر این است که انتخاب هایی را معرفی و بررسی کنیم که می توان در هر دستگاهی از آنها استفاده کرد.

همچنین توجه داشته باشید که در محاسبات خود آن میزان فضای ذخیره سازی که به عنوان پاداش از طریق انجام برخی اقدامات به دست می آورید را لحاظ نکرده ایم. برای مثال، pCloud به شما این امکان را می دهد تا 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان داشته باشید، مشروط بر اینکه دوستان خود را به این سرویس معرفی کنید. با این حال، میزان فضای ذخیره سازی پایه ای که یک شرکت می تواند ارائه دهد را فقط 2 گیگابایت در نظر گرفتیم که البته برای این لیست بسیار کم است. بر این اساس، زمانی که به اینچنین گزینه هایی برخورد کردیم به لیست خود اضافه کردیم.

فضای ابری Google Drive: پانزده گیگابایت

فضای ابری رایگان
فضای ابری رایگان

اولین انتخاب ما Google Drive است، زیرا به دلایل بسیار زیادی یک گزینه عالی است، که مهمترین دلیل آن 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی آن است که به سادگی با ایجاد یک حساب Google به صورت رایگان دریافت می کنید. همچنین یک آدرس Gmail و دسترسی به تمام محصولات Google مانند Google Docs، Sheets و Slides نیز در آن گنجانده شده است. این گزینه یک پکیج کامل از تمام ویژگی هاست، از جمله Google Photos – که متأسفانه، دیگر فضای ذخیره سازی نامحدود برای عکس ارائه نمی دهد. یعنی عکس هایی که ذخیره می کنید در همان محدودیت ۱۵ گیگابایتی Google Drive حساب می شوند.

البته مشکلاتی نیز دارد. از جمله اینکه یک حساب Google شما را هر کجا که بروید ردیابی می کند مگر اینکه از سیستم خارج شوید – یا از حالت ناشناس استفاده کنید – و حتی ممکن است لوکیشن شما را نیز ردیابی کند. با این حال، اگر با این قضیه کنترل کردن آن مشکلی ندارید، Google Drive یک گزینه بسیار عالی است زیرا به طور همزمان فضای ذخیره سازی زیاد و قابلیت های استفاده بسیار زیادی را ارائه می کند.

فضای ابری سایت Microsoft OneDrive:  پنج گیگابایت

فضای ابری رایگان
فضای ابری رایگان

گزینه بعدی ما یکی دیگر از غول های صنعت، یعنی OneDrive مایکروسافت است. مانند Google Drive، بخشی از مجموعه بزرگتری از برنامه ها است و شما از طریق یک حساب رایگان مایکروسافت به آن دسترسی خواهید داشت. اگر یک کامپیوتر ویندوزی دارید یا از سایر محصولات مایکروسافت از جمله Skype استفاده می کنید، از قبل OneDrive را دارید. با ثبت نام، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی از طریق OneDrive و همچنین دسترسی به تعدادی از برنامه های پکیج Office 365 برای شما فراهم می شود.

اما به طور کلی، ما برنامه های Google را نسبت به آنچه که مایکروسافت ارائه می دهد، بیشتر دوست داریم. بر اساس تجربه ما، برنامه های آفیس مبتنی بر وب مایکروسافت اغلب نسبت به Google کندتر عمل می کنند. علاوه بر این، OneDrive تنها یک سوم فضای ذخیره سازی گوگل را ارائه می دهد، بنابراین حتی با مقایسه این اعداد نیز گزینه OneDrive رد می شود.

سایت MEGA بیست گیگابایت برای سال اول

فضای ابری رایگان
فضای ابری رایگان

سومین گزینه ما MEGA است و همچنین گزینه ای است که بیشترین فضای ذخیره سازی را به صورت رایگان ارائه می دهد: 20 گیگابایت. حتی می توانید با انجام کارهای خاصی، مانند نصب اپلیکیشن های موبایل و دسکتاپ یا معرفی یک دوست، این فضا را بیشتر گسترش دهید، که هر کدام از این کارها 5 گیگابایت فضای اضافی برای شما ایجاد می کند. با این حال، این ذخیره سازی اضافی تنها یک سال برای شما دوام دارد، که اتفاق بسیار بدی است.

اگرچه MEGA هیچ برنامه ای مانند گوگل و مایکروسافت ارائه نمی دهد، اما امنیت بسیار بالاتری دارد. وقتی فایل هایتان را به فضای ابری ارسال می کنید، MEGA همه فایل های شما را رمزگذاری می کند، به این معنی که حتی اگر فایل هایتان ردیابی شوند، بازهم هیچکس نمی تواند محتوای داخل آن را ببیند. با این حال، شایان ذکر است که چند سال پیش، افزونه مرورگر MEGA هک شد و یک سری پسوردها دزدیده شدند، پس این شرکت سابقه امنیتی عالی و بدون نقصی نداشته است.

سایت IceDrive ده گیگابایت

فضای ابری رایگان
فضای ابری رایگان

IceDrive در بازار ذخیره سازی ابری تازه وارد است، اما به لطف امنیت بالا و مهمتر از آن، ارائه 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی به صورت رایگان، جایگاه ویژه ای به دست آورده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس ایمیل خود را برای ایجاد یک حساب کاربری ارائه دهید و همه امکانات آن به شما تعلق می گیرد. هیچ پیشنهاد ارجاعی مانند MEGA ندارد که فضای ذخیره را بیشتر کند، اما 10 گیگابایت هم چیز کمی نیست.

مانند MEGA، IceDrive یک سرویس بسیار امن است، اما دارای ویژگی های بسیار خوبی است که دیگر رقبای آن ندارند. به عنوان مثال، به شما این امکان را می دهد تا پیش نمایشی از فایل های رمزگذاری شده مشاهده کنید، که معمولاً این ویژگی برای سایر گزینه ها امکان پذیر نیست. که این کار را با رمزگشایی موقت فایل ها در انتهای کار شما انجام می دهد، و یک ترفند بسیار ساده اما کاربردی است. اگر این ویژگی نظرتان را به خود جلب کرده است، IceDrive انتخاب خوبی است.

سایت Sync.com پنج گیگابایت

فضای ابری رایگان
فضای ابری رایگان

ما این لیست را با معرفی و بررسی Sync.com، که یک ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری است که به امنیت فوق العاده خود افتخار می کند، به پایان می رسانیم – اگرچه بسیاری از عملکردهای پیشرفته آن در طرح رایگانش وجود ندارد. با 5 گیگابایت فضایی که ارائه می دهد، بیشتر به درد آشنایی با این سرویس قبل از خرید هر گونه طرح و اشتراکی می خورد – اگرچه مانند MEGA، می توانید با نصب برنامه و معرفی دوستان، فضای ذخیره سازی خود را افزایش دهید.

از آنجایی که اکثر بهترین ویژگی های Sync.com تا زمانی که طرح و اشتراکی نخرید، قفل هستند، طرح رایگانش آنقدرها هم خاص نیست. با این حال، 5 گیگابایت فضای رایگان که ارائه می دهد میزان بسیار مناسبی است و ویژگی های اشتراک گذاری ایمن Sync.com ممکن است برای گروهی از افراد که به دنبال جابجایی یک سری فایل حساس هستند، گزینه قابل بررسی و مناسبی باشد.

منبع : howtogeek

امتیاز 5/5 - از 4 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاه اول

  1. مگا به صورت اپلیکیشن هم امکان نصب روی گوشی موبایل رو داره
    من از مگا راضی هست .خیلی خوبه

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید