مدیرعامل شرکت تسلا، سرمایه ارزهای دیجیتال خود را افشا کرد. ۳۰ تیر کنفرانس B-Word برگزار شد که با افشاگری ها و اظهارات شگفت آور سه سرمایه گذار بزرگ بازار ارز دیجیتال ، به بحث اصلی این حوزه تبدیل شده است. در این کنفرانس بیشتر شاهد نگرش مثبت نسبت به بیت کوین و آینده بازار ارز دیجیتال بودیم. نقش بیت کوین در جامعه و سازگاری آن با محیط زیست نیز در این کنفرانس مورد بحث قرار گرفت. در این مقاله به بررسی خلاصه ای از کنفرانس The B Word می پردازیم.

کنفرانس The B Word

در کنفرانس آنلاین تحت عنوان “The B Word” ایلان ماسک اعلام کرد که او رمز ارزهای بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) و البته دوج کوین (DOGE) دارد. این کنفرانس همراه با حضور مدیرعامل توییتر، جک دورسی و مديرعامل آرک اینوست (Ark Invest) یعنی کتی وود برگزار شد.

صحبت های ایلان ماسک در کنفرانس The B Word

من BTC دارم، شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس هم دارند. من مقدار کمی ETH و ‌البته DOGE هم دارم.

ایلان ماسک باری دیگر به صحبت در مورد نگرانی های پیرامون قابلیت استفاده Bitcoin پرداخت. او گفت:

در مجموع من از بیت کوین و ایده ارزهای دیجیتال حمایت می کنم. اما همان طور که علناً گفتم، باید در مورد آن احتیاط کنیم، مخصوصاً BTC. استفاده از الگوی اثبات کار مصرف بیش از حدی دارد و برای محیط زیست خوب نیست. این ارز در حال گسترش است. قابلیت استفاده آن فعلا خیلی خوب نیست، اما پتانسیل زیادی دارد. 

پس از اتفاقات ماه های اخیر و اخبار مرتبط با این میلیاردر کار آفرین و پرچمدار رمز ارزها منتشر شد، انتظار می رفت که او در این کنفرانس، موضع خود را نسبت به بیت کوین بیشتر مشخص کند.

ایلان ماسک همچنین ابراز کرد که قصد فروش BTC خود را ندارد.

وی در بخشی از صحبت های خود گفت که پس از اینکه قیمت BTC به کمک شرکت تسلا بالا رفت، مصرف انرژی آن هم افزایش یافت که البته به دنبال ممنوعیت های ماینینگ در چین، این مصرف انرژی بیشتر به سمت انرژی سبز تمایل پیدا کرد.

ماسک حمایت از BTC را باری دیگر تایید کرد و ادعا کرد که او در جهش و ریزش قیمت Bitcoin به عنوان برترین رمز ارز، خود را دخیل نمی کند و ترجیح می دهد که این رمز ارز به موفقیت برسد چرا که بزرگترین هولدینگ آن است.

در بین صحبت های جک دورسی، مدیرعامل CEO هم حمایت های واضحی از Bitcoin شنیده شد. وی در این باره گفت که هدف اصلی بیت کوین، برقراری صلح جهانی است.

او همچنین اشاره کرد که تغییر نظام پولی دنیا می تواند به صلح جهانی هم منجر شود که این امر به وسیله BTC کاملاً ممکن است.

سخنان کتی وود درکنفرانس The B Word

کتی وود (Cathie Wood) هم در ابتدای صحبت های خود، به هزینه های بالای دستگاه نظارتی سیستم اقتصادی فعلی اشاره کرد که هزینه های چند تریلیون دلاری دارند و می توان به کمک BTC و رمز ارزها، چنین هزینه هایی را در سراسر جهان کاهش داد.

هنگامی که صحبت از تفاوت امنیت این سیستم های مالی شد، ایلان ماسک گفت در حال حاضر اکثر مردم از کارتهای اعتباری استفاده می کنند. اما همین که شما در رستوران یا اماکن دیگر رمز کارت خود را هنگام پرداخت در اختیار شخصی دیگر قرار می دهید، بسیار از امنیت آن می کاهد.

منبع: یو تودی – دی کریپت

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید