فضای میزبانی و هاستینگ از جمله مواردی است که در انتخاب آن باید بسیار دقت کرد چرا که تاثیرات مهمی در SEO سایت و جذب مشتری دارد. اهمیت انتخاب هاست مناسب یک سایت و مواردی که باید در نظر بگیرید را به طور دقیق در این مقاله بررسی می‌کنیم.

فضای میزبانی یکی از عوامل نامحسوس مؤثر بر کیفیت سئو سایت‌ها است. وقتی یک سایت روی یک سرور ضعیف مستقر باشد، در گام اول موجب ایجاد ابهامات و دوگانگی‌های زیادی بر سر شناسایی مشکلاتی خواهد شد که در مسیر بهینه شدن نتایج جستجوها و یا در مجموع عملکرد آن پدید خواهد آمد.

اهمیت انتخاب هاست مناسب یک سایت

پست های مرتبط
خرید از سایت siteground | پرداخت در siteground
خرید از سایت siteground

برای خرید یک هاست وردپرس انتخاب‌های فراوانی از Bluehost گرفته تا HostGator وجود دارد. پیشنهاد ما این است که هاستی بیشتر بخوانید

معرفی فضای ابری رایگان | بهترین Free Cloud Storage
فضای ابری رایگان

اگر به دنبال فضای ابری رایگان هستید، گزینه های عالی بسیاری وجود دارد. بسیاری از شرکت ها به شما اجازه بیشتر بخوانید

۱) پایداری سرور

به مدت زمان در دسترس بودن سایت در یک بازه زمانی مشخص Uptime یا پایداری سرور می‌گویند. از دسترس خارج شدن وب‌سایت می‌تواند خسارت و زیان‌های زیادی برای وب‌سایت‌ها به دنبال داشته باشد که یکی از آن‌ها کسب رتبه منفی در سئو است. Uptime کمتر از ۹۹٪‌ معمولاً قابل قبول نیست، این یعنی سایت شما در ۹۹٪‌ از بازه زمانی که بابت آن هزینه پرداخته‌اید باید در دسترس کامل باشد.

مواردی همچون ضعف سخت‌افزاری سرور، به روز نبودن نرم‌افزارها، نبود نیروی متخصص در مدیریت سرور، ضعف در زیرساخت‌های شبکه، حملات زیاد و گسترده به سرور و ضعف‌های امنیتی باعث می‌شود که شرکت ارایه دهند هاست نتواند پایداری سرور را برای مشتریانش تامین کند.

۲) سرعت سرور

سرعت سایت یکی از موارد مناقشه برانگیز بین توسعه‌دهندگان و ارائه‌دهنده‌های خدمات هاستینگ است، چرا که یک سایت هم به دلیل ضعف فنی در برنامه‌نویسی و هم به دلیل مشکلات سرور ممکن است سرعت کافی نداشته باشد. اگر سرعت سرور بد باشد، مشکلات برنامه نویسی قابل رویت نیست.

وقتی از یک شرکت مطمئن هاست با سرعت مناسب خریداری کنید، می‌توانید تمام توجه و تمرکز خودتان را بر روی افزیش سرعت سایت از طریق بهینه‌سازی کدها و محتوا معطوف سازید.

هاست مناسب یک سایت چیست

۳) فاصله جغرافیایی

یک راه ساده و اصولی برای بالابردن سرعت سایت، نزدیک کردن مکان یا موقعیت جغرافیایی سرور به محل استقرار کاربران است. در زمانی که الزاماً ناگزیر به انتخاب یک سرور در فاصله دور هستید، یک راه‌حل فناورانه می‌تواند این مشکل را حل کند که آن استفاده از سرورهای میانی محتوا یا همان CDN است.

۴) نرم افزارها و کنترل پنل به روز

پنل کاربری که برای مدیریت هاست در اختیار مدیریت سایت قرار می‌گیرد، یکی از گویاترین بخش‌ها در نشان دادن سطح فناوری‌هایی است که سرور از آن‌ها استفاده می‌کند. سرورها به لحاظ کار دائم و نوع خدمتی که ارائه می‌کنند، ملزم به استفاده از محصولات لایسنس‌دار از تمام نرم‌افزارها هستند و همین موضوع باعث می‌شود، برخی شرکت‌های هاستینگ محصولات خود را به روز نکنند که در نهایت به ضرر مشتریان تمام می‌شود.

۵) امنیت سرور

عمده ضعف امنیتی سرورها در مقابل هک، به عواملی مثل نیروی متخصص انسانی در حوزه امنیت و همچنین فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برمی‌گردد. این یکی از موضوعات فرعی اما مهم است، چرا که عدم توجه به آن ممکن است چندین ماه تلاش پیوسته برای بهینه‌سازی سایت را در مدت کوتاهی بی‌اثر کند (با از دست رفتن دسترسی سایت برای مدتی).

حالا که با اهمیت انتخاب هاست مناسب یک سایت آشنا شدید، پیشنهاد می‌شود که حتما از خدمات هاستینگ خارجی معتبر استفاده نمایید تا از هر لحاظ خیالتان راحت باشد. شما می‌توانید برای خرید هاست خارجی از خدمات مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

خدمات خرید هاست خارجی

امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید