با ظهور توکن های حوزه دیفای، توسعه پلتفرم قراردادهای هوشمند، رشد قابل توجه توکن های حوزه نوپا متاورس و ایجاد توکن های لایه 2، سال 2021 به سالی پربار برای آلت کوین تبدیل شد. در این مقاله به بررسی بهترین آلت کوین ها در پایان سال میلادی می پردازیم.

بهترین آلت کوین ها در پایان سال میلادی

همانطور که میدانید آلت کوین معروفی مانند کاردانو، سولانا و پولکادات امسال بازده بالایی داشتند که به طور مستقل به دلیل جلب توجه اجتماعی بالا و افزایش خرده فروشی قیمت آنها به طور چشمگیری افزایش یافته است. با این حال این سال پرسود حداقل برای برخی از سکه تقریبا به پایان رسیده است.

آنطور که به نظر می رسید آلت هایی با سرمایه های کلان که در بالا ذکر شد روند نزولی را پیش گرفتند اما باید بدانید که هنوز زنگوله شروع جشن کریسمس برای توکن های DOT،ADA و SOL به صدا در نیامده است. چرا که پس از سقوط قیمت بیت کوین سطح کمتر از 50 هزار دلار با اصلاح قیمت چشمگیری مواجه شدند. در زمان نگارش این مقاله مگا الت های مورد نظر حمایت های پایین تری را آزمایش می کنند. بنابراین سوال قابل تامل آن است که آیا این رمز ارز فرصت خوبی برای خرید در کف قیمت ایجاد کرده اند و سرمایه گذاری خوبی برای جشن کریسمس به شمار می روند یا خیر؟

جایگاه برندگان برتر بازار رمز ارزها

با بررسی ارزش بازار جهانی کریپتو در زمان انتشار این خبر می توان دریافت که با رسیدن به عدد 2.12 تریلیون دلار تنها در عرض 24 ساعت 6 درصد کاهش یافته است. همزمان با ریزش قیمت بیت کوین در 14 دسامبر (23 آذر) به سطح 45.6 دلاری، قیمت رمز ارز سولانا 22.44 درصد، پولکادات 10 درصد و کاردانو 14.41 درصد در عرض 1 هفته کاهش یافتند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

رمز ارز کاردانو پس از ثبت اوج تاریخی جدید در اوایل ماه سپتامبر روند نزولی را آغاز کرد و در حال حاضر سطح حمایتی بلند مدت 1.2 دلاری را آزمایش می کند. از سوی دیگر سولانا که در طول سال 2021 توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرد، از قیمت 1.6 دلار در تاریخ 1 ژانویه هم اکنون به 163 دلار رسیده است.

همچنین قیمت توکن DOT در میان هیاهوی پر هیجان حراج پاراچین ها از ژانویه تا نوامبر 390 درصد افزایش یافته است و به اوج قیمت تاریخی خود یعنی 55 دلار رسید. پس از آن در یک روند نزولی قرار گرفت و حمایت کمتر از 25.9 دلار را تست کرده است.

بهترین آلت کوین ها
بهترین آلت کوین ها

بدین ترتیب بررسی نشان می دهد که این آلت کوین ها سطوح پشتیبانی کمتری را تست کرده اند و با نزدیک شدن به شروع سال میلادی می توانند یک جهش صعودی چشمگیر را تجربه کنند. حال باید بدانید که آیا این یک فرصت خرید در کف محسوب می شود؟

اهداف قیمتی در آینده ای نزدیک

براساس گزارش منتشر شده از Crypto Compare در نوامبر، بهترین دارایی در بین برترین رمز ارزها اتریوم است که در طول یک ماه بازدهی 7.9 درصدی داشته است. پس از آن سولانا با بازدهی 2.8 درصد قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است کاردانو و پولکادات به ترتیب با کاهش قیمت 39.19 درصدی و 43.96 درصد نسبت به ماه گذشته رتبه 7 و 9 را در کوین مارکت کپ به خود اختصاص داده اند.

با توجه به نوسانات قیمت برای هر سه الت کوین، استاندارد بازده روزانه برای ارزهای سولانا و پولکادات در یک بازه زمانی به سمت اعداد 1.04 و 1.08 انحراف داشته است. این در حالی است که نوسانات کاردانو عدد 0.98 را نشان می دهد، که از ماه اکتبر این انحراف افزایش بیشتری را تجربه کرده است. همچنین کاهش قیمت توکن ADA موجب شده است از عدد منفی 4.4 به پایین ترین سطح خود یعنی منفی 5.7 برسد.

از طرف دیگر پولکادات و سولانا نسبت های شارپی پایینی را در زمان نگارش مقاله یعنی اعداد -5.79 و -4.5 اشاره می کنند. لازم به ذکر است اگر توکن DOT سطوح محلی پایین تری را تجربه نکند، محرک های خارجی کوتاه مدت مانند راه اندازی پاراچین ها میتواند به شکست قیمت و آغاز یک روند صعودی کمک کند.

فعالیت چشمگیر تیم توسعه سولانا برای ارتقا مزایای پلتفرم و بلاک چین منحصر به فرد آن موجب شده است که این ارز دیجیتال در سال 2021 میان پروژه های برتر بازار ارزهای دیجیتال جایگاهی داشته باشد. نرخ ارسال روزانه github توکن SOL در ماه گذشته از سولانا و پولکادات پیشی گرفته است.

بهترین آلت کوین ها
بهترین آلت کوین ها

همانطور که ذکر شد سه آلت کوین برتر بازار ارزهای رمزنگاری شده در سطوح قیمتی حیاتی هستند و یک حرکت قیمتی به سطوح بالاتر یا پایین تر مسیر آن ها را مشخص می کند. از این رو پیش بینی می شود آینده ارز سولانا و پولکادات در کوتاه مدت نسبت به کاردانو درخشان تر است. به طور کلی هر سه آلت کوین میتوانند توکن برتر سال نو میلادی باشند اما نکته قابل توجه ویژگی مدیریت ریسک و سرمایه است که با توجه به نوسانات شدید قیمت در صنعت کریپتو نمی توان نادیده گرفت.

منبع: ای ام بی کریپتو

امتیاز دهید
پست های مرتبط
قیمت بیت کوین را نهنگ ها با انتقال 300 میلیون دلار جابجا کردند!
قیمت بیت کوین

می توان گفت در چندین روز گذشته برای بازار رمز ارزی، روزهای پر رونق ای بوده است. پس از مدت بیشتر بخوانید

چهار دلیل خرید بیت کوین، حتی به میزان کم درسال 2019!
بیت کوین

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و پیدایش مواردی مانند بیت کوین و آلت کوین ها، این سوال به ذهن هر بیشتر بخوانید

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید