به طور ساده پی پال یک سیستم پرداخت آنلاین است. افتتاح حساب در آن به شما اجازه انجام تراکنش‌های مالی مختلف را می‌دهد. خرید، ‌پرداخت، حواله‌ داخلی و خارجی پول انواع تراکنش‌های مالی در این سیستم پرداخت ارز هستند. آنچه باعث برتری پی پال نسبت به برخی از رقبای قدیمی خود شده، مجازی بودن تمام جوانب کار است. به این معنی که شما به کارت اعتباری فیزیکی نیاز ندارید. انواع حساب‌های پی پال شما، انجام تراکنش‌ها و کاربردهای مختلف آن در بستر فضای ایمنی هستند که پی پال برای کاربران خود فراهم کرده است. این ویژگی مهم پی پال است که در کنار کاربردهایش توجه کاربران را به خود جلب کرده است. در این پست به آموزش کامل استفاده از پی پال در ایران می پردازیم.

استفاده از پی پال در ایران

پرداخت در سایت‌های خارجی با پی پال

اگر شما هم برای خرید اقلامی از سایت‌های خارجی با مشکلاتی مواجه هستید، باید بگوییم که بسیاری از سایت‌های معتبر همچون Amazon و Ebay درگاهی در سایت‌های خود قرار داده‌اند. این درگاه برای افرادی که در پی پال حساب کاربری دارند، امکانی فراهم کرده که هزینه‌های سفارش‌های ثبت شده خود را به صورت آنلاین بپردازند.

خرید با پی پال

رزرو هتل خارجی با پی پال

برای رزرو هتل‌های خارجی و تسهیل سفر خود نیاز دارید که هزینه را با یک سیستم پرداخت آنلاین بپردازید. بسیاری از سایت‌های رزرو هتل خارجی درگاه پرداخت پی پال را دارند. در نتیجه شما با انواع حساب پی پال می‌توانید هزینه این سایت خارجی را بپردازید.

دریافت درآمد دلاری با پی پال 

افرادی که فریلنسری کار می‌کنند، می‌توانند برای شرکت‌های خارجی کار کنند. در عوض حقوق خود را از طریق حساب کاربری پی پال خود دریافت خواهند کرد.

نقد درآمد با پی پال

پرداخت حواله ارزی با paypal

استفاده از انواع حساب پی پال به شما اجازه می‌دهد که مبلغ مورد نظر خود را از از حسابی به حساب عضوی دیگر ارسال کنید. بدون اینکه دردسری در کارتان وجود داشته باشد.

انتقال پول با پی پال

انجام پرداخت‌های ماهانه با پی پال

اگر شما هم قصد دارید که به صورت دوره‌ای مثلاً ماهیانه، قسط وام و قبوض خود را پرداخت کنید، پی پال امکاناتی در اختیار شما می‌گذارد که پرداخت این وجوه به سهولت انجام می‌شود.

مزایای استفاده از پی پال

سطح بالای امنیت
با توجه به اینکه پی پال سیستم جهانی است و امکان انتقال، خرید و فروش و پرداخت قبوض با آن میسر است، امنیت آن را در سطح بالایی قرار داده‌اند. در این سال‌ها کاربران بدون نگرانی از مسائلی مانند دزدی حساب‌‌های پی پال به مدیریت کیف پول و انجام تراکنش‌های مالی پرداخته‌اند.

استفاده از تخفیف‌های ویژه

پست های مرتبط
پی پال و نادانسته هایی از فضای کاربری آن برای استفاده بهتر

در مقالات قبلی درمورد پی پال و ویژگی های آن آشنا شدیم. در این مقاله در مورد جزئیات حساب پی بیشتر بخوانید

خرید از سایت Bodybuilding.com از طریق پی پال و مستر کارت
Bodybuilding.com

Bodybuilding.com یک خرده فروش آنلاین آمریکایی در بویز، آیداهو است که متخصص در مکمل های غذایی، مکمل های ورزشی و بیشتر بخوانید

افرادی که از حساب پی پال استفاده می‌کنند با «کد تخفیف شگفت انگیز» و کد تخفیف‌هایی که به مناسبت‌های مختلف مانند تعطیلات کریسمس به آنها داده می‌شوند، آشنایی دارند.

پرداخت Friends and Family پی پال

هنگامی که تصمیم به پرداخت هزینه از پی پال می‌رسد، شما دو گزینه پیش رو دارید. اولین مورد، Friends and Family و دومین راه Goods and Services خواهد بود. راه اول برای ارسال یا دریافت ارز میان شما و دوستان یا خانواده است. اما با انتخاب دومین گزینه شما پرداخت قبض، هزینه سفارش و سایر مواردی را انجام خواهید داد که با آن می‌توانید از خدمات سایت‌های خارجی استفاده کنید.

پی پال مانند سایر سیستم‌های پرداخت ارزی برای ارائه خدمات مختلف کارمزد دریافت می‌کند اما قابلیت «پرداخت Friends and Family» اجازه می‌دهد تا افرادی که در شبکه دوستان و خانواده از حساب پی پال استفاده می‎‌کنند، وجوهی را بدون کارمزد برای استفاده شخصی ارسال و دریافت کنند.

آموزش کامل استفاده از پی پال در ایران
استفاده از پی پال در ایران

توجه داشته باشید برای استفاده از هر گزینه، با توجه به این که ایران متحمل تحریم‌های مختلف است، مشکلاتی پیش پای شما قرار می‌گیرند. در این حالت شما می‌توانید دو روش مختلف را علاوه بر آنچه پیش از این توضیح دادیم، برگزینید. اولین مورد، Send Money و دومین گزینه Paypal Invoice است.

پرداخت Send Money پی پال

در این روش شما باید از فرد یا سایتی که می‌خواهید به آن ارز یا ارز دیجیتال ارسال کنید، حساب پی پال بگیرید. در این شرایط باید دقت کنید که آدرس حساب، قابلیت انتقال و دریافت ارز را دارد. هنگامی که در فیلد مشخص این اطلاعات را وارد کنید، پی پال نوتیفیکیشنی ارائه می‌دهد که بر مبنای آن متوجه درست بودن اطلاعات اکانت می‌شوید.

پرداخت PayPal Invoice

گاهی پیش می‌آید که هنگام پرداخت هزینه سفارش از سایت خارجی، از سوی اکانت پی پال سایت فروشنده برای شما صورت حسابی ارسال می‌شود. این صورت حساب به شفافیت هزینه‌های شما کمک می‌کند. زیرا دارای اطلاعاتی همچون مبلغ، مشخصات شخص پرداخت کننده و حساب پی پال دریافت کننده است. کافی است شرکت واسط را برای پرداخت ارزی انتخاب کنید. با عضویت و پرداخت حق اشتراک یا کارمزد، سفارش خود را تکمیل کنید.

کاربری آسان
سیستم پی پال به گونه‌ای طراحی شده که شما و هر کاربری به سهولت و بدون هیچ‌گونه پیچیدگی خاصی، خرید و فروش را انجام می‌دهد.

معایب پی پال

سیستم پی پال هم معایبی هرچند محدود دارد که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

دریافت هزینه برای استفاده از خدمات
پیش از این نیز توضیح دادیم که پی پال سرویسی به اسم پرداخت Friends and Families دارد که می‌توان ارسال و دریافت وجه را به صورت رایگان انجام داد. اما سایر خدماتی که به کاربران ارائه می‌شوند، غیررایگان هستند. به این معنی که 5 تا 10 درصد هزینه کل خرید از حساب پی پال با نام مالیات بر ارزش افزوده از حساب شما کم می‌شود.

البته توجه به این نکته را فراموش نکنید که پرداخت ارزی با Friends and Families در صورتی که در آمریکا و برخی کشورهای دیگر (به صورت مستقیم از سایت پی پال) انجام شود، رایگان است. اگر بخواهید از سایت‌های واسط برای پرداخت Friends and Families استفاده کنید، باید با توجه به نوع پرداخت کارمزدی را بپردازید.

مسدود شدن حساب‌های پی پال
اگر پروتکل‌های امنیتی و الگوریتم‌های مربوط به سیستم پی پال هنگام استفاده از خدمات این سیستم رعایت نشود، مدیران سایت، حساب‌های خطاکار را بدون هیچ‌گونه گزارش و اطلاعی مسدود می‌کنند. این در حالی است که خارج کردن حساب از حالت مسدود بودن، زمانبر و هزینه‌بردار است.

دریافت ارز با پی پال
برای اینکه پولی را با حساب پی پال دریافت کنید باید به پرداخت‌کننده شماره تماس یا آدرس ایمیلی را اطلاع دهید که حساب پی پال با آن ساخته شده است. اگر هنوز حساب پی پال ندارید، سایت پی پال از شماره آدرس ایمیلی درخواست می‌کند تا کار افتتاح حساب پی پال انجام شود. سپس وجه واریزشده به حساب شده در امنیت کامل به دست شما خواهد رسید.

استفاده از پی پال در ایران
استفاده از پی پال در ایران

انواع حساب پی پال

شاید بپرسید که انواع های حساب پی پال کدامند؟ در پاسخ نیز باید بگوییم که پی پال به این موضوع توجه داشته که شما با اهداف متفاوتی تصمیم به ساخت اکانت در این سیستم پرداخت می‌کنید. برای همین سه نوع حساب را در دسترس شما قرار می‌دهد. این حساب‌ها شامل حساب تجاری، پریمیر و شخصی هستند که ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.
حساب شخصی Personal: این حساب ابتدایی‌ترین نوع حساب است که کاربردهای پی پال را به شکل محدودتری نسبت به دو نوع حساب دیگر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هر کاربری می‌تواند از این نوع حساب استفاده کند. اما باید توجه داشت که کار با پی پال، آن هم با حساب شخصی، بیشترین کارمزد را به همراه دارد.
حساب پریمیر Primier: نوعی دیگر از حساب است که تمام قابلیت‌های حساب شخصی را دارد. اما علاوه بر آن، امکان دریافت کارت اعتباری، کارت بانکی و حساب بانکی برای دارندگان این حساب مهیاست. علاوه بر این کارمزدی کمتر از نوع حساب شخصی به تراکنش‌های مالی حساب‌های پریمیر اختصاص داده می‌شود.
حساب تجاری Business: این حساب مختص صاحبان کسب‌وکارهاست. کمترین کارمزد را نسبت به سایر حساب‌ها برای تراکنش‌های مالی دارد. در ضمن با این حساب می‌توان از مشتریانی که حساب پی پال ندارند، پول دریافت کرد. اما فراموش نکنید که حساب برای صاحبان کسب و کارهاست.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید